"Bütün ustalar bir zamanlar çıraktı."
-Anonim
Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu
Tembel Yazar
Tembel Yazar 1 Takipçi

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu

  • 6 DK
  • 25-09-2017
  • 0 yorum
  • 816
Hayat hep inişler ve çıkışlar üzerine kuruludur. Belki de bizleri hayata bağlayan umutlar, istekler, arzular ve başarı güdüleridir. Bu yüzden de bu inişleri çıkışları göğüsleyerek hep önümüze bakmaya çalışıyor ve mevcut hayatımızı değiştirerek başarılılar sınıfına yükselmek istiyoruz. Eşit şartlarda dünyaya gelmiyorsak bile sıfırdan zirveye çıkan birçok hikaye duruyor karşımızda. İşte, bunlardan biri de Khalil Rafati…

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 1

ABD’nin Ohio kentinde dünyaya gelen ve çok da parlak bir çocukluk dönemi geçiremeyen Khalil Rafati, zorunlu eğitim sonrasında okulu bıraktı ve ufak çaplı suç işlerine bulaştı. Anne ve babası ayrılan, her ikisinden de şiddet gören Khalil Rafati ergenlik döneminde hırsızlık ve kapkaç gibi suçlara karışmaya başladı.

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 2

20’li yaşlara geldiğinde ise fikirleri değişmiş ve film yıldızı olmaya karar vermişti. Tüm dünyanın tanıyacağı ve herkes tarafından sevilen bir aktör olmak istiyordu. Bu rüyasını gerçekleştirmek için bir süre çalıştı ve para biriktirerek Ohio’dan Los Angeles’a taşındı. Film yıldızı olmak için geldiği Los Angeles’ta Khalil Rafati, kendine ait bir oto kuaför açtı. Film yıldızı olamamıştı ama iyi para kazanan bir işletme sahibi olmuştu.

Yanlış Yollardan Daha Fazla Kazanma İsteğinin Sonu Hüsrandır


Aslına bakarsanız sonradan söylediğine göre film yıldızı olmak istemesinin tek nedeni çok para kazanmak isteğiymiş. Bunu da başarmış. Kısa bir süre sonra, popüler bir işletme olan oto kuaförüne Elizabeth Taylor, Jeff Bridges gibi ünlüler de geliyormuş. 20’li yaşlarda; yani daha yolun başında attığı adımlar ona iyi bir hayat sunacağı yola götürüyormuş. Ancak verdiği yanlış bir karar onu sona doğru götürecekti.

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 3

Khalil Rafati, bir nevi aç gözlülüğünün kurbanı oldu. Daha fazla kazanma isteği onu marihuana satışına yönlendirdi. Verdiği bu hatalı karar yüzünden büyük sıkıntılar yaşayacaktı. Bir süre sonra marihuana satışı da yeterli gelmeyince eroin satışına başladı.

Daha fazla kazanacak, çok daha büyük olacaktı. Fakat işler yolunda gitmedi ve sadece bir kere denemek için kullandığı eroinin bağımlısı oldu. Uyumadığı tüm zamanlarda eroin kullanıyordu. Bu bağımlılık tüm kazancını yok etmişti. Hatta kendi canından da ediyordu. 9 kez yüksek dozda kullanmaktan dolayı ölümden dönen Khalil Rafati çok uzun yıllar Los Angeles sokaklarında kartonlar üzerinde yatan ve insanlardan topladığı para ile uyuşturucu alan bir hikayesi olduğunu söylüyor.

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 4

Hayatının en zor dönemleri olduğunu belirten ve bu dönemde mide ülserine yakalanan Khalil Rafati, dayanılmaz ağrılar yaşamaya başladı ve 48 kiloya kadar düştü. Bu hastalık evresinde hırsızlık ve uyuşturucu kullanma suçlarından dolayı mahkumiyeti kesinleşti. O da kendisini hapishanede buldu. Kısa bir mahkumiyetin ardından tekrar dışarıya çıktı. Fakat bu sefer yaşadığı hayatı değiştirmek istiyordu. Bu hayatı değiştirecek tek kişinin de kendisi olduğunu biliyordu.

Hala Nefes Alıyorsak Daha Hiçbir Şey Bitmemiş Demektir


Rehabilitasyon merkezine başvurarak;  tüm çevresini, alışkanlıklarını ve yaşayış biçimini değiştiren Khalil Rafati uyuşturucu dışında kendini iyi hissettirecek bir şeyler aramaya başladı. Kısa süre içerisinde kendisinde yaşanan değişimi fark eden ve bu değişimden dolayı da umutlanan Khalil Rafati, bir arkadaşı tarafından tanıştırılan sıvı takviye gıdalara hayran oldu.

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 5

Bu hayranlık onu sıvı gıdalar üreten ve satan bir işletme kurmaya itti. Sıvı Süper Gıdalar adıyla rehabilitasyon merkezlerine meyve suları satmaya başladı. Bir süre sonra hurma ve muz karışımı olan ismine de Wolverin dediği meyve suyu popüler oldu. Şehrin her yerinden bu içecekten almak için Khalil Rafati ‘nin yerine akın ediyorlardı. Bu yoğun istek karşısında Khalil Rafati; SunLife Organics adındaki şirketini kurarak ilk yıldan 1 milyon dolar kazanmayı başardı. 5 yıl içinde milyoner olan Khalil Rafati, bu sırrının Sev, İyileştir, ilham ver felsefesinin altında yattığını söylüyor.

Sev, İyileştir, İlham Ver


Şuan 32 farklı çeşitte meyveli içecekler üreten Khalil Rafati, ayrıca protein Shake, meyveli kahveler, sundae ve donmuş yoğurtlar da üreterek oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Sürekli araştırma ve geliştirme yaparak işlerini büyütmeyi amaçlayan Khalil Rafati, çalışanlarının büyük bir çoğunluğunu 13 yıl önce kendisi gibi yardıma muhtaç, çalışma azmi ve başarma kararlılığı olan kişiler arasından seçiyor. Khalil Rafati, değişime önce kendinden başlamış. Kendini iyileştirmiş, dönüştürmüş ve sonrasında da başkalarına faydalı olmaya çalışmış.

Uyuşturucu Bağımlısıyken Bakın Nasıl Milyoner Oldu 6

Sıfırdan başlayan bir adamın hikayesinden daha zorlu olan Khalil Rafati hikayesi, başarmak, azim ve kararlılık konusundaki en iyi örneklerden biri oluyor. Başarmak için sizin de azminiz ve gücünüz var. Sadece bunu doğru kullanın…
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et