"nerede sorun varsa, orada fırsat vardır."
-Jack Ma
Ofis Hayatı ve Vazgeçilmezleri

Ofis Hayatı ve Vazgeçilmezleri

  • 3 DK
  • 24-04-2017
  • 0 yorum
  • 5K

Ofis Hayatı ve Vazgeçilmezleri

Başarısızlık=Başarı

Ofis Hayatı


Haftanın beş günü sabahın erken saatlerinde başlayan ofis hayatı, birçok deneyimi de beraberinde getirir. Gerek iş arkadaşlarımızla yaşadığımız diyaloglar gerekse kendimizi kaptırdığımız monotonluk ofis hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelir. İşte çoğu ofis çalışanının iş hayatında karşılaştığı birkaç tipik hadise:

1- Sıcak - Soğuk Savaşı

Ofis
    Hayatı

Ofiste her zaman birileri soğuktan donduğunu söylerken bir başkası durmadan sıcaktan şikayet eder. Hele bir de klima varsa kumandayı kapmak için ofis savaş ortamına dönebilir.

2- Günü Kurtaran Doğum Günleri

Eğer ofiste birinin doğum günüyse, bütün gün, kutlamanın yapılacağı anı beklemeyen yoktur. Hem işe kısa bir mola vermek hem de pastadan en büyük dilimi alabilmek büyük ikramiye gibi gelir.

3- Diyet Yapan İş Arkadaşı


via GIPHY

Her pazartesi tekrar diyete başlayan bu çalışanın tonla para verip öğle yemeğinde salata yemesi size garip gelebilir. Diyet yapan tiplerden değilseniz bile onun yediğine bu kadar dikkat etmesi yediğiniz kebapları boğazınıza dizebilir.

4- Asansörde Yaşanan Garip Sessizlik


via GIPHY

Her gün ofiste gördüğünüz iş arkadaşınızla ne hikmetse asansörde garip bir sessizlik yaşarsınız. "Sohbet etmeli miyim?" "Göz göze gelmeyeyim." gibi birçok düşünce geçer içimizden. Hele bir de plazanın en üst katında çalışıyorsanız, yolculuk epey uzun olacak demektir...

5- Mutfak-Tuvalet Arasında Mekik Dokumak


via GIPHY

Çay, kahve, bitki çayı, su, soda derken her yarım saatte bir tuvalete koşarız. Tabii bu da sonu gelmeyen tuvalet sıraları oluşturur.

6- Gereksiz Yazışmalar

ofis hayatı

Yanı başınızda oturan meslektaşınız bile en ufak şeyi konuşarak söylemek yerine maille gönderdiğinde durumun saçmalığını düşünmeden edemezsiniz.

7- Mesai Bitimini Hesaplarken Geçen Zaman


via GIPHY

Bazen o kadar çok sıkılırsınız ki iş yapmak yerine öğle arasına ya da mesai bitimine kalan süreyi hesaplarsınız. O kadar sık kontrol edersiniz ki bir saat geçtiğini sanırken sadece 5 dakika önce saate baktığınızı fark edersiniz.

8- Patron Yaklaşınca Kapanan Sayfalar

Kabul edelim kimse 9-5 arası durmaksızın çalışmıyor. Arada bir sosyal medya hesaplarına bakmak, haber okumak, komik video izlemek ya da blog okumak herkesin iş yerinde yaptığı şeylerden. Tabii patron yaklaşır yaklaşmaz ışık hızıyla sekme kapatmak da hepimizin uzmanlık alanı olmuştur.
"Ofis Hayatı ve Vazgeçilmezleri" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et