"Cesaret her zaman kükremez. Bazen cesaret günün sonunda sessizce söylenen "yarın tekrar deneyeceğim" cümlesidir."
-Mary Anne Radmacher
Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı
Ömer K.
Ömer K. 23 Takipçi

Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı

  • 3 DK
  • 12-09-2017
  • 0 yorum
  • 851
Hepimizin içinde güzel bir evde yaşama isteği var. İstediğimiz evi alamayınca hangimiz bu girişimci çift kadar hırslanıyoruz peki?

Tina Lam ve Michael Cheng adındaki emlak girişimcisi çift, bundan tam 10 yıl önce evlendiklerinde San Francisco’da yaşayacakları güzel bir ev arıyorlardı. Presidio Terrace sokağındaki bir evi çok beğenseler de ayırdıkları bütçe bu ev için yeterli değildi. Onlar da herkes gibi pazarlığa girişti ancak ev sahibi bir kuruş aşağıya inmedi. Girişimci çift bu durumu o kadar içerledi ki 10 yıl sonra San Francisco’ya dönerek büyük bir intikam aldılar.
Asla Vazgeçmediler


Evliliklerinin daha ilk zamanlarında ev sahibiyle bir türlü anlaşamamaları üzerine, satın alamadıkları evin sokağına karşı duydukları ilgiden asla vazgeçememişlerdi. Sokakta yaşanan bütün değişimleri ve gelişmeleri yıllarca yakından takip ettiler.

Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı 1

Açık Artırmayla Satıldı


Bir gün ilginç bir olay yaşandı. Evin bulunduğu Presidio Terrace adlı sokak açık arttırma ile satılığa çıkarıldı. Bunu öğrenen çift de hemen sokağı satın almak için harekete geçti. Her şey anlaşılabilir de, bir sokak nasıl olur da satılığa çıkarılabilir?

Tabii yapılan şey, tuhaf bir hataydı. Her evin ödemesi gereken 14 dolarlık düşük bir verginin kayıtlarının farklı bir muhasebeciye gitmesinden dolayı cadde satın alınmıştı. 1980’den beri yanlış muhasebeciye giden vergiler, 994 dolar tutarında vergi, harç ve faiz ödemeleri ortaya çıkarınca bizzat sokak açık artırmaya çıkmıştı. Korkunç olansa, kimse bunu fark etmemişti.

Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı 2

Sokağın Yeni Sahipleri Oldular


Emlak girişimlerinde başarılı olan ve 10 yıl boyunca daha da zenginleşen Lam ve Cheng çifti, bu fırsatı kaçırmayarak açık arttırmaya katıldı. Çift, açık arttırmanın sonucuna göre 90.100 dolar karşılığında sokağın yeni sahipleri olmayı başardı.

Sokakta bulunan ev sahipleri bu olaya şiddetle karşı çıkıyordu. Çünkü yaklaşık 120 park yerinin bulunduğu sokakta verilen tüm ücretler artık bu çiftin cebine gitmeye başlamıştı. Her şey bu kadarla da sınırlı kalmamıştı.

Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı 3

Sokağın yeni sahipleri yanlış park edenlere ceza verilmesiyle de ilgileniyor ve şu an için ellerindeki sözleşmeden dolayı sokağı geri satmama hakkına da sahipler. Zaten Tina ve Michael de bütün eleştirilere rağmen her fırsatta sokağı satmak istemediklerini dile getiriyor. Belediyenin baskısının ardından sonucun ne olacağını merak içinde bekliyoruz. :)

Sevdikleri Evi Alamayan Girişimci Çiftin İntikamı 4

Satın alınan sokağı Google Sokak Görünümü’nden inceleyebilirsiniz.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et