"Bütün ustalar bir zamanlar çıraktı."
-Anonim
Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep

Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep

  • 3 DK
  • 05-02-2018
  • 0 yorum
  • 737
Girişimci olmak kolay iş değil. Her işle sizin ilgilenmeniz gerek. Bütün organizasyonu baştan sizin kurmanız gerek. Hele ki başlangıçta çok çalışmanız gerek.
Bu ve bunun gibi pek çok zorlukları var. Bu kabul. Ama bunların yanında girişimci olmanın güzellikleri de çok fazla. Bütün bu zorluklara katlanabiliyorsanız ödüllerinizi de alabilirsiniz demektir. Bu ödüller aslında çok fazla. Kendi işinin sahibi olmak, girişimci olmak. Bunlar çok güzel duygular.

Sizin için şimdi girişimci olmanız için 4 sebebi derledik.

Başkasına Değil Kendinize Para Kazandırırsınız


Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep 1

Bir iş yerinde çalışmanın belki en büyük psikolojik derdi budur. “Bütün işi ben yapıyorum, patron kaç para kazanacak bu işten ama ben ne kadar maaş alıcam. Pehh..” diye uzayan cümleleri çoğu çalışan kurar. Bu düşünceleri kurarken yalnız değilsiniz merak etmeyin.
Kendi işiniz olduğunda artık patronunuza kazandırmazsınız. Siz patronsunuzdur ve artık siz kazanırsınız. Kazancınızın tek limiti sizin çalışma ve çalıştırma kapasitenizdir.

Kendi Kurallarınızı Kendiniz Koyarsınız


Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep 2

İş yerlerinde önemli sıkıntılardan birisi de sürekli saçma ofis kurallarıyla uğraşmak. Sürekli faklı işlerle ve kişilerle gereksiz yere muhattap olmak. Gereksiz toplantılara katılmak. Bu ve bunun gibi onlarca gereksiz işi yerine getirmek zorundasınız. Özellikle de büyük firmalarda.
Ama iş kendi işiniz olunca bütün oyun alanı size ait demektir. Bütün kuralları siz koyarsınız. Bütün toplantılar sizin izninize bağlıdır ve gerekli olmayan hiçbir saçma kuralın yürürlükte olmadığından emin olabilirsiniz.

Şirketin Kârından Pay Veya Prim Almayı Beklemezsiniz. Bütün Kâr Sizindir


Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep 3

Büyük bir proje bitirdiniz. Çok yoğun bir çalışmaydı. Belki mesai üstüne mesai yaptınız ve artık hakettiğinizi alabilirsiniz. Mi acaba?
Yaptığınız işten prim almak, ya da yüksek yönetici olup şirketin karından pay almak sizin hakkınız. Ya da bu şekilde düşünüyorsunuz. Ama sonuç hüsran. Ne pay var ne de prim. Sonuç, siz standart düzende aynı maaşla çalışmaya devam ederken patronunuz da aynı eforu sarf etmesine (ya da sarf etmemesine) rağmen kat kat zengin oluverdi. Bazen bu insanı

Tatilinizi Siz Belirlersiniz


Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep 4


Çalışıp didindiniz. Çok yoruldunuz ve bir araya ihtiyacınız var. Ama o da ne? İşler çok yoğun. Bu sene tatil istediğiniz mevsimden çok ayrı bir dönemdeymiş. Ne yapacaksınız? Hiçbir şey. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çünkü patron öyle dediyse öyledir.
Benzerini mesai saatleri için de düşünebilirsiniz. Siz sabah erken işe başlamak istiyorsunuz ama diğer çalışanlar geç kalırlar diye başlayamıyorsunuz. Ya da tersi. Elinizde değil hiçbir şekilde.

Ama kendi işinizde bunların hiçbirisi söz konusu değil. Evet. Girişimci olunca daha çok çalışmanız ve daha yoğun tempoda olmanız gerek. Ama neticede tatilinizi siz belirlersiniz. Mesai saati sizindir. İster erken ister geç başlarsınız. Kimse de “ne yapıyorsun?” diyemez. İşte rahatlık bu!

 
"Şimdi Girişimci Olmanız İçin 4 Sebep" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et