Girişimci Kafası

Elon Musk’ın Başarıya Giden Yolda Bize Öğrettiği 5 Olgu

Teknoloji ve bilim dünyasının son zamanlardaki en önemli figürlerinden biri olan Space X’in kurucusu Elon Musk, tabiî ki bugünlere kolay gelmedi. Musk, Space X ile düşlemiş olduğu başarılara ulaşırken aynı zamanda Tesla Motors, Paypal gibi şirketlerin de kurucu ortağı olup, bambaşka başarılara da bu markalarla imza attı.

Şimdilerde yine yeni bir Tesla Motors projesi olan yerin altından otomobilleri işletmek anlamında kafa patlatan ve yakın bir gelecekte elektrikli arabalar üretmenin birçok fayda getireceğine inanan Elon Musk, nasıl oluyor da bu tip başarılara imza atıyor diye hiç düşündünüz mü?

Tabiî ki her birey kendisine mümkün gördüğü bir başarı haritası çizip, belirli stratejiler doğrultusunda hareket eder. Elon Musk’ın da başarıya doğru adım atarken kendisine göre bazı kuralları ve doğruları vardı şüphesiz. Elon Musk’ın felsefesi bize başarıya giden yolda neler yapmamız gerektiğini öğretti dersek yanılmış olmayız. İşte şimdi gelin Elon Musk’ın başarıya giden yol haritasından neler öğrendiğimize biraz daha yakından bakalım…

  1. Sadece Fikirlerinizi Gerçeğe Dönüştürebilirsiniz

Elon Musk’ın kişisel özelliği ortaya attığı fikirlere takıntılı derecede bağlı olmasıdır.  Fikrinin başkaları tarafından başarıya ulaşamayacak diye düşünülmesine hiçbir zaman aldırış etmez ve O’nu başarıya götürecek tek olgunun fikirlerine sımsıkı sarılmak olduğunu bilir.

  1. Daima Yeni Fırsatlara Açık Olmalısınız

Elon Musk, hayatı boyunca daima yeni fırsatlara açık bir yapıda olması gerektiğini bildi. Yeni fırsatları yakalayarak, rekabette bir adım öne geçebileceğini öngörüp, bu şekilde hareket etti.

  1. Öğrenmeye Devam Etmeli ve Eleştirileri Memnuniyetle Karşılamalısınız

Her mecrada eleştiri kavramı vardır. Ne kadar başarılı olursanız olun eleştirilerin ardı arkası kesilmeyecek ve bu böylece sürüp, gidecektir. Burada önemli olan eleştirileri memnuniyetle karşılamanız ve daima yeni şeyler öğrenip, kendinizi geliştirmenizdir.

  1. Geleceğe Dair Daima Bir Vizyonunuz Olmalı

Geleceğe dair daima yenilikçi ve vizyoner bir yapıda olmalı, fikirlerinizi bu çerçevede dizayn etmeyi başarmalısınız.

  1. Hayatta Kalmak İçin Güçlüklere Göğüs Germelisiniz

Her zaman güçlükler ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu içinde yaşamış olduğumuz dünyanın genel geçer kuralıdır. Hayatta kalabilmek için bu güçlüklere karşı dik durmalı ve her zaman sakin kalmayı becerebilmelisiniz.

 

Yorum yap:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA