"bir şirket yaratmak, kek yapmak gibidir. bütün malzemelere gerekli oranda sahip olmanız gerekir."
-Elon-Musk
Pilates’in Günlük Yaşantınıza Katacağı Harika Olgular

Pilates’in Günlük Yaşantınıza Katacağı Harika Olgular

Sergen Okur
Sergen Okur 12 Takipçi
  • 3 DK
  • 10-10-2018
  • 0 yorum
  • 6K

Pilates’in Günlük Yaşantınıza Katacağı Harika Olgular

Başarısızlık=Başarı

Muazzam bir duruş, son derece sağlıklı bir postür, kendini iyi hisseden bir birey ve uzayan bir beden. İşte Joseph Hubertus Pilates’in günümüze kadar taşıdığı Pilates egzersizinin temelini oluşturan mucizevî etmenler.

Joseph Hubertus Pilates, tamamen kendi geliştirdiği bu fizyoterapi yöntemi ile günümüzde hem belirli ağrıları ve sakatlanmaları dindiriyor hem de sağlıklı ve güçlü bir görünüm kazanmak isteyen bedenlere egzersiz yaptırmış oluyor. Kendisinin Pilates egzersizini ortaya atan ve bulan kişi olduğunu söylememize sanıyoruz ki artık gerek yok.

Pilates, günümüzde halen bir spor olarak kabul edilmiyor. Aslında doğrusu da Pilates’in bir fizyoterapi yöntemi olduğu. Pilates kasları uzatıyor şekillendiriyor, sakatlanmalara karşı koruyor, eklemleri güçlendiriyor ve kişiye bambaşka bir direnç katıyor. Kişi böylece çok daha dik bir duruşa kavuşup, kendisini son derece kuvvetli hissedebiliyor. İşte Pilates’in saygı değer kazanımları.

Plates'in Faydaları

Pilates’in kişiye gündelik hayatında ve iş hayatında da iyi gelecek yönleri saymakla bitmiyor. Tüm gün masa başında olduğunuzu önünüzde bir bilgisayar ve yerinizden hiç kalkmayarak günün büyük bir bölümünü geçirdiğinizi düşünün. Böylece vücudunuzun çoğu eklemini çalıştırmıyor ve gelecekte doğabilecek sorunlara davetiye çıkarıyorsunuz aslında. İşte Pilates tüm bu tip sorunların üstesinden gelebilecek bir fizyoterapi yöntemi.

Pilates’in faydaları ile ilgili Joseph Hubertus Pilates’in bazı sözlerini de paylaşmak ve konuya daha hakim olmanızı sağlamak niyetindeyiz. Böylece gündelik koşuşturma içerisinde postürünüze ve omurganıza gerektiği özeni gösterebilirsiniz belki.

Omurganız ne kadar esnekse, o kadar gençsinizdir.”

10 saat sonra iyi hissedeceksiniz, 20 saat sonra daha iyi görüneceksiniz, 30 saat sonra ise yepyeni bir görünüme sahip olacaksınız.”

Pilates, yalnızca esneme üzerine geliştirilen bir egzersiz sistemidir. Pilates yaparken terlenmez.

Haklı olmalıyım. Hiç aspirin almadım. Hiçbir gün bir yerimi incitip, sakatlanmadım. Bütün ülke, bütün dünya benim egzersizlerimi yapmalı. Böylece insanların daha mutlu olacağını düşünüyorum.

Neden Pilates Yapmalısınız?

Vücudu tanımak için
Daha rahat nefes alabilmek için
Daha fit ve sağlık bir vücut için
Kaslarınızın daha güçlü olması için
Vücut yağ oranını dengede tutmak için
Sakatlanma risklerini minimum seviyeye indirmek için
Daha sıkı karın kasları için

"Pilates’in Günlük Yaşantınıza Katacağı Harika Olgular" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et