1. Zengin Olma Hayallerinizle Vedalaşmanız Gerektiğini Gösteren 10 İşaret
Zengin Olma Hayallerinizle Vedalaşmanız Gerektiğini Gösteren 10 İşaret
Ömer K.

omer.kacar

Zengin Olma Hayallerinizle Vedalaşmanız Gerektiğini Gösteren 10 İşaret

  • 21-06-2018, 10:52
  • 0 Yorum
  • 25 gün önce

Herkes zengin olmak ister. Ama bazı anlar gelir ki zengin olma hayallerinizle vedalaşmanız gerekir. Genellikle girişimci ruhu olmayan ya da risk alma konusunda çekinceli davranan kişiler sadece hayal kurmakla yetinirler. İleride dünyanın en zengin insanları arasına yer almak istiyorsanız silkinin. Ve kesinlikle aşağıdaki davranışlardan kaçının.

 

1. Plansız Çalışmak

Etkin çalışma yerine çok çalışırsanız, zengin olma hayallerinize veda edebilirsiniz. Gördüğümüz tüm zengin iş adamları ve girişimciler çalışma sürelerini detaylı bir şekilde planlıyorlar. Herhangi bir konu üzerinde saatlerce mesai harcamak yerine en kısa sürede en etkin çözümleri bulmaya odaklanmalısınız.

2. Para Biriktirmeye Odaklanmak

Para biriktirmek güzel bir şeydir. Ama sadece para biriktirmeye odaklanırsanız elinizde yatırım yapmak için para olmaz. Zengin olmanın ilk şartı ise yatırım yapmaktır.

3. Bütçe Hesabı Yapamamak

Para geldiği gibi gidiyor mu? Tebrikler, elinizde kocaman bir bütçe problemi var. Kazandığınızdan çok harcıyorsanız veya elinize para geçer geçmez bir şeyler alıyorsanız, zengin olmanız güç. Doğru bir gelir-gider dengesi zengin olmak için ilk adımları atmanıza yardımcı olacaktır.

4. Memur Yaşamını Benimsemek

Salla başı al maaşı zihniyeti size sadece rahat bir yaşam sunar. Ama zengin etmez. Zengin olmak istiyorsanız büyük düşünmeniz gerekir. Bir noktaya gelene kadar maaş önemlidir. Fakat aldığınız maaşı doğru bir şekilde yönlendirerek girişimde bulunmak sizi başarıya götürecektir.

5. Yatırım Kararı Almamak

Zengin olmanın ilk şartı, doğru yatırım yapmak. Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız yatırım fırsatlarını değerlendirmeniz gerekir.

6. Kendi Fikirlerine Odaklanmamak

Bu öneri aslında sabit maaşla benzer. Başkalarının fikirleri üzerinde çalışmak sizi ileriye götürmez. Ve kesinlikle zengin etmez. Zengin olmak istiyorsanız, girişim fikirlerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Bunu yaparken de iş yerinde edindiğiniz tecrübeleri, bilgi birikiminizle birleştirmelisiniz.

7. Rahatınızdan Ödün Vermemek

Aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey sistemiyle zengin olmanız yakın bir gelecekte mümkün görünmüyor. Rahatınızdan ödün verip işlerin peşinde koşmazsanız zengin olma hayallerinize veda edebilirsiniz. Başarılı girişimcilerin çoğu en az bir kere başarısızlığı deneyimlemiştir. Başarısızlığın konfor alanlarında gerçekleştiğini pek düşünmüyoruz.

8. Amaçsız Olmak

Amacınız yoksa elinizde bir girişim de yok demektir. Yola çıkarken kendinize bir plan ve amaç belirleyin. Daha sonra bu amaca ulaşmak için yapmanız gerekenleri listeleyin. Amacınız olmadan zengin olmanız mümkün olmayacaktır.

9. Harcamalardan Kalanla Bir Şeyler Yapmak

Bütçeyle ilgili diğer bir konu da elinizde kalan parayla bir şeyler yapmaya çalışmak. Genelde ay sonuna geldiğimizde hepimizin elince çok az para kalır. Günlük harcamalar, tatiller ve konserler derken yatırım yapmak için elinizde para kalmaması oldukça kolay. Bu durumdan kaçınmak için paranızı planlamalı ve ilk olarak yatırım paranızı ayırmalısınız.

10. Kendinize İnanmamak

Zengin olacağınıza inanamazsanız zengin olamazsınız. Bu yola çıkarken kendiniz inanın, girişiminizin arkasında durun ve her zaman ileriye dönük planlar yapın. Aksi halde sabah 8 akşam 5 çalışmaya devam edersiniz.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Kişisel Gelişim

İş görüşmelerinde genellikle benzer mülakat soruları sorulur. “En güçlü özelliğini söyler ...

Kişisel Gelişim

Bir girişimin geleceğe taşınması ve istenilen hedeflere ulaşmasının en önemli yollarından biri de pazarlama stratejinizin mutlaka ...

Kişisel Gelişim

İçinde bulunduğumuz çağda hemen hemen her birey, son derece güçlü kalmak ve motivasyonunu asla kaybetmemek ...

Kişisel Gelişim

Girişimcilik, kendine has özellikler gerektiren, bu maceraya atılacak bireyler için belirli kişisel niteliklere sahip olmaları ...

home search notifications 1 person