"Önemli olan çok çalışmak değil, doğru yöntemle çalışmaktır. Hedefe odaklan."
-Anonim
Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü

Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü

  • 3 DK
  • 09-04-2018
  • 0 yorum
  • 913
Dijital pazarlamanın en temel araçlarından biri olan sosyal medya, işletmeler ve müşteriler arasındaki ilişki açısından yenilikler getirmektedir. Sosyal Medya Geleneksel satıcı-müşteri ilişkilerinin yanında, farklı iletişim yöntemleri kapsaması nedeniyle oldukça ilgi çekmektedir.  Sosyal medya, işletmeler açısından bakıldığı zaman reklam ve tanıtım açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Birçok işletme Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır.

Sosyal medya ağları, e-postalar ve Google ile birlikte, günlük olarak en fazla vakit geçirilen platformların başında yer almaktadır. Fast Company şirketinin yaptığı araştırmalarda, pazarlamacıların yüzde 93’ü sosyal medya işletmelerini tanıtmak için kullandığı görülmüştür. Sosyal medya her geçen gün büyüyen bir pazardır. Sosyal medya üzerinde pazarlama yapılmıyorsa, büyük bir müşteri havuzundan vazgeçilmiş demektir.

Sosyal Medya, Mark Zukerberg jenerasyonunun bir ürünü olarak bilinmektedir. İnsanların burada zaman geçirmesi ile birlikte pazarlamacılar işletmelerini geliştirmek için en etkili yol olarak sosyal medyayı görmektedir.  Sizlere bu yazımızda sosyal medyayı en etkili kullanan bazı firmalardan bahsedeceğiz. Pazarlamada sosyal medyanın gücü oldukça fazladır.

Sosyal Medyayı En Etkili Kullanan Firmalar


 

Türk Hava Yolları


Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü 1

Türk Hava Yolları Sosyal Medyayı en etkin kullanan Türk firmaların başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük firması olarak bilinen Türk Hava Yolları, Sosyal Medyada yaptıkları ile dünya çapında ismini duyurmayı başarmıştır. THY, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını çok etkili biçimde kullanmaktadır.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş


Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü 2

Ülkemizdeki spor kulüpleri, Sosyal medya hesaplarını çok etkili kullanmaktadır. Özellikle Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray dünyada sosyal medya hesaplarını en etkin kullanan takımlar arasındadır. Takımlar sosyal medya hesaplarını etkili kullanarak bunu maddi güce çevirmektedir.

Nusr-et


Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü 3

Dünyanın en ünlü restoran zencilerinden birinin sahibi olan Nusret’in bu aşamaya gelmesinden en büyük etken, sosyal medya hesaplarını etkili kullanması olmuştur. Nusret, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarında paylaştığı resimler ve videolar ile fenomen haline gelmiştir. Son olarak Amerika’da şube açan Nusret, birçok ünlü isim ile videolar çekerek markasını dünyanın her yerinde tanınan bir marka haline getirmiştir.
"Pazarlamada Sosyal Medyanın Kanıtlanmış Gücü" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et