1. The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği
The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği
Girişimci Kafası

girisimci.kafasi

The Rolling Stones'u Diğer Müzik Gruplarından Farklı Kılan 5 Özelliği

  • 23-07-2018, 12:52
  • 0 Yorum
  • 26 gün önce

Müzik, evrensel bir olgu olması sonucunda dünyanın neresinde olursanız olun sizi etkileyebilecek bir şeyler barındırmayı başarabilen bir yapıya da sahiptir. Hangi coğrafyada olursanız olun ortaya çıkan yeni bir müzik grubunun, yeni bir şarkının veya yeni bir şarkıcının sizi etkilemesi son derece olasıdır. Bazı müzik grupları ya da şarkıcılar vardır ki siz hangi coğrafyada yaşarsanız yaşayın sizi çeker ve onlarca yıl boyunca her daim sizinle birlikte müzik yolculuklarını sürdürürler. İşte The Rolling Stones da bunlardan biridir.

Elli yılı aşkın bir süredir müzik yapan topluluk, her daim insanları etkisi altına almayı başarmış, sıradışı diye tabir edebileceğimiz ölçekte bir müzik grubudur. Yaptıkları müzik rock müzik olsa da hemen hemen her yaştan her müzik zevkinden kitleyi yanlarına çekmeyi bir şekilde başarmış bir topluluktur The Rolling Stones.

Peki nedir The Rolling Stones’u diğer müzik gruplarından ayıran ve her daim insanları bir şekilde çekmeyi başarmasını sağlayan özellikler? Gelin birlikte bakalım…

Evrensel Bir Rock Müzik Anlayışı

The Rolling Stones grubu son derece evrensel bir rock müzik anlayışını benimsemiştir. Rock’n Roll ana temalı müzik piyasasına girdikleri andan sonra, çok daha varyasyonlu çalışmalara imza atmışlar ve hemen hemen her coğrafyadan insanı içlerine çekmeyi başarmışlardır.

Grubun, Paint it Black, Satisfaction, Angie, Gimme Shelter, Start Me Up, Anybody Seen May Baby gibi son derece bilinen rock şarkıları mevcuttur.

Mick Jagger’ın Bitmek Bilmeyen Enerjisi

Grubun temelin oluşturan solist Mick Jagger, gerçek anlamda bir şovmendir. Mick Jagger’ın sahnedeki duruşu kendine has dansları, ilginç yüz mimikleri The Rolling Stones grubunun farklılaşmasındaki altın anahtarlardan biridir.

Keith Richards’ın Karayip Korsanı Tavrı

Grubun gitaristi olan ve Karayip Korsanları filmindeki efsanevi karakter Jack Sparrow’a ilham veren Keith Richards gerçek anlamda aykırı bir karakterdir. Richards’ın bu aykırılığı grubu da bambaşka bir havaya büründürmüştür.

Sahne Şovları

The Rolling Stones’un sahnesi de inanılmazdır. Grup üyelerinin sahnede gösterdikleri bambaşka hava, danslar ve şovlar onları diğerlerinden ayıran özelliklerden biridir.

Halen Müzik Dünyasında Var Oluşları

1962 yılında kurulan grup, halen rock müzik dünyasının en büyük gruplarından biri belki de birincisi kabul edilmektedir. Elli yılı aşkın bir süredir rock müzik camiasında yer edinmek ve halen kalıcılığını sürdürmek The Rolling Stones’u diğer müzik gruplarından bir çırpıda ayıran özelliklerdendir.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Motivasyon

Herkes zengin olmak ister. Ama bazı anlar gelir ki zengin olma hayallerinizle vedalaşmanız gerekir. Genellikle girişimci ruhu olmayan ya da ...

Motivasyon

İnsanlar yıllar boyunca başarı kavramının içini doldurmak için uğraşıp durdular. Nasıl başarılı olunur? Başarının ...

Kişisel Gelişim

İçinde bulunduğumuz çağda hemen hemen her birey, son derece güçlü kalmak ve motivasyonunu asla kaybetmemek ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Kişisel Gelişim

Çoğumuz iş hayatında zaman zaman bazı olumsuz davranışla ile karşılaşır ya da kendisine olumsuz gelen bazı durumlar ile yüz ...

home search notifications 1 person