Eğer bir girişimci ruha sahipseniz bu ruhun çıtasını etkinliklerle daha da artırabilirsiniz. Fırsatını bulduğunuz her fırsatta etkinliğe katılım sağlamaya çalışın.

Çünkü her etkinlikteki konuşmacılardan yeni bir bakış göreceksiniz ve onu kendinize göre revize etmiş olacaksınız. Gerçek bir girişimci olmak istiyorsanız kendi pencerenizden çok karşınızdaki insanların bakış açısından bakmaya çalışmalısınız. Çünkü yaptığınız veya yapacağınız girişimi onlar kullanacak.

Aşağıda bulunan girişim etkinliklerine katılmanız her seferinde farklı bir bakış açısını görmenize, anlamanıza yaracaktır. Bu gibi etkinlikler sayesinde çevrenizi genişleyebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Etkinliklerin diğer birçok yararını ve etkisini katılarak anlamış olacaksınız.

Her yıl geleneksel hale gelen ve girişimcilerin kendini geliştirmesine inandığımız 6 etkinlik bilgilerini liste olarak sizinle paylaşıyoruz.

6Ciz.io Meetup

Her yıl farklı illerde düzenlenmeye çalışılan etkinlik bu sene İzmir’de!
Bilgi: 28 Mayıs 2016 / Ücretsiz

515.Istanbul E-Commerce Meetup

Sektörel olarak revaçta olan e-ticaret alanında iyi olan gruplardan bir tanesi.
Bilgi: 9 Haziran 2016 – 19:30 / Ücretsiz

4Pisano Yazılım Kampı 2016

Dört genç girişimci tarafından kurulan Pisano, şimdi başka Pisano’lar da kurulsun diye ücretsiz “Yazılım Kampı” adı verdikleri etkinlikte bir araya gelecekler. Bu kampa katılmak için 15 Haziran 2016’ya kadar başvuru yapmanız gerekmektedir. 16-17 Haziran’da mülakatlara girdikten sonra 24 Haziran’da kazananlar açıklanacak. Kamp dönemi ise 11 Temmuz-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Bilgi: 11 Temmuz – 19 Ağustos 2016 / Ücretsiz
Başvuru ve Detaylı Bilgi: http://kamp.pisano.co

3Red Bull Basement Hatch Istanbul

İstanbul’u geliştirmek için ilham verici tasarımların yarışacağı bu etkinlikte KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi desteğiyle düzenlenecek olan Red Bull Basement Hatch İstanbul 28-29 Mayıs’ta KWORKS’te gerçekleşecek.
Bilgi: 28-29 Mayıs 2016 / Ücretsiz

2Girişimcilikte Mutlak Başarı / Seminer

Bu etkinlikte “girişimcilikte mutlak başarı nedir?” sorusuna yanıt aramak için bir araya gelinecek. Hem konuşmacılar hemde katılımcılar için oldukça etkili olacağını düşündüğümüz bu etkinliği kaçırmamalısınız. İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi’nde katılımcılar bekleniyor olacak.
Bilgi: 31 Mayıs 2016 18:20 / Ücretsiz
Başvuru ve Detaylı Bilgi: http://www.itucekirdek.com/tr/girisimcilik-seminerleri/girisimcilikte-mutlak-basari

1Ücretsiz Yazılım Eğitimi

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Ekonomistler Platformu, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve MOBİLSİAD tarafından yürütülen “Mobil Teknoloji, Mobil İstihdam” projesi kapsamında mobil yazılım eğitimlerine ilişkin başvurular başladı. Temmuz 2016’da başlayacak olan eğitimler 35 kişilik gruplardan oluşacak sınıflarda verikecek. Başvuru için bazı istenen özellikler var. Bunlar 18-29 yaş aralığında olmanız ve en az üniversite mezunu olmak veya son sınıfında okumak. Bu kriterlere uygun olan herkes eğitimlere başvuru yapabilir. Başvuru son tarihi 31 Mayıs 2016 olarak belirlenmiş.
Bilgi: Eğitim zamanı belirsiz / Ücretsiz
Başvuru ve Detaylı Bilgi: http://www.ekonomistler.org.tr/arsivler/4478

Girişimci Kafası olarak bu gibi etkinlikleri size aylık takvim olarak ilerleyen zamanlarda sunuyor olacağız. Fırsatı ve imkanı olan herkes kesinlikle önerdiğimiz veya denk geldiği etkinliğe katılsınlar. O zaman girişimci ruhunuza katkıyı daha fazla sağlamış olacaksınız. Kim bilir belki bir günde “Girişimci Kafası Startup”ta bir araya geliriz 🙂

Son Not: Katıldığınız etkinliklerde genelde not defteri, kalem gibi kırtasiye ürünleri verilir. Ama siz işinizi şansa bırakmayın.

Facebook Yorumları
Yorumları Göster

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER