"Ders alınmış bir başarısızlık, başarı demektir."
-Malcomb S.Forbes
Takip Edebileceğiniz 6 İngilizce Podcast
Ömer K.
Ömer K. 25 Takipçi

Takip Edebileceğiniz 6 İngilizce Podcast

  • 2 DK
  • 19-04-2018
  • 0 yorum
  • 1K
Podcast, yolda giderken, araba kullanırken veya evinizde otururken bir şeyler öğrenmenize yardımcı olan kayıtlardır. Bu kayıtları online olarak dinleyebileceğiniz gibi telefonunuza ya da tabletinize indirerek daha sonra çevrimdışı olarak da dinleyebilirsiniz. Genellikle podcastların amacı, size kısa anlatımlarla bilgi vermektir. Yeni bir dil öğrenmek için podcast dinleyebileceğiniz gibi girişimci ruhunuzu beslemek için de dinleyebilirsiniz. Maalesef Türkçe olarak sunulan podcast yayınları oldukça sınırlıdır. Bu nedenle size girişimcilikle ilgili İngilizce olarak dinleyebileceğiniz en popüler yayınları sunuyoruz.

Takip Edebileceğiniz 6 İngilizce Podcast 1

How to Start a Start-up: How to Start a Start-up, Sam Altman’ın Stanford Üniversitesinde verdiği dersleri içeren video yayınlarını sunuyor. Hem ses hem de video dosyası olarak indirilebilen içerikler, girişimcilerin fikirlerini nasıl hayata geçirebilecekleri konusunda önemli bilgiler içeriyor. Girişimciler bu yayındaki gerçek hikâyelerden ilham alarak kendi yollarını kolaylıkla çizebilirler.

Entrepreneur On Fire: John Lee Dumas tarafından sunulan Entrepreneur On Fire, haftanın her günü farklı bir girişimcinin hikâyesine odaklanıyor. Bu yayını takip eden girişimci adayları, başarılı olmuş fikirleri görebilir ve kendi fikirlerini hayata geçirmek için ilham verici yöntemler öğrenebilirler.

This Week In Startups: Jason Calacanis, seri girişimci ve ünlü melek yatırımcı olarak hem kendi deneyimlerini hem de sektördeki önemli kişilerin deneyimlerini hazırladığı yayında sunuyor. Röportajlar hâlinde sunulan bölümler, girişimcilere izleyecekleri yol, gerçek yatırım deneyimleri ve gerçek hatalar gibi faydalı bilgiler sunuyor.

Mixergy: This Week In Startups yayınına benzer şekilde burada da Andrew Warner, girişimcilerin yaşadıklarını podcast yayını olarak sunuyor. 1000’den fazla girişimcinin hikâyesini barındıran seri, kolay kayıt olma olanağı sayesinde çok fazla sayıda kullanıcıya erişiyor.  

The Foundation: Bu podcast serisi, girişimcilere videolar aracılığıyla önemli bilgiler ve gerçek iş hayatı deneyimleri sunuyor. Farklı sektörlerden başarı hikâyeleri sunan The Foundation, aynı zamanda yayınlarını blog gönderileriyle de destekliyor.

Eventual Millionaire: Milyoner olmak mı istiyorsunuz? Eventual Millionaire, girişimleri sayesinde milyoner olan kişilerin bunu nasıl başardığını anlatan bölümler sunuyor. Bu podcast finanstan hedef belirlemeye, pazarlamadan kişisel gelişime kadar girişimcilerin ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri tek bir alanda sunuyor.
"Takip Edebileceğiniz 6 İngilizce Podcast" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et