"yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin. yol olmayan yerden gidin ki; iz bırakın."
-Anonim
Patronunuzun Sevgisini Kazanmanın 8 Yolu

Patronunuzun Sevgisini Kazanmanın 8 Yolu

  • 3 DK
  • 16-04-2016
  • 0 yorum
  • 1K
Patronunuzun sevgisini kazanmak düşünüldüğü gibi zor bir şey olmadığını düşünüyoruz. Sevgisini kazanmak için ayrıca saçlarının ne kadar güzel kestirdiğinden veya diğer şeylerden bahsetmenize gerek bile yok. En önemli etken patronunuzun ne istediğini iyi anlamak ve stratejik hamlelerle patronunuz sizin hakkınızda iyi şeyler düşünmesini sağlamak.

Bu konuyla alakalı Business Insider bilimsel araştırmalar yaparak ve uzmanlara danışarak patronunuzun sizi sevmesini sağlayacak 8 yolu bulmuş.

Şimdi patronunuzun sizi sevmesine yarayacak o 8 yöntem:

patronun-sevgisini-kazanmanin-yollari


ise-erken-gidin


1 - İşinize erken gidin


İşe erken giden çalışanlar patronların gözlerinde daha iyi bir yer ediyor Washington Üniversitesi'nin araştırmasına göre. Performans puanlamalarına bakıldığında normal iş saatinden erken ofise giden çalışanların notlarının daha yüksek olduğu görülüyor.

tavsiye-isteyin


2 - Tavsiye isteyin


Hardward Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre patronunuza sorduğunuz sorular sizi aptal duruma düşürmez. patronunuzun gözünde bilakis araştırmacı ve çalışkan bir tablo oluşturmanıza yardımcı olur.

patronunuzun-ne-istedigini-cozun


3 - Patronunuzun neyi nasıl istediğini çözün


Ne istediğini, neden istediği, neye dikkat ettiğini ve önemsediğini öğrenmeniz ve ona göre hamleler yapmanız gerekiyor.

buyuk-dusunun


4 - Daha büyük hedefler seçin


Danışmanlık şirketi olan Zenger/Folkman tarafından yapılan araştırmaya göre sizi diğer iş arkadaşlarınızdan  ayıracak hedefler koymanız gerekiyor. Bu şekilde patronunuz sizin diğerlerine göre geniş düşündüğünüzü görecektir.


detayci-olun


5 - Detaycı olun


Kendinizi daha büyük bir tabloda görmek için en küçük şeylere bile dikkat etmeye başlamanız gerekmektedir. Hootsuite CEO'su Ryan Holmes bu konuyla ilgili şirketinin LinkedIn profiline, "Küçücük teknik bir aksaklık olarak görülebilecek şeyler kısa süre için bile olsa çok sayıda müşteriyi etkileyebilir. Çalışanların o kalabalık içindeki küçük hataları bile yakalayabilecek kadar güvenilir olması gerekiyor" diye de yazmıştı.


tesekkur-edin


6 - Teşekkür etmeyi unutmayın


Patronunuza size verdiği akıl, tavsiye, ödül veya her ne olursa olsun teşekkür etmeyi unutmayın. Teşekkür etmek patronunuzu mutlu edecek ve size sıcaklık duymasını sağlayacaktır.

tatile-cikmayi-aksatmayin


7 - Tatile çıkmayı aksatmayın


Oxford Economics tarafından yapılan araştırmaya göre, yıl içinde izin günlerini kullanan çalışanların kullanmayanlara göre yüzde 6.5 oranla daha fazla terfi aldığı görülüyor.

Bu durum tabii ki direkt terfi veya prim getirmiyor. Tatil yaparak kendini daha iyi hisseden çalışan daha iyi çalışıyor ve patronunu daha fazla mutlu ediyor.

fikrinizi-soylemekten-cekinmeyin


8 - Fikirlerinizi söylemekten çekinmeyin


Fikriniz mi var? Müdürünüzden veya patronunuzdan bunu saklamayın. J. Crew Group direktörü Jenna Lyons,"Aptal gibi görünmekten korkmayın, fikirlerinizi her zaman söyleyin. Herkesin iyi fikirleri ve kötü fikirleri olabilir. Patronunuz anlayışla karşılayacaktır" yorumunda bulunuyor.
"Patronunuzun Sevgisini Kazanmanın 8 Yolu" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et