1. SUP (Stand Up Paddle) Yapmanın Bünyeye İyi Gelecek 5 Etkisi
SUP (Stand Up Paddle) Yapmanın Bünyeye İyi Gelecek 5 Etkisi

SUP (Stand Up Paddle) Yapmanın Bünyeye İyi Gelecek 5 Etkisi

  • 8-08-2018
  • 0 Yorum

Hazır Yaz aylarında iken sizlere yeni sayılabilecek, keyifli mi keyifli bir spordan bahsetmek istiyoruz. Bu spor bir nevi kürekle sörf yapmak olarak nitelendirilen Stand Up Paddle (SUP) yani Türkçe adı ile Kürek Sörfü.

Bu sporu hemen hemen her yaştan, kendisine güvenen, zinde hisseden ve boardun üzerinde durmayı başarabilen herkes yapabilir aslında. Tek ihtiyacınız olan paddle board yapmaya uygun bir sörf tahtası yani board (bu boardların çeşitli modelleri mevcut) ve yine paddle board yapmaya uygun bir kürek.

Bu spor için gerekli olan malzemeleri edindikten sonra, dalga olmayan her türlü suda icra edebileceğinizi de bilmeniz yeterlidir. Birkaç kendine has tekniği olan ve bu teknikler doğrultusunda kişinin board üzerinde dengede durması sağlanan stand up paddle board sporunda en mühim olay işte bu dengedir. Kendiniz çalışıp denge sorununuzu çözebileceğiniz gibi, uzman SUP Trainer’lar yani paddle board antrenörleri ile de bu konuda birebir çalışarak bu sorunu kolaylıkla halletmeniz mümkün. Bundan sonrası ise ayakta dengede durarak, kürekle board arasındaki muazzam uyumu yakalamanız ve suyun eşsiz güzellikleri arasında gezinip, gitmenizdir.

SUP yani Stand up paddle board yapmanın bünyeye iyi gelecek etkileri ise şöyledir diyebiliriz;

Denge’de Durabilmek

Bu sporun bireyin duruşu için en büyük kazanımı dengeyi sağlayabilmektir. Bu yüzden board üzerinde denge sağlamayı becerebilmek esastır.

Suyun Rahatlatıcı Etkisi

SUP’ı düz sularda, istediğiniz gibi yapabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Suyun terapi edici etkisini hissetmek size iyi gelecektir.

Yepyeni Bir Spor Öğrenmek

SUP oldukça yeni bir spordur. Yeni ekstrem sporları keşfetmek isteyenler için eşsiz bir deneyim olacak olan SUP, kesinlikle tavsiyemizdir.

Odaklanmayı Sağlayıcı Etkisi

Stand up paddle sporu siz board üzerinde iken odaklanmanızı arttıran, tam konsantre olarak suyun üzerinde hareket etmenizi gerektiren bir spor türüdür. Odaklanma beceriniz bu şekilde gelişecektir.

Adrenalin Salgılatan Yönü

Her sporda olduğu gibi SUP’ta da adrenalin yüklü anlar vardır. Sakın son derece sakin bir spor olduğunu düşünmeyin. Her an board üzerinde adrenalin seviyenizi arttıracak aksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim
Çoğumuz iş hayatında zaman zaman bazı olumsuz davranışla ile karşılaşır ya da kendisine olumsuz gelen bazı durumlar ile yüz ...
Motivasyon
İnsanlar yıllar boyunca başarı kavramının içini doldurmak için uğraşıp durdular. Nasıl başarılı olunur? Başarının ...
Motivasyon
Koltuğuna kurulup rahat bir patron olmak her girişimcinin hayali olabilir. Çalışanların güzel güzel çalışsın, müşterilerle hemen ...
Kişisel Gelişim
Günümüzde girişimcilerin en büyük sorunlarından bir tanesi bir iş kurarken gerekli olan ilk sermayeyi bulamamak veya aklındaki iş fikri ...
Kişisel Gelişim
Hepimiz çok kere kişisel gelişim kitapları ile karşılaşmış ve okumuşuzdur. Kendini geliştirmek, sosyal olma yolunda ilerletmek ve insan ...
Kişisel Gelişim
Şirketinizi kurdunuz. İş planınız hazır. Müşteriniz de var diyelim. Peki şimdi ne olacak? Her şey güllük gülistanlık mı gidecek? ...
home search notifications 1 person