Girişimci Kafası

Boş Zamanlarınızda Yaptıklarınız Başarınızı Etkiliyor. Neden mi?

Başarılı girişimcilerin en az dört kez başarısız olduğunu biliyor musunuz? Bir girişimin başarılı bir hale gelebilmesi için belirli bir sürecin olduğu aynı zamanda bu sürecin de oldukça zorlu olduğunu biliyor musunuz? Girişimde başarısız olmak, girişimcinin boş zamanlarını nasıl değerlendirdiği ile de alakalıdır.

Boş zamanlarınızda üretebileceğiniz verimlilik, genellikle profesyonel çalışmalarınızın başarısına doğru ilerliyor. Başarılı insanlar, boş zamanlarını kanepede televizyon izleyerek geçirmiyorlar ve kendilerini başarıya götüren çeşitli aktivitelerde bulunuyorlar.

Egzersiz

Çalışmak hem zihin hem de beden için gereklidir. Yapılan çalışmalara göre, haftada beş gün günde 30 dakika egzersiz yapan insanların ruh halinin pozitif olması, stresin azalması, yaratıcılığın artması ve daha net düşünmeyi sağlayan bir beyin yapısının oluştuğu bulunmuştur. Egzersiz, zihnin açık olması ve hayatta kalmak için de yapılacak en iyi şeydir.

Hobiler

Bildiğiniz en başarılı insanlardan bazılarının da iş dışında oldukça ilginç yaşam tarzları olduğunu fark ettiniz mi? Özellikle birçoğu zevk almayı seçtikleri kişisel oyunları tercih ediyorlar. Hobiler, stres için iyi bir çıkış yolu ve mükemmel bir yaratıcılık kaynağıdır.

Öğrenme

Başarı, öğrenme sevgisini güçlendirmek anlamına da gelmektedir. Eğer öğrenmeyi sevmek istiyorsanız yeni şeyler öğrenmeyi denemelisiniz. Bazı insanlar dil öğrenmek ister, bazıları en son teknolojik yatırımlara ayak uydurmayı sever. Birçoğu da kariyerlerinde onlara yardımcı olacak şeyler öğrenirler. Yeni şeyler öğrenmek, hem kişisel hem de iş verimliliğinde %37 artış sağlar.

Çevrimiçi dersler, web tabanlı bilgilendirme kursları ve birkaç dokunuşla destek sunan uygulamalar sayesinde yeni bir şeyler öğrenmemenin hiçbir mazereti yok.

Farkındalık

Yoganın günümüzde en popüler sağlık uygulamalarından biri haline gelmesinin bir nedeni var. Bu da farkındalık… Farkındalık, rahatlamanıza, üretkenliğinizi artırmanıza, yaratıcılığınızı kolaylaştırmanıza ve genel refahınızı sürdürmenize yardımcı olabilir. Dikkatli olmak için yoga yapmak hatta meditasyon yapmak son derece işe yaramaktadır.

Hizmet

Bakış açınızı kaybediyor ve en çok neyin önemli olduğunu düşünüyorsanız, daha az şanslı olan kişilere hizmet etmek için bir fırsat yakalayın. Bu size işinizi nasıl iyileştireceğinizi değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Hayatınızı perspektif haline getirme ve sürekli olarak kendi sorunlarınıza odaklanmaktan kaynaklanan stres bu sayede azaltılabilir.

Okuma

Güncel kalmanın en iyi yolu okumaktır. En son haberleri takip edip, iş odaklı bir kitap okuyabilir ya da hayran olduğunuz başarılı kişilerin biyografilerini okuyabilirsiniz. Okuma, yaratıcılığınızı artırmanıza, işinizde düşünce süreçlerinizi geliştirmenizde ve stresten uzaklaşmanızda yardımcı olacaktır.

Aile

İşinize belirli zamanlarda ara verin ve sonra tüm dikkatinizi en çok sevdiğiniz kişilere verin. Haftada sadece birkaç saat işle ilgili düşünmeyi bırakın ve evde neler olup bittiğini öğrenin. Sağlıklı, mutlu ve karlı insanlar sevdiklerine zaman ayırmanın başarı merdivenlerini tırmanırken önemli olduğunu bilirler.

 

Yorum yap:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA