"sessizce büyüyün ki olası rakiplerinize tüyolar vermeyin."
-Chris Dixon
Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü
Ömer K.
Ömer K. 33 Takipçi

Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü

  • 3 DK
  • 11-04-2018
  • 0 yorum
  • 2K
S’well markası, sadece bir su şişesinden fazlası olmak için yola çıktı. Kurucusu Sarah Kauss’un başarılı stratejileri sayesinde de bunu başardı. Şimdi S’well dediğimizde pek çok kişinin aklına sadece su taşıyan paslanmaz çelik bir kap değil, moda ve benzersiz desenler geliyor. Su şişesi markasının başarısının sırrını inceleyelim ve kendi işlerimiz için bu sırları nasıl kullanabileceğimize bakalım.
İşlevsellik ve Farklılıkla Tasarım


Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü 1

Aslında baktığımızda Sarah Kauss ve ekibi, içeceklerinizi sıcak veya soğuk tutan mataralar tasarlıyorlar. Ama onları özel kılan şey, tasarımda insanların ilgisini çekecek desenleri ve şekilleri kullanmak. Ayrıca ürünleri, diğer mataralarla karşılaştırıldığında çok daha üstün özelliklere sahip.

İlk tasarımıyla 2010 yılında üretime başlayan Kauss, tasarım yaparken hem şık hem de işlevsel bir ürün ortaya koymak istiyordu. Su mataralarının en önemli özelliği, sıcak içecekleri 12 saat ve soğuk içecekleri 24 saat saklayabilmek. Markanın 2016 yılından itibaren satışlarına bakacak olursak, iddiasını tutturmuş gibi görünüyor. Harvard Business School’dan mezun olan Kauss, düzenli ve prensipli çalışması sayesinde Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde büyük bir başarı elde etti.

Su Şişesi Nasıl Moda Parçası Oldu?


Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü 2

Ürünlerinin tasarımını yaparken Kauss’un temel amacı, herkesin her yere taşıyabileceği kadar şık ve uyumlu ürünler geliştirmekti. Böylelikle mataralar sadece birer su taşıma aracı olmak yerine birer moda parçası hâline gelecekti. S’well markası altında renkli düz mataralardan platin renkli ve çarpıcı renklere kadar farklı ürünler kullanıcılara sunuldu. Ve kısa süre içerisinde bu su şişeleri farklı kullanıcılar arasında popülerlik kazandı. Kauss’un asıl amacı, insanların sadece bir şişeyle yetinmesinin önüne geçmekti. İnsanlar farklı renk ve tasarımdaki şişelere sahip olarak, günlük ruh hallerine ve kıyafetlerine göre kendilerine özel su şişelerini yanında taşıyabileceklerdi.

Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü 3

Kauss, ünlü moda tasarımcısı Anna Sui ve ünlü fotoğrafçı Gary Malin ile iş birliği yaparak ürünlerinin şıklığını ön plana çıkardı. Starbucks ile yaptığı iş birliği sayesinde, tasarladığı tropik şişe, satışa çıkan tüm Starbucks mağazalarında ilgi gördü ve neredeyse bir gün içerisinde tükendi. Kauss, su matarasından moda tutkunlarının hayranı olduğu farklı tasarımlı ürünlerle insanların gözdesi olmayı başardı.
"Su Şişesi Satan Şirket Milyon Dolarlık Moda Markasına Dönüştü" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et