1. PayPal Kurucu Ortağından Genç Girişimcilere 4 Ders
PayPal Kurucu Ortağından Genç Girişimcilere 4 Ders

PayPal Kurucu Ortağından Genç Girişimcilere 4 Ders

  • 30-05-2018
  • 0 Yorum

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. Kendi hayalleri ve fikirleri olan girişimciler, deneyim eksikliğinden dolayı yatırım fırsatlarını değerlendiremeyebilirler. Ama artık bu geçmişte kaldı. Yazar ve Facebook şirketinin yatırımcılarından olan Thiel, tüm girişimciler için değerli bilgiler paylaşıyor.


 

1. İlerlemek için Acele Etmeyin

Genç girişimcilerin yaptığı en büyük hata, plansız bir şekilde büyük bir ilerleme kaydetmeye çalışmak. Aslında bu hepimizin yaptığı bir şey. Hatta günlük hayatımızda bile birçok konuyu aceleye getiriyoruz. Ama bir anda alınan sonuçlar uzun vadeli yarar sağlamak.

İlerlemek için acele etmeyin. Kendinize iş planı oluşturun. Bu iş planı kapsamında yapacaklarınızı aşamalara bölün. Her hafta veya her ay bir aşamayı tamamlayın. Böylelikle bir anda elde etmeye çalışacağınız başarıdan daha kalıcı bir başarı elde edeceksiniz.

2. Esnek Yaklaşım Benimseyin

Günümüzde herkesin talepleri değişiyor. Tüketicilerin ve şirketlerin de. Değişime ayak uydurmak için esnek bir yapının benimsenmesi önemli. Kuracağınız girişim, farklı beklentilere uyabilecek bir yapıya sahip olmalıdır. Katı ve taviz vermeyen bir iş planı size yarardan çok zarar getirecektir. Bunun yanında esnek bir yapı benimsediğinizde ilerlemeniz daha hızlı olacaktır.

3. Rekabete Odaklanın

Rekabet tüm sektörlerin en önemli bileşenidir. Fakat rakiplerinizi analiz etmek daha da önemlidir. Kendinize özelleşecek bir alan belirleyin. Bu alandaki rakiplerinizi tanıyın. Süreçlerinizi rekabet edecek şekilde yapılandırın. Reklam kampanyaları ve iş stratejileriyle planlarınızı destekleyin. Böylelikle kısa süre içerisinde girişiminizde ilerleme kaydedebilirsiniz.

4. Satış Önemli Ama Ürünler Daha Önemli

Şirketler ve girişimler satış yapmak ister. Para kazanmak ve şirketin sürdürmek için satış yapmak gerekliliktir. Fakat Peter Thiel için ürünler satıştan daha önemli. Her zaman en iyi ve en sağlam ürünü geliştirmeye odaklanın. Müşteri memnuniyetini arttırarak insanların sizin ürünlerinizi tercih etmesini destekleyin. Sadece satış yapmaya çalışmak yerine ürün geliştirmeye odaklanırsanız, rekabet açısından da önemli bir yol kat edersiniz.

Peter Thiel’in öğrendiği 4 önemli deneyim, iş süreçlerinin bir noktasında tüm girişimcilerin işine yarayacak. Plansız bodoslama girişim yapmaya çalışmak yerine oturun, planınızı yapın ve daha sonra harekete geçin. Başarınızdaki farkı göreceksiniz.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
Bazı girişim fikirleri, duyduğunuz anda yüzünüzü gülümsetir ve sizi heyecanlandırır. Özellikle bu fikir daha önce hiç aklınıza ...
Girişimcilik
Start-up dediğimizde birçok kişinin aklına havalı çalışanlar, açık ofisler ve filmlerdeki gibi rahat bir çalışma ...
Girişimcilik
"BELKİ DERDİMİZE ÇARE BİR ÇİÇEK"Merhaba sayın Girişimci Kafası takipçileri, bu makalemizde yine başarıya ulaşmış bir Türk ...
Girişimcilik
İş dünyası zamana karşı yarışıyor. Günün büyük bir bölümünü çalışarak geçiren başarılı kişiler, bu kadar yoğun iş ...
Girişimcilik
Teknoloji bize pek çok alanda, minimum maliyet ile maksimum kazanç sağlama imkanı sunuyor. Söz konusu bu imkan bizi girişimcilikte başarıya ...
Motivasyon
Girişimcilerin başarısız olmalarının bazı belirgin nedenleri vardır. Bunlardan biri gereksiz düşüncelerimizken, bir diğeri de hayattan ...
home search notifications 1 person