"Ömür boyu çalışmayı düşünemediğiniz biriyle bir gün bile çalışmayın."
-Naval Ravikant . Angelist
Ne Kadar Zengin Olursanız Olun Endişeleneceğiniz 6 Konu

Ne Kadar Zengin Olursanız Olun Endişeleneceğiniz 6 Konu

  • 3 DK
  • 02-03-2018
  • 0 yorum
  • 880
Zengin olmak neredeyse her girişimcinin hayali. O büyük dergilerde geçen en zenginler listesine adını yazdırmak.

Bu hayal ilk tarihlerden beri insanoğlunda var. İnsanoğlunun içinde kazanma isteği var. Kimisi bu isteği ortaya çıkarıp hayallerinin peşinde koşar, kimisi de ya korkudan, ya da başka sebeplerden bunu yapamaz.

Ama her durumda, dünyanın en zenginler listesine adınızı da yazdırsanız ömrünüzün sonuna kadar endişeleneceğiniz 6 mesele vardır. Bu meseleleri sizin için derledik

1. Sağlığınız
Para yenilip içilmiyor. Ne kadar zengin olursak olalım etten ve kemikten olduğumuz sürece sağlığımız her zaman tehdit altında olacak demektir. Bu yüzden sağlığımıza her zaman çok iyi bakmalı ve devamlı olarak kontroller yaparak korumalıyız.

2. Sevdikleriniz
Hayatımızın yaşanabilir olmasını sağlayan en büyük etken para değil sevdiklerimiz. Sevdiklerimizin sağlığı, onlara zarar gelme endişesi, kaybetme korkusu. Bunlar ömrümüz boyu taşıyacağımız endişeler.

Sevdiklerimizle bol bol vakit geçirip onları mutlu beraberliğimizle mutlu etmeliyiz. Paranın vereceği mutluluk bir yere kadardır. Ama beraber geçirilecek belki birkaç dakikanın mutluluğuna dünyanın tüm parasını değişmeyeceğiniz insanlar hep olacaktır.

3. Kurumların İşlevselliği
Hepimiz bir devlet organizasyonunun altında yaşıyoruz. Bu devlet yapısı hukuk sistemiyle, banka sistemiyle, para sistemiyle tam bir sistem olarak işler vaziyette devam ediyor. Bu işleyen vaziyette çıkıp sistemi kilitleyebilecek herhangi bir olay olması hiçbir zaman çok uzak değildir. Dünyanın en güçlü devletlerinde dahi yeri geldiği zaman büyük krizler yaşanabiliyor. Bunlar da para sahiplerini her zaman rahatsız eden ve kötü durumlara düşüren haller oluyor.

4. Uluslararası Olaylar
Savaşlar, tehditler, ambargolar, taşımacılık sistemi veya vergi sistemi… Uluslararası hukukta ve devletlerarası ilişkilerde yaşanabilecek krizler her zaman para sahiplerini etkiler. Sizin hiç iş yapmadığınız devletlerde dahi olan olaylar domino taşı gibi sizi etkiler.

Bu yüzden uluslararası sıkıntılar neredeyse her zaman zenginlerin zararına olmuştur. Tabii istisnalar hariç (Silah satıcısı falan değilseniz yani)

5. Değişim
Değişiklikler insanoğluna hep zor gelmiştir. Adapte olmak, yeni bir yola girmek ve bambaşka ufuklara yelken açmak. Bunlar çoğu girişimci için zordur.

Aslında insanların tümü için zordur. Çoğu insan değişimi sevmez ve sabit bir düzen kurup öyle devam etmek ister. Ancak her zaman değişim olmalıdır ve değişim kötü bir şey değildir.

6. Para
Ne kadar paranız olursa olsun her zaman paranızın yetişmesi ve bir sonraki dönemde sıkıntı yaşamamanız için hesaplarınız olacak.

Şimdi diyebilirsiniz “çok param olursa niye para derdim olsun” diye. Ama o işler öyle olmuyor.

Argo bir deyim vardır ve bu durumu çok güzel özetler.

Azdan az, çoktan çok gider.

Sizin de paranızın miktarı farketmeksizin bu derdiniz olacak. Çünkü geliriniz arttıkça harcamalarınız hem kişisel hayatınızda hem de iş hayatınızda artacaktır.

 
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın