Yeniliklere Açık Bir Birey Haline Gelebilmek İçin Yapmanız Gereken 5 Hamle

Yeniliklere Açık Bir Birey Haline Gelebilmek İçin Yapmanız Gereken 5 Hamle

  • 3 DK
  • 10-09-2018
  • 0 yorum

Gerek günlük yaşantınızda gerekse çalışma hayatında yeniliklere açık olmak son derece güçlü ve güç verici bir özelliktir. Böylece her daim kendinizi yenileyebildiğiniz gibi, çevrenize de inovatif bir kişilik olarak ilham verebilir, adınızın böyle anılmasını sağlayabilirsiniz.

Yeniliklere açık olmak aslında kişinin zihninin nasıl çalıştığını belirleyen de bir faktördür. Yeniliklere açık bir insan doğası gereği, yeni şey öğrenmek, yeni bilgilere açık olmak, yeni yerler görmek, yeni şeyler keşfetmek, yeni kültürlere adapte olabilmek adına kendini sürekli dış dünyaya uyum sağlar bir hale getirmiş olan bireydir. Yeniliklere kapalı bireyler ise yeni bir şey gördüklerinde önce çekinerek bakarlar olaylara. Nasıl hareket edeceklerini bilmezler ve yenilikler karşısında tutucu bir tavır sergileyebilirler. Bu tip insanlar çalışma hayatında da yeniliklere açık olmadıklarından, birçok şeyde geri kalırlar ve modern zamanı kaçırırlar açıkçası.

Peki, zihnen nasıl yeniliklere açık bir insan haline gelebiliriz?

 

Zihniniz Rahat Olsun

Yeniliklere açık bir birey haline gelebilmek için öncelikle zihninizin kuşkulardan ve korkulardan arınmış, tertemiz bir halde olması gerekir. Bunun için uygulayacağınız meditasyon hareketleri size iyi gelecektir.

Modern Çağa Ayak Uydurun

Yeniliklere açık olmak biraz da modern çağa ayak uydurmak anlamını taşır. Bu nedenle çağın gerisinde kalmak istemiyorsanız, mutlaka ve mutlaka yeniliklere açık olmalı, size sunulan yeni bir fikre karşı çıkmadan önce iki kere düşünmelisiniz.

Geniş Bir Perspektiften Bakın

Olaylara ne kadar daha geniş bir açıdan yaklaşırsanız, yeniliklere de bir o kadar açık bir insan halini alırsınız.

Mümkün olduğu kadar olaylara yaklaşırken dar bir bakış açısı ile değil de geniş bir perspektifle bakmanız lehinize olacaktır.

Çekingen Düşüncelere Girmeyin

Yeniliklere açık olan insanların özellikleri asla ve asla çekingen davranmamaları ve yeni düşüncelerden korkmamalarıdır. Bu nedenle yeniliklere açık bir insan asla çekingen düşünceler içerisinde olmamalıdır.

Yenilikleri Bir Fırsat Olarak Düşünün

Yeniliklere biraz soğuk bakan bir birey olsanız bile, bu yenilikçi tavrın sizin için de bir fırsat olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle yenilikleri bir fırsatmışçasına kabullenip, bu fırsattan yararlanabilme yolunu kendinize açmalısınız.

YORUMLAR