"Hayatınızın hikayesini yazarken, kalemi başkasının tutmasına izin vermeyin."
-Harley Davidson
Tatil Sonrası Karşılaşabileceğiniz 5 İnsan Tipi
Ömer K.
Ömer K. 21 Takipçi

Tatil Sonrası Karşılaşabileceğiniz 5 İnsan Tipi

  • 3 DK
  • 06-09-2017
  • 0 yorum
  • 456
Bu yıl 30 Ağustos ile bayram tatilinin birleşmesiyle birlikte çoğu insan uzun bir tatil yapmış oldu. 10 gün, 6 gün veya 5,5 gün tatil yapanlar bu tatilin tadını doyasıya çıkardı. Ne yazık ki tatil bitti ve pek çoğumuz işe sürünerek gittik. Tabii bu durum işkolik girişimciler için geçerli değil. :)

Uzun tatillerden sonra ilk bir hafta boyunca işe adapte olmak gerçekten çok zor. Tatil sonrası sendromunu dibine kadar yaşadığınız bu hafta boyunca farklı insan tiplerine rastlamanız çok olası. Toplantıya mayoyla girenler, anılarıyla herkesi darlayanlar, güneşlenmeye devam edenler, tatile gidemeyenler ve tatilden bir türlü dönemeyenler…

Siz de bu insanlar arasında yer almak istemiyorsanız, tatil sonrası sendromunu derhal atlatın. Bunun için "Tatil Sonrası İşe Adapte Olmanızı Kolaylaştıracak 5 Öneri" adlı yazımızı okuyabilirsiniz. İşte, tatil sonrası karşılaşabileceğiniz 5 insan tipi…
1. Tatil Anılarıyla Herkesi Darlayanlar
Siz tatil sonrası sendromunu dibine kadar yaşarken, gittiği yerde yaşadıkları bütün anıları bir bir anlatırlar. Anlatacakları şeyler asla bitmez. Hele siz tatile çıkamadıysanız, bu insan tipinden uzak durmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Ama onlar peşinizi asla bırakmaz.

2. Balkonda ve Terasta Güneşlenenler
Kendilerini kumsalda zannederler. Gün içerisinde her fırsatta küçük kaçamaklar yaparak ofisin balkonunda ve terasında güneşlenirler. Utanmasalar, üzerindeki kıyafetleri çıkarıp mayo ile takılabilirler.

3. Tatil Sonrası Ofisi Hediyelere Boğanlar
Bodrum’dan nazar boncuğu, Afyon’dan sucuk, Ardahan’dan kaşar peyniri, Safranbolu’dan lokum getiren bu insan tipini gördüğünüz anda kucaklayın! Onlar bütün ofisi hediyelere boğarken, eliniz boş döndüyseniz utanç duymak için kendinize bir köşe bulabilirsiniz.

4. Tatile Gidememiş Olanlar
Herkes plajda, havuzda, kırda, bayırda tatilini yaparken bu insan tipi tatile gidememiştir. Ya bütün gün evde oturmuş ya da işlerini tamamlamakla meşgul olmuştur. Tatile giden diğer insanların söylediklerini duymak bile istemez. Mutsuzluk çevresinde kol gezmeye başlar, bakışları anlamsızlaşır ve etrafa boş boş bakmaya başlar. Tatile gidememiş olmanın verdiği hüzne boğulur ve kendini bir sonraki bayram tatili için erkenden hazırlar.

5. Tatilden Hâlâ Dönemeyenler
Hiç tatile gidememiş olanların yanında bir de tatilden hâlâ dönemeyenler vardır. Aslında bedenen dönmüşlerdir ama ruhen tatildelerdir.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın