"başarıya giden yol çiçeklerle kaplı değildir."
-Anonim
Özgürlüğümüze Giden Yolda 'Kararsızlık Ve Korku'

Özgürlüğümüze Giden Yolda 'Kararsızlık Ve Korku'

Hakan Bayram
Hakan Bayram 1 Takipçi
  • 3 DK
  • 24-09-2020
  • 0 yorum
  • 1K

Özgürlüğümüze Giden Yolda 'Kararsızlık Ve Korku'

Başarısızlık=Başarı

Merhaba arkadaşlar birazdan sizlere gerek iş hayatımızda gerek planlamış olduğumuz hedeflerimizde tek bir odak noktası seçip kararlılıkla o hedefe doğru ilerlememiz ve bu hedefe ilerlerken karşımıza çıkacak olan yanlışlara göz yummamayla alakalı küçük bir hikayeyi sizlere aktaracağım. Aykırı profesör elinde bir fare ve kutu ile salona girdi. Öğrencilerin şaşkın bakışları arasında fareyi kutuya koydu ve kutuyu kapattı. Kutunun hava almadığı açıktı. Salona dönerek:' Bu kutuya iki gün kimse dokunmayacak dokunan dersi geçemez!' dedi ve gitti. Salondaki öğrenciler olaya bir anlam verememişlerdi. Kimisi kutunun içindeki fareyi çıkarmayı düşündü ama cesaret edemedi. İki gün boyunca ders görülen sınıfta kutu öylece kaldı. Ne olacağını merak ederek iki gün geçirdiler. İki günün sonunda tekrar dersi olan profesör salona girdi ve kutuyu açtı. Tabi ki, kutunun içindeki fare artık yaşamıyordu. Öğrencilerinden bir çoğu üzülmüştü. Profesör sınıfa dönerek farenin neden ölmüş olabileceğini sordu. Sınıfta birçok farklı ses ve fikir yükseldi;

Havasızlıktan...

Açlıktan...

Susuzluktan...

Her öğrenci olabilecek ihtimalleri saymıştı. Profesör kutuyu havaya kaldırıp içini öğrencilere gösterdi. Kutunun her tarafı kemirilmiş vaziyette ve her tarafında küçük deliklerle kaplıydı. Ardından devam etti;  Görüyorsunuz değil mi? Fare anlaşılan bu kutudan çıkmak için epey mücadele etmiş. Bunu kutunun içindeki minik diş izlerinden ve irili ufaklı deliklerden anlıyoruz.

Ancak şu var ki sizin dediğiniz gibi fareyi ne havasızlık ne de açlık öldürdü. Ölümüne neden olan iki şey var;

Kararsızlık ve Korku...

Kararsızlık, çünkü eğer fare kutunun her yerini parçalayıp, her noktayı ayrı ayrı kemireceğine sadece tek bir köşesini ısırıp parçalasaydı ve bunda da kararlı olsaydı o deliği büyütecek ve kutudan çıkıp kurutacaktı.

Korku, çünkü eğer siz öğrenciler benden ve notlarının düşmesinden böylesine çok korkmasaydınız, kutuyu açıp fareyi serbest bırakabilirdiniz.  Ancak korkudan dolayı size yanlış gelen bir işe göz yumdunuz.

Hayatta bizi başarıya götüren yolda karşılaşacağımız en azılı düşmanlardır, kararsızlık ve korku. Kararsızlıkla zaman tüketmeyin, kafanıza tek bir şey koyun ve o yolda ilerleyin. Ve bu yolda size yanlış gelen şeylere göz yummayın. Göze batmaktan, ses çıkartmaktan korkmayın.                  Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak dileğimle.

"Özgürlüğümüze Giden Yolda 'Kararsızlık Ve Korku'" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et