"bundan 10 yıl sonra insanlar size nasıl başardığınızı soracak."
-Anonim
Zengin Girişimciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Zengin Girişimciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 2 DK
  • 26-02-2018
  • 0 yorum
  • 2K

Zengin Girişimciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Başarısızlık=Başarı
Elde edemediğimiz her şeyi daha değerli görürüz. Bir şeyleri elde edince de hayatın daha farklı ilerleyeceğini düşünürüz. Dünyanın en zengin girişimcileri, bize her zaman daha mutlu ve daha huzurlu gibi görünürler. Hatta bazı zenginlerin doğuştan zengin oldukları, hayatın onlara altın tepsi ile sunulduğu düşünürüz. Ya da zenginliklerini başkalarının haklarını yiyerek falan kazandıklarını sanırız.

Ne yazık ki her şey düşündüğümüz gibi değil. Zengin girişimcilerin hepsi birilerini dolandırarak para kazanmaz. Her milyoner girişimci aynı kefeye koyulmamalı. Çünkü zenginliğin kazanılması herkes için aynı değil. Bunun bir formülü de yok aslında.
1. Hepsi lüks bir yaşam sürerler
Yaşayan zengin girişimciler her zaman lüks bir hayat sürmezler. Birbirinden pahalı ve havalı arabalar, büyük ve havuzlu villalar, pahalı kıyafetler her zenginin tercih ettiği lüksler olmayabilir. Çünkü bazı kişiler büyük harcamalar yapmadan tutumlu oldukları için zengin olabiliyor.

2. Her zaman mutlu ve huzurlulardır
Zengin girişimciler her zaman mutlu ve huzurlu da olmayabilir. Çünkü hayatlarında istedikleri her şeyi elde eden insanlar daha mutlu olmuyor. Elbette yapılan bazı araştırmalarda zengin girişimcilerin daha mutlu oldukları ortaya konulmuş. Yine de mutluluk ve başarı genel olarak kişinin kendi çabasıyla elde edilir. Fazla para kazanmanın kişiyi sadece bir yere kadar mutlu edeceğini de biliyoruz. Temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar para kazanıp ortalama geliri olan insanların daha mutlu olduğu tartışmasız bir gerçek.

3. Çok fazla çalışmazlar
Zengin girişimcilere ailelerinden her zaman servet kalmaz. Yani bu düşünce bir noktaya kadar yanlıştır. Çünkü zenginlerin çoğu, tamamen sıfırdan başlayarak ve çalışıp çabalayarak bulundukları konuma ulaşırlar. Normalden daha fazla işlerine yoğunlaşır ve emek verirler. Kaybetmek ve kazanmak arasındaki ince çizgi arasında gidip gelirler. Günlük işleri daha fazla kenara bırakırlar ve sosyal yaşamdan uzaklaşırlar.

4. Hiç iflas etmezler
İflas da zenginlerin hayatlarında bulunan bir kavramdır. Gelir ve giderler dengede tutulmadığı zamanlarda da iflas kaçınılmaz oluyor. Jose Canseco, Mike Tyson, Mark Twain ve hatta Walt Disney, Henry Ford’un zamanında iflas ettiğini biliyoruz.

Özetle hayat her zaman zenginlere beyaz, fakirlere siyah değildir. :)
"Zengin Girişimciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et