"her yeni gün ikinci bir şanstır."
-Anonim
Tatil Zamanının Geldiğini Anlamanız İçin 8 İşaret

Tatil Zamanının Geldiğini Anlamanız İçin 8 İşaret

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 3 DK
  • 28-05-2018
  • 0 yorum
  • 6K

Tatil Zamanının Geldiğini Anlamanız İçin 8 İşaret

Başarısızlık=Başarı

Tatil zamanının geldiğini nasıl anlarsınız? Aslında basit. Birkaç temel işaretle işlere ara vermenizin gerektiğini anlayabilirsiniz. İşverenler işlerin asla yetişmeyeceğini düşünür. Bu nedenle de çalışanların izinlerini tam olarak kullanmasına izin vermeyebilirler. Ama eğer izninizi kullanmazsanız iş yerinde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdi tatil işaretlerinin neler olduğuna bakalım.

1. İş Yerinde Hata Sayısı Arttı

Rutin olarak yaptığınız işlerdeki hata sayısı mı arttı? Gönderdiğiniz e-posta yanlış alıcıya mı gitti? Yoksa müşterinize eksik ürün mü teslim ettiniz? Eğer bu belirtiler varsa tatile çıkma zamanınız gelmiş demektir.

2. Önemli Anlar Kaçıp Gidiyor

Arkadaşların doğum günleri, tuttuğunuz takımın önemli maçları ya da bayram gibi önemli kutlamalara zaman ayıramıyorsanız, işiniz sizi boğuyor olabilir. İş yükünüzü azaltmak ya da daha iyisi kısa bir tatile çıkmak sizi yenileyecektir.

3. En Son Ne Zaman Uyduğunuzu Hatırlamıyorsunuz

İş yükünün getirdiği en büyük sorunlardan biri uykusuzluktur. Genellikle yoğun olunan dönemlerde sadece günde 3-4 saat uykuyla koca bir haftaya geçirmeniz gerekebilir. Tabii az uyku beraberinde hataları da getirir. Hatalardan kaçınmak ve vücudunuzu dinlendirmek için güzel bir tatilden daha iyisi yoktur.

4. Saçlardaki Beyaz Sayısı Arttı

Aynaya baktığınızda daha fazla beyaz veya daha fazla kırışıklık mı görüyorsunuz? Yoğun iş hayatı sizi ve vücudunuzu strese sokuyor olabilir. Kesintisiz olarak bu stresle mücadele etmeye çalışmak ise veriminizi ciddi ölçüde düşürecektir.

5. Motivasyonunuz Düştü

Kesintisiz bir şekilde çalışmak motivasyonunuzu da ciddi oranda etkileyecektir. Her sabah yataktan kalkmak ve gidip çalışma motivasyonu bulmak adına arada bir kendinizi yenilemeniz gerekecektir.

6. Söylenenleri Olduğu Gibi Anlıyorsunuz

Şakalar ve espriler anlamını kaybettiği anda sizin için alarmlar çalmaya başlar. Her şeyi olduğu gibi anlamanızın beyninizin size verdiği bir sinyaldir. İzin kullanmak beyninizin yenilenmesine yardımcı olacaktır.

7. Sadece İş Hayatınız Var

Sosyal hayatınızla vedalaştıysanız hem motivasyonunuzu kaybetmeniz hem de kendinizi sürekli yorgun hissetmeniz kadar normal bir şey yok. İş hayatınız tüm hayatınızı ele geçirdiyse izne çıkmak iyi bir fikir olabilir.

8. Stres Kaynaklı Sorunlar Ortaya Çıkıyor

Tatile ihtiyacınız olduğunu gösteren en önemli belirti ise stres kaynaklı stres problemleridir. Reflü, kas ağrıları ve baş ağrıları strese bağlı sorunlardan sadece birileridir. Kısa bir mola verin ve kendinizi yenileyin.
"Tatil Zamanının Geldiğini Anlamanız İçin 8 İşaret" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et