"günün birinde ayağına fırsat geldiğinde hazırlıksız yakalanmaktansa, hazırlıklı olup fırsatı beklemek çok daha iyidir."
-Les Brown
The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği

The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği

  • 3 DK
  • 23-07-2018
  • 0 yorum
  • 2K

Müzik, evrensel bir olgu olması sonucunda dünyanın neresinde olursanız olun sizi etkileyebilecek bir şeyler barındırmayı başarabilen bir yapıya da sahiptir. Hangi coğrafyada olursanız olun ortaya çıkan yeni bir müzik grubunun, yeni bir şarkının veya yeni bir şarkıcının sizi etkilemesi son derece olasıdır. Bazı müzik grupları ya da şarkıcılar vardır ki siz hangi coğrafyada yaşarsanız yaşayın sizi çeker ve onlarca yıl boyunca her daim sizinle birlikte müzik yolculuklarını sürdürürler. İşte The Rolling Stones da bunlardan biridir.

Elli yılı aşkın bir süredir müzik yapan topluluk, her daim insanları etkisi altına almayı başarmış, sıradışı diye tabir edebileceğimiz ölçekte bir müzik grubudur. Yaptıkları müzik rock müzik olsa da hemen hemen her yaştan her müzik zevkinden kitleyi yanlarına çekmeyi bir şekilde başarmış bir topluluktur The Rolling Stones.

Peki nedir The Rolling Stones’u diğer müzik gruplarından ayıran ve her daim insanları bir şekilde çekmeyi başarmasını sağlayan özellikler? Gelin birlikte bakalım…

Evrensel Bir Rock Müzik Anlayışı

The Rolling Stones grubu son derece evrensel bir rock müzik anlayışını benimsemiştir. Rock’n Roll ana temalı müzik piyasasına girdikleri andan sonra, çok daha varyasyonlu çalışmalara imza atmışlar ve hemen hemen her coğrafyadan insanı içlerine çekmeyi başarmışlardır.

Grubun, Paint it Black, Satisfaction, Angie, Gimme Shelter, Start Me Up, Anybody Seen May Baby gibi son derece bilinen rock şarkıları mevcuttur.

Mick Jagger’ın Bitmek Bilmeyen Enerjisi

Grubun temelin oluşturan solist Mick Jagger, gerçek anlamda bir şovmendir. Mick Jagger’ın sahnedeki duruşu kendine has dansları, ilginç yüz mimikleri The Rolling Stones grubunun farklılaşmasındaki altın anahtarlardan biridir.

Keith Richards’ın Karayip Korsanı Tavrı

Grubun gitaristi olan ve Karayip Korsanları filmindeki efsanevi karakter Jack Sparrow’a ilham veren Keith Richards gerçek anlamda aykırı bir karakterdir. Richards’ın bu aykırılığı grubu da bambaşka bir havaya büründürmüştür.

Sahne Şovları

The Rolling Stones’un sahnesi de inanılmazdır. Grup üyelerinin sahnede gösterdikleri bambaşka hava, danslar ve şovlar onları diğerlerinden ayıran özelliklerden biridir.

Halen Müzik Dünyasında Var Oluşları

1962 yılında kurulan grup, halen rock müzik dünyasının en büyük gruplarından biri belki de birincisi kabul edilmektedir. Elli yılı aşkın bir süredir rock müzik camiasında yer edinmek ve halen kalıcılığını sürdürmek The Rolling Stones’u diğer müzik gruplarından bir çırpıda ayıran özelliklerdendir.

"The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et