"Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapar."
-Benjamin Franklin
Sabahları 1,5 Saatinizi Ayırarak Kendi İşinizde Nasıl Mutlu Olursunuz?

Sabahları 1,5 Saatinizi Ayırarak Kendi İşinizde Nasıl Mutlu Olursunuz?

  • 3 DK
  • 27-12-2017
  • 0 yorum
  • 695
Sabah alarmınızın sesini duymanızla kalkmanız, hazırlanmanız ve kendinizi sokağa atmanız bir oluyor değil mi? Bugüne kadar “beş dakika daha” diyerek alarmı ertelediğiniz zamanı hesaplasanız, belki o beş dakikaların yılları bile aştığını görebilirsiniz. Şimdi size kendi işinize çok daha iyi konsantre olmanızı sağlayacak sırları paylaşacağız. Sır dediğimize bakmayın, moda bile oldu! Bu yüzden “bana üç saat uyku yetiyor, erken uyanınca daha çok verim alıyorum” diyen insanlar çoğalmıştır bile etrafınızda!

Ne Kadar Erken Uyanırsanız O Kadar Verimli Olursunuz


Ne kadar erken uyanıyorsanız o kadar verimli olursunuz

“Zaten sabahın köründe uyanıyorum, daha erken nasıl uyanabilirim ki?” diyebilirsiniz. Evet haklısınız! Ama düşünün bir kere, işlerinizi daha verim alarak bitirmek mi yoksa daha fazla uyumak mı? Sizi en çok hangisi mutlu eder? Sabah uyandınız ve işinizin başına geçmek için daha 1,5 saat var. O duyguyla kendinizi hiç olmadığı kadar değerli hissedeceksiniz!

Kalktığınız Gibi Telefonunuza Sarılmayın!


Kalktığınız gibi telefonunuza sarılmayın

Gün boyu zaten bütün gün ekranlara bakmak zorunda kalacaksınız. Sabahları bırakın da zihniniz dinlensin, sessizliğin tadını çıkarsın. Siz de biliyorsunuz ki yoğun iş temposunda sakin kalmak biraz zor. Kahvenizi yapıp tam mola verdiğiniz zaman bile telefonunuz çalabilir, acil toplantı çıkabilir. Beyniniz hep meşgul! Sabahları kendinizi sessizlikle ödüllendirin. Korkmayın, hiçbir şeye geç kalmış sayılmazsınız.

Tabii ki Kahvaltı Şart!


Tabii ki kahvaltı şart!

Size anneniz gibi “o tabaktaki bitecek” diyemeyiz tabii, ne haddimize. Ama kahvaltı edin demek en doğal hakkımız bizce. Çünkü sabahları kaslarınız, organlarınız hatta hücreleri... Şaka şaka bu kadar bilimsel bir şekilde açıklamamıza gerek yok. Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğunu eminiz siz de biliyorsunuzdur. Kendi işinizde yoğun bir tempo gerekiyor ve gün boyu bir sürü detaylarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Tüm engelleri kolay bir şekilde aşmanız için zinde olmanız şart. Kahvaltıyı her sabah rutininiz hâline getirirseniz ve vücudunuzun ihtiyaçlarını dinlerseniz daha mutlu bir insan olacağınızdan şüphemiz yok. Pazartesi başlarım diye ertelemeyin. Yarın sabah ilk işiniz kendinize güzel bir kahvaltı hazırlamak olsun!

Yürüyüşe Çıkıp Zihninizi Dinlendirin


Yürüyüşe çıkıp zihninizi dinlendirin

Sabah şehir yeni yeni uyanırken güzel bir yürüyüş sizin de kulağınıza hoş gelmiyor mu? Sabah yürüyüşleri bedeninizin ihtiyacı olduğu kadar ruhunuzun da ihtiyacı. Kendi işinizde aklınıza takılan soruları bu yürüyüş anında çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Çünkü yürürken zihniniz hiç olmadığı kadar iyi çalışıyor ve yaratıcı fikirlere açık oluyor.
"Sabahları 1,5 Saatinizi Ayırarak Kendi İşinizde Nasıl Mutlu Olursunuz?" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et