"hiçbir şeyinizi riske atmazsınız, her şeyinizi riske atarsınız."
-Anonim
Zihinsel Minimalizm, Odaklanma Ve Başarıda Etkili

Zihinsel Minimalizm, Odaklanma Ve Başarıda Etkili

  • 2 DK
  • 21-11-2018
  • 0 yorum
  • 4K

Minimalizm, daha az şeylerin düşünülmesini sağlıyor. Bu da işlere daha fazla odaklanmada yardımcı oluyor. Bize artık hizmet etmeyen düşünceleri reddetmeye karar verirsek herhangi bir şey çıkarılıncaya kadar haznelerimize başka bir şey eklememeyi kabul edersek ne olur? Ya beyinlerimiz için gelen kutusunu sıfırlarsak ne olur?

Hayatı ve düşünceleri yalnızca temel olan şeylere ayırmak, öncelik vermemiz gerektiği anlamına gelir. Sınırlar ayarlanmalı ve test edilmelidir. Geceleri ve hafta sonlarında e-postalara cevap verirseniz, birlikte çalıştığınız kişiler o zamanlar müsait olmanızı bekler. Ya da zamanınız/ enerjinizi sürekli olarak soran arkadaşlara asla hayır demezseniz bu arkadaşlar her zaman sizden beklerler. Eğer kendimiz için sınırlar koymazsak, diğerleri onları bizim için ayarlar ve çizgiyi nerede çizdiklerini bilmez.

Her şeyi yapamayız, her şeye evet diyemeyiz. Bir şeyleri oluşturmak için gerekli olan zihinsel alana sahip olmak istiyorsak, özellikle sınırsız olmalıyız.

Zihinsel Minimalizm Günümüze Odaklanmayı Gerektirir

Odaklanma sadece bir şeye olduğunda etkilidir. Geçmiş ve gelecek, düşüncelerimize girmenin zor bir yoludur ve eğer düşüncelerimiz, titizlikle organize edilmiş bir sırt çantasına sahip küçük bir evde yaşıyorsa pek çoğuna yer yoktur.

Geçmiş, önceki başarısızlıklarımızın bizi tanımladığını ya da yapmak istediğimiz bir şeyi yapabilecek bir insan türü olmadığımızı anlatmaya çalışır. Gelecek, odağımızı ele geçirirken aynı derecede kötü, üzerinde çalıştığımız şeyin başarısız olabileceğine ya da insanların bizle alay edeceğini anlatmaya çalışır.

Küçük zihinsel evinize hizmet etmeyen düşüncelere izin vermeyin!

Kendimizi aştığımızda ilerleme kaydedebiliriz. Düşüncelerimiz geçmişte ya da gelecekte olursa ilerleyemeyiz. Ve tek bir adımda başarmak için çok büyük ve göz korkutucu olan bir göreve sahip olmak istiyorsanız da ilerleyemezsiniz.

Zihnimiz mevcut alanı doldurma eğilimindedir. Bunun yerine neden alanı boşlukla doldurmuyorsunuz? Bu şekilde size hizmet eden, büyümeye, odaklanmaya kendimizi geliştirmeye açılan bir boşluk elde edilmiş olur.

"Zihinsel Minimalizm, Odaklanma Ve Başarıda Etkili" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et