"türkiye'de beni en çok motive eden iki kelime "hayatta yapamazsın""
-Anonim
Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 3 DK
  • 01-06-2018
  • 0 yorum
  • 19K

Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

Başarısızlık=Başarı

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok kazandıran 50 oyun arasında yer alarak da dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi de FarmVille ile büyük bir patlama yapan oyun şirketi Zynga tarafından satın alındığı duyuruldu. Hem de tam 250 milyon dolara!

Günde 170 milyondan fazla download

Günde 170 milyondan fazla download

İki stüdyosu ve 77 çalışanı ile 2012’den beri faaliyet gösteren Gram Games, bugün 3 milyon günlük aktif kullanıcıyı elde tutma başarısına sahip. Şirketin ücretsiz oyunlarının 170 milyondan fazla kez indirildiğini hemen söyleyelim. Gram Games, finansal hedeflerini tutturduğu takdirde üç yıl içinde 250 milyon dolar rakamını artırabilir.

Zynga, şirketin 77 çalışanını bünyesine kattı ve anlaşma doğrultusunda Gram Games’i sonsuza dek franchise listesine ekleyebileceğini belirtti. Bir diğer seçenek ise "Zynga’s Words With Friends” franchise’ı altında uzun süre hizmet vermesi olacak.

"Bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar”

 

Bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar 

Zynga CEO’su Frank Gibeau, satın almadan sonra '"Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar” şeklinde açıklama yaptı.

Gram Games Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit, "2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız” dedi.

Gram Games Avukatı Görkem Gökçe ise "5 yıl içerisinde milyonlarca dolarlık bir şirket yaratmış olmak sıra dışı bir başarı hikâyesi. Şirketin kuruluşundan bu yana avukatlığını yapmış olmak bizim için övünç kaynağı. Öncelikle Gram Games ekibini sonrasında da bu projede hukuki desteğini en şekilde sunan ekibimi kutluyorum. Ülkemizin sesinin dünya çapında duyulmasına katkı yapmış olmak bizim için gurur verici. Umarım yurdumuzun gençlerine ilham verir” açıklamasını yaptı.

Zynga,Türk oyun girişimlerine ‘oynuyor’

Zynga,Türk oyun girişimlerine ‘oynuyor’ 

Zynga tarafından yapılan bu satın alınma haberi, ister istemez hepimizin aklına Peak Games anlaşmasını getirdi. Peak Games, geçen yıl bir bölümünü 100 milyon dolara satmıştı. Zynga, Gram Games anlaşmasıyla birlikte Türk oyun girişimlerine bir yılda 350 milyon dolar tutarında yatırım yapmış oldu.

"Türk Mobil Oyun Şirketi Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et