"Bir şirket yaratmak, kek yapmak gibidir. Bütün malzemelere gerekli oranda sahip olmanız gerekir."
-Elon-Musk
Rekabet İle İç İçe Yaşayabilmek İçin Bilmeniz Gereken Taktikler

Rekabet İle İç İçe Yaşayabilmek İçin Bilmeniz Gereken Taktikler

  • 3 DK
  • 15-10-2018
  • 0 yorum
  • 4K

Gerek çalışma hayatında gerekse gündelik hayatınızda her daim bir rekabet içerisinde olduğunuz gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Bu nedenle rekabet her yerinizi sarmışçasına gardınızı almanız ve bu anlamda hamle biçimi geliştirmeniz gerekmektedir. Böylece rekabeti göğüsleyebilir ve rekabet ile iç içe yaşamayı öğrenebilirsiniz.

Rekabet kavramı ezelden beri var olan bir kavram olduğu için hiçbir zaman bu kavramı yok sayamazsınız. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu kavram ile iç içe yaşamayı öğrenebilirseniz, çok daha sağlıklı olarak hareket edebilmeniz mümkündür.

Rekabet ile iç içe yaşamaktan söz ediyoruz ancak rekabet ile iç içe yaşamak da başlı başına özel bir olgudur. Her birey rekabet kavramı ile iç içe yaşamayı beceremez ve böylece rekabetten kaçınır. Bu rekabetten kaçma anlamına gelmez ancak rekabetten kaçınmak olabilir. Rekabet ile iç içe yaşamak en iyi seçenektir bu durumda. Bu nedenle rekabet koşullarını önceden bilmeli, buna göre hazırlık yapmalı ve rekabet ile arkadaş olmayı becerebilmelisiniz.

Rekabet ile iç içe yaşayabilmek, rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek ve rekabet ile arkadaş olabilmek için de siz önerebileceğimiz birkaç taktik var. Şimdi gelin vereceğimiz bu tüyolara daha yakından bakalım…

Rekabet Ortamını Kabullenin

Rekabet ile arkadaş olabilmek için rekabet ortamını kabullenmeniz ve bu ortama göre hamle tarzınızı geliştirmeniz gerekmektedir.

Rekabet ortamını kabullenirseniz, artık rekabet ile ilgili sorunlarınız ortadan kalkar ve rekabet ile iç içe yaşamayı da kabullenmiş olursunuz.

Rekabet Koşullarını İyi Analiz Edin

Rekabet ortamı içerisinde rekabet koşullarını da çok iyi tanımlamalı ve analiz etmelisiniz. Böylece iyi bir analiz yapmış ve rekabet koşullarını ezberlemiş olursunuz.

Kendinizi Rekabet Koşullarına Ayarlayın

Kendinizi rekabet koşullarına da son derece iyi bir biçimde ayarlamış olmalısınız. İyi bir analiz yaptıktan sonra gelen bu aşamada, koşulları çok iyi bilmek ve bu koşullara göre yaşamak kavramları hâkim olmaktadır.

Rakiplerinizi İyi Tanıyın

Çevrenizdeki rakiplerinizi de çok iyi bir şekilde tanımanız gerekmektedir. Bu rakipleri baştan analiz etmeli, zayıf ve güçlü yönlerini son derece iyi bir biçimde ezberlemelisiniz. Rakiplerinizi tanımlamak sizi rekabet yolcululuğunda bir adım öne taşıyacaktır.

"Rekabet İle İç İçe Yaşayabilmek İçin Bilmeniz Gereken Taktikler" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et