"Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir."
-Anonim
Yeni Fırsatları Hayatınıza Çekebilmenin 3 Yolu
Ömer K.
Ömer K. 23 Takipçi

Yeni Fırsatları Hayatınıza Çekebilmenin 3 Yolu

  • 3 DK
  • 15-09-2017
  • 0 yorum
  • 706
Hayatınızda karşılaştığınız hiçbir fırsat yok mu? Bir türlü ilerleyemediğinizi mi düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz.

İnsanlar, fırsatları hayatlarına çekemeyişlerini tutku eksikliğine bağlarlar. Buna bağlı olarak da bir mucizenin gelişmesini beklerler. Ne yazık ki böyle bir dünyada yaşamıyoruz. Beklemek yerine, çekim gücünüz üzerine çalışmalısınız.

Günümüzde krizler bile ciddi fırsatlar doğuruyor. Çünkü kriz anında sorgulanmayan her şey bir anda sorgulanıyor. Yaşantınızda olumsuz olan her şey de tıpkı krizler gibi size bir sorgulama alanı açar. Ve siz artık eskisi gibi olmamak için kendinize yeni bir sayfa açarsınız. En büyük fırsat da bu değil mi zaten?

Yeni fırsatlar, gelişim göstermemize olanak tanır. İçinde bulunduğumuz durumu geliştirmek için hayatta nadiren şansımız olur. Bu yüzden her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. Tabii bunun için önce yeni fırsatları hayatıma çekebilmenin yollarını öğrenmeliyiz.
1. Başarılı İnsanlarla Zaman Geçirmek


Yeni Fırsatları Hayatınıza Çekebilmenin 3 Yolu 1

İnsanların çevresi, başarı oranlarıyla doğrudan alakalıdır. Eğer çevrenizde başarılı işler yapan, iyi paralar kazanan insanlar varsa bundan ister istemez siz de etkilenirsiniz. Başarılı insanlar, çekim gücü yüksek olan kişilerdir. Onlarla bolca zaman geçirirseniz, farkında olmasanız da kendi davranışlarınızı şekillendirmeye başlarsınız. Başarısız insanlar da kendi çevresindeki insanları kötümser düşünceler yayarak olumsuz anlamda etkilerler.

2. Bulunan Ortamın Dışına Çıkmak


Yeni Fırsatları Hayatınıza Çekebilmenin 3 Yolu 2

İçinde bulunduğunuz ortamın dışına çıkın. “Konfor alanı” olarak adlandırabileceğimiz bu ortamlar, sizi rahat ve güvende hissettirir. Ancak bir süre sonra verimli olamadığınızı fark edersiniz. Konfor alanının dışına çıkmak, beraberinde yeni fırsatları doğurur. Yeni ortamlarda da bütün fırsatların ayağınıza gelmesini bekleyemezsiniz tabii. Bunun için de çaba göstermelisiniz. Bulunduğunuz ortamın dışına çıktığınız andan itibaren zaten yeni insanlarla tanışıyor olursunuz.

3. Günlük Rutinleri Gerçekleştirmek


Yeni Fırsatları Hayatınıza Çekebilmenin 3 Yolu 3

Günlük rutinler, karakterinizi şekillendirmeniz için çok önemli. Güçlü bir karakter, sistematik bir pratiğin sonucudur genelde. Size faydasının dokunacağını düşündüğünüz pratiklerin her biri karakterinizi dönüştürebilir. Rutinleriniz genellikle üretkenliğinizi artırır ve sizi başarıya götürür. Zihniniz eskisine göre daha canlı olacağı için yeni fırsatları keşfetmeniz de daha mümkün olur. Başarılı girişimcilerin çoğuna baktığınızda, rutinlerini hiç aksatmadan her gün sürdürdüklerini görürsünüz.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et