1. Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?
Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?
Vural Egemen

vural.egemen

Türkiye'den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı?

 • 11-07-2017, 16:53
 • 0 Yorum
 • 1 yıl önce

Başlıkta da okuduğunuz gibi sorumuz basit; Türkiye'den dünyaca ünlü bir girişimci çıkar mı?


Girişimci nedir, Girişimci nasıl olunur gibi birçok makale okudunuz / okuduk. Ülkemizde de başarılı olan girişimler var ancak nedense bu girişimler ve girişimciler dünyaca tanınamıyor. Hatta bazıları yabancı kaynaklardan yatırım alsa bile ünlü olmayı başaramıyor.

 • Dünyaca ünlü bir girişimci olmak için bir kriter var mıdır?

 • Ne yapılırsa dünyaca ünlü bir girişimci olunur?

 • Yabancı girişimcilerde olup da Türk Girişimcilerde olmayan nedir?


Türkiye’den Dünyaca Ünlü Bir Girişimci Çıkar mı

Başarısızlık tüm girişimcilerin ortak noktası şeklinde bir ifade artık tüm girişimcilik konulu yazıların ortak noktası oldu.

Evet, tüm girişimciler hayatlarını bir yerinde mutlaka başarısızlığa uğradı peki başka ortak noktaları nedir?

Dünyaca ünlü girişimcilerin birçoğu çocukluk ve gençlik dönemlerinde maddi ve manevi ciddi sıkıntılarla boğuştular. Bu zorluklar onlara yeni bir fikir yaratma imkanı sundu.

Birden fazla girişim hamlesi yaptılar. Öyle ilk girişimlerinde başarısız olunca olayın peşini bırakmadılar. Sürekli geliştirerek yeni hamleler yaptılar.

Öğrenmenin alınacak akademik eğitimden fazlası olduğuna inandılar. Belki de dünyaca ünlü girişimcilerin ortak noktalarından biri de üniversite eğitimini yarıda bırakmış olmalarıdır.

Geleceği gördüler. Geliştirdikleri iş fikri teknoloji ile iç içeydi. Hepsi de gelişen teknolojin nimetlerinden faydalanarak fikirlerini daha ileriye taşıdılar.

Girişimleri başarılı olmaya başlayınca ne yatırımı ne de fikirlerini geliştirmeyi bırakmadılar. Her kazandıkları paranın büyük bir kısmını tekrar fikirlerine yatırdılar.

İş üreten insanlar kadar fikir üreten yetenekli insanlarla çalıştılar. Dünyaca ünlü girişimlerin çalışanlarına bakıldığında fikir proje üretim ekibinin olduğunu görebiliriz.

Kendi fikirlerine muhalefet etmeyi öğrendiler. Kendi kendilerini gaza getirmeden kendi fikirlerinin olumsuzluklarını g örmeyi bildiler. Kendi fikirlerine muhalefet etme yeteneği onların bu girişimlerinin daha başarılı ve daha kusursuz olmasını sağladı.

Yenilenmeyi bırakmadılar. Sürekli geliştirdiler. Yeni özellikler, yeni hizmetler, yeni fikirler ürettiler.

İşte tüm  bunları yapabilen bir Türk girişimci olursa o zaman Türkiye'den de dünyaca ünlü bir girişimci çıkar.


 
 • Beğen
 • Muhteşem
 • Aynı Kafa
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Kaan Gülten'in pazarlama deneyiminden alıntılanmıştır. Ülkemizin kriz dönemlerinde, kola tüketmeyelim, dolar bozduralım, şuna yasak ...

Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Girişimcilik

Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan yatırım, hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunun en iyi örneğini Bitcoin’de gördük. Bitcoin, ...

Girişimcilik

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Girişimcilik

 Girişimci olmak, bazen en dikkat çeken ve farklı iş fikirleri ile ilgilidir. Yine de en orijinal iş fikirlerinin bile başarı için ...

home search notifications 1 person