WhatsApp, 2009 yılından beri geliştirmediği bir özelliğine çok farklı bir anlam ekledi. Durum Güncellemesi! Bu yeni özellik sayesinde Snapchat’e bir darbe daha geldiğini açıkça söylemek mümkün. Uygulamanın durum güncellemesi ilk zamanlar şu şekildeydi:

Bu zamana kadar ufak tefek değişiklikler olsa da çok büyük değişime gitmeyen bu kısma, yeni özellik; Snapchat’te olduğu gibi 24 saatte kaybolan görüntüler yüklemenizi sağlıyor. Bunu nereden yapacağız diyecek olursanız da durum güncellemesi kısmından yapabileceğimizi ve aynı zamanda yeni özellikte de fotoğraflarınızı yine şifrelemelerle koruduğunu söylüyor bize WhatsApp. Özellikle, 8. yılları olan 24 Şubat’a denk getirmek istediklerini belirtiyorlar bu iddialı özelliği.

Bu sayede sadece yazı formatından çıkılarak, eskisine nazaran daha eğlenceli ve her gün yenilemek isteyeceğiniz bu yenilik ile WhatsApp’ın fazla girilmeyen durum güncellemesi bölümünün de sık sık ziyaret edileceği şekilde hazırlanmış. Bu şekilde, fazla ziyaret edilemeyen kısımlara da ziyaretçi çekilerek hem UX’e de katkı sağlayacak hem de Snapchat’e darbe vuracak enfes bir plan yapılmış diyebiliriz. Bir taşla iki kuş, daha ne olsun!

Facebook Yorumları
Yorumları Göster

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER