1. Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?
Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?

Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?

 • 11-07-2017
 • 0 Yorum

Başlıkta da okuduğunuz gibi sorumuz basit; Türkiye'den dünyaca ünlü bir girişimci çıkar mı?


Girişimci nedir, Girişimci nasıl olunur gibi birçok makale okudunuz / okuduk. Ülkemizde de başarılı olan girişimler var ancak nedense bu girişimler ve girişimciler dünyaca tanınamıyor. Hatta bazıları yabancı kaynaklardan yatırım alsa bile ünlü olmayı başaramıyor.

 • Dünyaca ünlü bir girişimci olmak için bir kriter var mıdır?

 • Ne yapılırsa dünyaca ünlü bir girişimci olunur?

 • Yabancı girişimcilerde olup da Türk Girişimcilerde olmayan nedir?


Türkiye’den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı

Başarısızlık tüm girişimcilerin ortak noktası şeklinde bir ifade artık tüm girişimcilik konulu yazıların ortak noktası oldu.

Evet, tüm girişimciler hayatlarını bir yerinde mutlaka başarısızlığa uğradı peki başka ortak noktaları nedir?

Dünyaca ünlü girişimcilerin birçoğu çocukluk ve gençlik dönemlerinde maddi ve manevi ciddi sıkıntılarla boğuştular. Bu zorluklar onlara yeni bir fikir yaratma imkanı sundu.

Birden fazla girişim hamlesi yaptılar. Öyle ilk girişimlerinde başarısız olunca olayın peşini bırakmadılar. Sürekli geliştirerek yeni hamleler yaptılar.

Öğrenmenin alınacak akademik eğitimden fazlası olduğuna inandılar. Belki de dünyaca ünlü girişimcilerin ortak noktalarından biri de üniversite eğitimini yarıda bırakmış olmalarıdır.

Geleceği gördüler. Geliştirdikleri iş fikri teknoloji ile iç içeydi. Hepsi de gelişen teknolojin nimetlerinden faydalanarak fikirlerini daha ileriye taşıdılar.

Girişimleri başarılı olmaya başlayınca ne yatırımı ne de fikirlerini geliştirmeyi bırakmadılar. Her kazandıkları paranın büyük bir kısmını tekrar fikirlerine yatırdılar.

İş üreten insanlar kadar fikir üreten yetenekli insanlarla çalıştılar. Dünyaca ünlü girişimlerin çalışanlarına bakıldığında fikir proje üretim ekibinin olduğunu görebiliriz.

Kendi fikirlerine muhalefet etmeyi öğrendiler. Kendi kendilerini gaza getirmeden kendi fikirlerinin olumsuzluklarını g örmeyi bildiler. Kendi fikirlerine muhalefet etme yeteneği onların bu girişimlerinin daha başarılı ve daha kusursuz olmasını sağladı.

Yenilenmeyi bırakmadılar. Sürekli geliştirdiler. Yeni özellikler, yeni hizmetler, yeni fikirler ürettiler.

İşte tüm  bunları yapabilen bir Türk girişimci olursa o zaman Türkiye'den de dünyaca ünlü bir girişimci çıkar.


 
 • Beğen
 • Muhteşem
 • Aynı Kafa
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motivasyon
Dijital çağda “abi bak bu kesin kimsenin aklına gelmemiştir” diyerek arama motoruna yazdığınız fikri birilerinin yapmış olması hiç de ...
Girişimcilik
Türkiye'nin en büyük ve en aktif girişimci sayfası olan Girişimci Kafası'nda yayınlanan en popüler galerileri sizler için derledik. ...
İnovasyon
İnovaTİM ,140 üniversitede inovasyon, bilgi çağı ekonomisi ve girişimcilik konularında kendini geliştirerek çalışmalar gerçekleştiren ...
Girişimcilik
Teknolojinin bize neler getireceği hiç belli olmuyor. Teknolojik gelişmeler ile birlikte dünyanın farklı yerlerinden çok ...
Girişimcilik
Sigara sağlığa zararlı ancak bir sigara markası olan Marlboro'nun efsanevi hikayesi bütün bir ömre faydalıdır. İnternette bu hikayeye ...
Girişimcilik
İş bulmak, çok zor bir süreçtir. Bu süreci en kolay şekilde atlatmak ve kariyerinize yön verecek güzel bir iş bulabilmek için en güçlü ...
home search notifications 1 person