"gezen tilki yatan aslandan nasiplidir."
-Anonim
William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün
Ömer K.
Ömer K. 38 Takipçi

William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün

  • 3 DK
  • 30-03-2018
  • 0 yorum
  • 1K
Durun tahmin edelim. Başlığı ilk okuduğunda garip bir diyet haberi olduğunu düşündünüz değil mi? Ya da beslenme uzmanlarının birinden fantastik öneriler vereceğimizi? Aslında yanıldınız. Sizi William Reid adında biriyle tanıştıracağız. Reid, kendine has yöntemi sayesinde yemeğe neredeyse hiç para harcamıyor. Hem de düzenli bir işi ve geliri olmasına rağmen. Şimdi bu farklı ama bir o kadar ilgi çekici hikayeye göz atalım.

Willam Reid Kimdir?


William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün 1

İlk olarak size bu hikayenin başkahramanı hakkında kısa bir bilgi vereceğiniz. Yöntemini öğrenmeden önce Reid hakkında bilgi edinmenin iyi bir başlangıç olacağını düşündük. Reid aslında sinema ve televizyon bölümü mezunu. Hem de Amerika’nın en iyi üniversitelerinden birinden. Şimdi ise yine Amerika’da kendi alanıyla ilgili oldukça iyi işler başarıyor. Fakat bu, yıllık 10 TL ile beslenmesinin önüne geçmiyor.

Az Parayla Beslenmenin Yeni Yöntemi


William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün 2

Reid, beslenme masrafını ortadan kaldıran çok ilginç bir yöntem izliyor. 2014 yılından beri çöpten besleniyor. Birileri her ne kadar suratını ekşitse de, hatta "ıyyy" dese de... Aslında Reid doğrudan çöpten beslenmiyor. Restoranların gün sonunda çöpe atacakları yiyecekleri toplayarak onları tüketiyor. Aslında düşündüğümüzde bazı günler hepimizden çok daha iyi besleniyor olabilir. Düşünsenize: Dünyaca ünlü bir restoranın çöpe attığı yemekleri tüketiyorsunuz. Bu durum baktığınız açıya göre avantajlı bile olabilir. Peki bu adam neden böyle besleniyor ve bu 10 TL’yi nereye harcadı? Şimdi bu soruların cevabına bakalım.

Tüketime ve İsrafa Karşı Direniş


William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün 3

Reid, bu şekilde beslenmeye çok fazla yiyecek israfının olduğu fark ettiği günden itibaren başladı. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde yiyecekler çöpe atılıyor. Reid ise bu israfı kendisi için bir faydaya dönüştürmeyi başarmış. Aynı zamanda dünyada yiyecek erişimi kısıtlı olan bölgelere yardım etmek için sosyal yardım projesinde de yer alıyor. Ve projenin amacını kendi yaşam tarzıyla destekliyor.

Harcadığı 10 TL ise çöpten yiyecek bulamadığı zaman Avustralya’da aldığı protein barına harcadığı para. Onun dışında yaklaşık 4 yıldır yiyeceğe hiç para harcamamış. Ve işin ilginç yanı bu şekilde beslenmeye başladığından beri hiç hastalanmadığını söylüyor.
"William Reid Yöntemiyle 10 TL’ye Bir Yıl Beslenmek Mümkün" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et