Girişimci Kafası

Girişimcinin Dinlemesi Gereken Podcast | Girişimcilik Podcast

Podcast’ler, dijital dünyanın en popüler araçlarından biri haline geldi. Son yıllarda dünya üzerinden aklınıza gelebilecek her konuda kaliteli Podcast’ler bulmak mümkün. Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşan ve gittikçe de büyüyen diziler, herkese farklı kapılar ve bakış açıları açıyor. 

Özellikle girişimcilik alanında yapılan birçok Podcast, büyük bir kitleye hitap ediyor. Uzmanların röportajlarından büyüleyici sohbetlere, iş yaşamına yönelik önerilere kadar çeşitli konuları irdeleyen Podcast’leri dinlemek için akılı telefonunuz ve bir de kulaklık yeter. İşe gidip gelirken, uçak ya da otobüs beklerken ve hatta spor yaparken koşu bandında bile dinleyeceğiniz yaratıcı içeriklerle dolu Podcast’ler, kendi kişisel gelişiminiz ve işinizle alakalı size farklı fikirler verebilir.

Girişimcilik alanında da birçok harika Podcast var. Kendi girişimcilik yolculuğunuzda hemen uygulanacak deneyimleri, tavsiye ve öngörüleri dinleyerek sürekli ileri doğru gitmeyi başarabilirsiniz. Sizin için mutlaka dinlemeniz gereken 5 girişimcilik Podcast’ini kısaca inceledik. Her biri, kendiniz ve işiniz ile alakalı harika ve yeni bir şeyler öğrenmenize imkan verecektir.

Girişimci Kafası ile Kafa Sohbetler – Kaan Gülten

Kaan Gülten tarafından sunulan bu Podcast’te, girişimcilerin yeteneklerini ortaya çıkarmayı ve bunları hem bireysel ve toplumsal faydaya dönüştürmek için neler yapılabileceği hakkında konuşuluyor. Sadece girişimciler için değil bu programdan, hemen hemen herkes kendisine dair önemli bir şeyler bulabilir. Her yeni bölümünde, değer yaratmadan paylaşmaya, büyüme ve kazanma stratejilerine kadar birçok ilgi çekici konuya odaklanan bir Podcast serisidir. Hayatı tiye işi ciddiye alan bu Podcast yayınında Girişimcilik adına hangi yollardan geçtiğini anlatan ve deneyimlerini aktarmaktadır. Kaan Gülten’ in yazısı ile; Hayata, iş dünyasına ve kendimize dair sürekli yeni fikirlerimiz var. Kendimizi dinleyip, çevremizi daha fazla gözlemleyerek ortaya çıkan fikir ve düşünceleri faydaya dönüştürme sürecinde daha etkin rol alabiliriz. Bunun için nelerin daha önemli, öncelikli ve uygulanabilir olduğunu bulmak gerekir. Herkeste bir girişimci kafası var ve bu kanalda herkesin bu yeteneğini ortaya çıkararak başta bireysel sonra toplumsal faydaya dönüştürmesi için neler yapabileceğini konuşuyoruz. Değer yaratma, paylaşma, büyütme ve kazanma üzerine her konu yeni bölümlerle sizlerle.​​​

Girişimci Muhabbeti – Samican Tandoğdu, Tuna Yaprak ve Barış Koçdur

Her hafta girişimci girişimcilik ile ilgili konularda yayınlanan bir Podcast’tir. Bazı bölümlerine misafir edilen konukları, sıklıkla dinlenen bölümler arasındadır. Dizi, zorlu girişimcilik yolunda engellerden nasıl kaçılacağına ışık tutarken, başarı için önemli kararları almanızda da yardımcı oluyor. Başarılı konuklarıyla birlikte iş dünyasında başarıya ulaşmak için kullandıkları taktikler ve stratejiler konuşuyorlar.

Bir Yaşam Felsefesi Olarak: Girişimcilik – İnanç Ayar

İnanç Ayar’ın sunumu ile hazırlanan bu dizide, kitaplardan yönetim bilimine, felsefeden sanata kadar birbirinden farklı birçok konudan yola çıkılarak bir yaşam felsefesi olarak girişimcilik ele alınıyor. Birbirinden ilginç ve değişik konuları ile hayatı anlamlı yaşamak ve fikirlerinizi hayata geçirmeye yönelik öneri, görüş ve tavsiyeler veriliyor. 

5 Kişi – Eray Erdoğan

Bu dizide özgün ve başarılı kişilerin başarı stratejileri, olumlu alışkanlıkları, rutinlerini, karakter ve kişiliklerine yönelik hikayelerine yer veriliyor. Bu ilginç konular, yetenekleri yönetme, yaratıcı olma, iş dünyasında yeni trendleri hayat geçirme givi konularda size fikir verecektir. Bu Podcast’in ismi kişisel gelişimin efsanevi isimlerinden biri olan Jim Rohn’un “en çok zaman geçirdiğin 5 kişinin ortalamasısın” sözünden geliyor.

Üretim Bandı – Paraşüt

Paraşüt sponsorluğu ile gerçekleştirilen bu dizi, Eran Filiba ve Andaç Türkmen tarafından sunuluyor. İki haftada bir yayınlanan Üretim Bandı, her bölümünde farklı bir firmayı konuk ediyor. Konukları ile birlikte Dünya’da ve Türkiye’de yer alan teknoloji şirketlerinin nasıl ürün geliştirdiklerini ve gelişim süreçlerine ışık tutuluyor.

Girişimcilik, bir ruh, bir yaşam tarzıdır. Doğru şekilde ve doğru yerden motivasyonu bulmak, başarılı örnekleri takip etmek ve iyi, uygulanabilir tavsiyeler almak sizi ve girişiminizi ileri taşıyacak unsurlardır. Girişimcilik yolculuğunuzda Podcast’ler size güvenilir ve pratik bir yardım eli olacaktır.

Kim bilir, belki bir gün siz bir Podcast’te başarı hikayenizi anlatıyor olursunuz.

 

Yorum yap:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA