"Zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. Biz zeki insanları, onlara emir vermek için değil, onlar bize "ne yapacağımızı söylesinler diye işe alırız."
-Steve Jobs
Zeki İnsanların Hayatlarında Uyguladığı 5 Yöntem
Tembel Yazar
Tembel Yazar 1 Takipçi

Zeki İnsanların Hayatlarında Uyguladığı 5 Yöntem

  • 4 DK
  • 07-07-2017
  • 0 yorum
  • 857
Günlük olarak uygulanacak bu yöntemlerde, özellikle pişman olmayacağınız kararların yer alması gerekir. Yapılan birçok araştırmaya göre yetişkin bir insan gün içerisinde 35.000 civarında karar aldığı saptanmıştır. Tabi, bu kararların kaçının uygulandığı ve hayata geçirildiği ise sizlerle ilgili bir durumdur. Sizler de verdiğiniz kararlardan pişman olmamak ve daha ileriye dönük şekilde kararlar almak için bazı kriterleri kendinize kıstas olarak seçmelisiniz. İşte zeki inşaların uyguladığı yöntemler;

Kendinize Acımayın


Kendinize Acımayın

Başarılı insanlar ve başarısız olan insanlar arasındaki en büyük fark başarısız olanların kendilerine acımak için kaybettikleri zamanlardır. Hayatınızla ilgili dönüm noktalarınız verdiğiniz kararlar ile bağlantılıdır. Verdiğiniz kararlar yanlış bile olsa bu kararlardan dolayı pişmanlık yaşamayın. Bu durumu kendinize takıntı haline getirmeyin ve geçmişe saplanmayı bırakın. Geçmişi bir daha düzeltemeyeceğiniz için buna yakınmanın da bir faydası olmayacaktır. Bu yüzden de sadece geçmişten ders çıkarın ve geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyin. Unutmayın geçmişte verdiğiniz tüm kararlar bugün sizi siz yapan değerlerdir.

Çevrenizde Olumlu İnsanlara Yer Açın


Çevrenizde Olumlu İnsanlara Yer Açın

Olumlu insanların en büyük başarısı çevrelerinde olumsuz insanları barındırmamasıdır. Kendi hayatlarını olumsuz şekilde değerlendiren kişiler sizlerin de olumlu yönlerini yok etmeye çalışırlar. Bunu bilerek veya bilmeyerek yaparak negatif enerjilerini her yana yayarlar ve böylece sizin de karamsar olmanıza sebep olurlar. Etrafınızdaki olumsuz düşünen insanları eleyin ve sadece bardağın dolu tarafını görebilen kişiler ile iletişimlerinizi geliştirin.

İnisiyatif Kullanmaktan Çekinmeyin


İnisiyatif Kullanmaktan Çekinmeyin

Başarılı insanlar, başarılarını verdikleri doğru kararlara borçludurlar. Verilen kararların hayata geçirilmesi için ise aceleci davranmazlar ve risk alıp gerekli olan zamanı beklerler. Doğru zamanda doğru şekilde verilen bir karar sizleri her zaman başarıya taşıyacaktır. Kontrollü ve emin şekilde karar aldığınızdan emin olun ve karşı çıkışlar olsa bile kendi kararınızı uygulamaktan çekinmeyin. Tabi başarılı insanların en büyük gücü ise verilen kararın sonuçlarına katlanmaktır.

İyi Dinleyin, İyi Konuşun


İyi Dinleyin, İyi Konuşun

İş yaşamındaki ilişkileri güçlendirmenin en iyi yolu, diğer insanların söylemlerini dikkatli bir şekilde dinlemek ve ne demek istediklerinin altında yatanları noktasına kadar anlamaktır. Özellikle de iş yaşamında söylenenler ve anlaşılanlar her zaman için farklılık gösterir. Konuşulan cümlelerin altında yatan gerçek manayı bulmanız ise sadece iyi bir dinleyici olmayla mümkün olacaktır. İyi bir dinleyici karşısındakinin sadece sözlerine değil aynı zamanda vücut diline de kulak vermelidir. İyi bir dinleyici olduğunuz kadar iyi bir konuşmacı da olmanız gerekir. Bunun için de konuşmalarınızı en mantıklı şekilde ve akla en uygun biçimde gerçekleştirin. Sadece sözleri söylemekle değil aynı zamanda altında yatan manaları da en iyi şekilde karşı tarafa aktarın. Unutmayın ki siz söylediklerinizden değil karşı tarafın anladıklarından sorumlusunuz.

Başarılarınızı Yaşamak İçin Kendinize Fırsat Tanıyın


Başarılarınızı Yaşamak İçin Kendinize Fırsat Tanıyın

Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri de hayatlarından ve yaşam tarzlarından ödün vermemesidir. Özellikle de sevdikleri ile geçirdikleri zaman onlar için çok önemlidir. Başarılarını ve girişimci ruhlarını bunlara borçludurlar. Vereceğiniz kararlarda muhakkak kendinize zaman ayırmayı unutmayın. Bu sayede başarılarınızı yaşayacak ve daha iyi bir şekilde hayata adapte olacaksınız. Başardığınız her girişim sonrasında onun tadını çıkarmak için muhakkak kendinizle ve sevdiklerinizle baş başa kalın.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın