"taktik maktik yok bam bam bam!"
-Fatih Terim
Sizi Başarılı Yapacak Alışkanlıklar

Sizi Başarılı Yapacak Alışkanlıklar

  • 7 DK
  • 07-09-2021
  • 0 yorum
  • 2K

Sizi Başarılı Yapacak Alışkanlıklar

Başarısızlık=Başarı

Dünyanın en başarılı insanları en çok motive olanlardır – doğru mu?
Tam olarak doğru değil.
Başarıyı getiren motivasyon değil, alışkanlık ve eylemdir. Dünyanın en başarılı insanları kesinlikle yaptıkları işe tutkuyla bağlıdırlar, ancak eylemin eşlik etmediği tutku işe yaramaz hale gelir. Tutkuları mutlaka harekete geçirmek gerekir.
Nihai başarınıza yol açacak olan alışkanlıklarınızdır. Başarıya giden yolculuğunuzda size yardımcı olacak günlük alışkanlıklar hakimse, bir gün kendinizi tam olarak olmak istediğiniz yerde, yapmak istediğiniz şeyi yaparken, kazanmak istediğiniz şeyi kazanırken bulacaksınız.

Sizi Başarılı Yapacak 20 Alışkanlık

1. Başarıyı parayla değil, mutluluğunuzla tanımlayın.

Başarıyı bir para miktarıyla tanımlama alışkanlığı, sizi sürekli olarak daha yüksek bir fiyat noktası kovalamaya yönlendirecektir. Bu asla bitmeyecek bir kovalamaca ve asla elde edilemeyecek bir başarı görüşüdür. Başarınızı ve mutluluğunuzu aynı ışıkta görmeyi alışkanlık haline getirin.

2. Yazmadan veya çalışmadan önce okuyun.

İyi bir kitap okumak yaratıcılığın akışını, beynin öğrenmesini ve bilgi tabanınızın büyümesini sağlayacaktır. Güne başlamak için 30 dakika okumayı deneyin.

3. Her gün aynı saatte uyanın.

İyi bir uyku rutinine sahip olmak, gün içinde daha fazla iş yapmak için ve daha fazla enerjik olmanıza yardımcı olacaktır.

4. Her zaman yapılacaklar listenizi tamamlayın.

Günün başında bitirmek istediğiniz işleri günün sonunda yarım bırakmamayı alışkanlık haline getirin. Sadece yapmaya karar verdiğiniz şeyi yaparsanız, başarının sizden kaçması zor olacaktır.

5. Yapılacaklar listenizi küçük ve ölçekli tutun.

İlk olarak sizin için en önemli olan 1 veya 2 şeye odaklanın ve önce onları bitirdiğinizden emin olun. Görevlerinizin geri kalanı, yalnızca en önemlileriniz tamamlandıktan sonra yapılmalıdır.

6. İki tane günlük tutun; planlamanız, zamanlamanız için ve işiniz için olmak üzere.

Diğeri büyük fikirleriniz, düşünceleriniz ve hedefleriniz için. Bir şeyler yazmak, onu gerçek ve somut hale getirir. Yazılmamış bir yapılacaklar listesi, bir hedef veya bir hayal henüz gerçek değildir.

7. Her şeyi ölçün.

Belirlediğiniz her hedefin ölçülmesi gerekir. Oluşturduğunuz her satış sayfasının ölçülmesi gerekir. Her şeyi ölçerseniz, tam olarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair bir planınız olur.

8. 90 dakikalık çalışma zamanına bağlı kalın.

Çok az insan gerçekten çalıştığını söylediği zaman kadar çalışır. Zamanları genellikle dikkat dağıtıcı şeylerden oluşur. Facebook, Tweet ve Instagram da gezinirler. Çalışma saatinizi zamanlayın. Bir kronometre tutun. 90 dakika odaklanın, sonra keyifli bir mola verin ve sonrasında çalışmaya tekrardan odaklanın.

9. Keyifli molalar verin.

Bir iş molası, çalışma deneyiminizi geliştirmelidir. Bu nedenle, sabahın erken saatlerinde çalışmaya başladığınız zamanki gibi zihninizin etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacak aktif bir şeyler yapın. Mola verirken işten uzaklaşmanızı sağlayacak kafanızı yoracak şeylerden kaçının. İşten uzaklaştıkça moladan sonra işinize geri dönmek istemeyebilirsiniz veya işinizden soğuyabilirsiniz.

10. Erken kalkın.

Dünyanın geri kalanından önce uyanan başarılı insanların listesi, listelemek için çok uzun. Bu bir tesadüf değil. Haftanın 7 günü sabah 6'dan önce kalkın ve gününüze ve hayalinize avantajlı başlayın. Dünyada ki birçok başarılı insanlara baktığımızda erken kalktıklarını görmekteyiz. İşte başarı bu yüzden tesadüf olmaktan çıkıyor. Haftanın 7 günü sabah 6'dan önce kalkın ve gününüze, hayalinize avantajlı başlayın.

11. Ailenizi ilk sıraya koyun.

Başarı, aile olmadan var olamaz bu “aile” sadece sevdikleriniz ve arkadaşlar olsa bile. Gerçek başarıyı elde edecekseniz, kendi gözlem kazancınızdan daha büyük bir amaç için çalışmanız gerekir.

12. Rakiplerinizden daha çok çalışın.

Herkesten daha çok çalışırsan başarı senden saklanamaz. Onu bulacaksın. Ve bundan zevk alacaksın.

13. Bir tahta kullanın.

Hedeflerinizi görünür ve yakın tutmak için büyük bir beyaz tahta kullanın.

14. Hayalinizi paylaşın.

Hayallerinizi olumlu, benzer hayalleri olan kişiler ile paylaşmaktan çekinmeyin. Birbirinizin tecrübelerinden yararlanabilir ve bilgilerinizden faydalanabilirsiniz.

15. Kendinizi yalnızca başarılı insanlarla kuşatın.

Yani, aranızda sizi işinizden koparacak ve hayalinizi mahvedecek kişiler olmasın. Bunu yapan arkadaşlarınız varsa onlarla takılmayı bırakın. Geleceğinizde muhteşem bir hayat varken, vasat bir hayat yaşamanıza değer mi?

16. Sağlıklı bir vücuda sahip olun.

Sağlıklı bir beden olmadan sağlıklı bir zihni korumak daha da zorlaşır.

17. Paranızı yalnızca hayalinizi gerçekleştirecek şeylere harcayın.

Arabalar, pahalı şeyler yalnızca gerçekten etkilemek istemediğiniz insanları etkilemek amacıyla imajınızı güçlendirmek için iyidir. Ama bunun yerine, büyümenizi hızlandırmak için kendi gelişiminize ve işinize para harcayın.

18. Bir fedakârlık yapın.

Başarılı olmanıza yardımcı olacak şeyler için hayatınızda hoşunuza gidebilecek şeylerden fedakârlık etmeyi alışkanlık haline getirin. Büyümeye giden yol, aşırı harcama ve kolay yaşamdan biri değildir. Büyümek için fedakarlıklar yapmalı odaklanmalı ve harekete geçip çok çalışmak gerekmektedir.

19. Notlarınızı her ay gözden geçirin.

Notlarınıza baktığınız zaman size yol gösterebilir ve bazı şeylerde size netlik getirebilir.

20. Her gün için minnettar olduğunuz 3 şeyi yazın.

Bu alışkanlık gün içinde size pozitiflik getirir ve asla modunuzun düşmemesini sağlar.


Alışkanlıklarınız başarılı, mutlu, üretken, çalışkan birinin alışkanlıklarıysa, başarılı olmamanız mümkün değil. Alışkanlıklarınızı değiştirerek başarınızı kaçınılmaz hale getirin.
"Sizi Başarılı Yapacak Alışkanlıklar" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et