"çalışmamak için hiçbir bahanen yok!"
-Anonim
Mutluluğunuza Yatırım Yapmanın Başarıya Etkisi Nasıldır?

Mutluluğunuza Yatırım Yapmanın Başarıya Etkisi Nasıldır?

  • 4 DK
  • 22-02-2019
  • 0 yorum
  • 4K

Mutluluğunuza Yatırım Yapmanın Başarıya Etkisi Nasıldır?

Başarısızlık=Başarı

Sürekli olarak motive olmak zor bir şeydir ve girişimci olarak da motive kalmak aşılması gereken bir durumdur. Teknoloji, her zaman işimizin maddi parçalarını iyileştirmek için bir araçtır. Ancak biz teknoloji gibi robot değiliz ve motive olmaya ihtiyacımız var. Çok sık olarak, motivasyonumuzu işimize ve kişisel yaşamlarımıza, psikolojik gücümüze ve refahımıza bağlı tutarız. Bunlarda bir sıkıntı çıktığında da motivasyonumuzu kaybederiz.  

Girişimciler olarak motivasyonumuzu sürdürmenin yollarına sahip olmak, düşündüğünüzden çok daha fazla dikkat gerektirir. Kendinizi erken geliştirirseniz, sadece mevcut projenizde değil, gelecekte de motivasyonunuzu sürdürecek ve artıracaksınız. Bunun için üç ipucu,

Kurduğunuz Şirketi Dikkatli Bir Şekilde Seçin


Girişimciler, başlangıçta hayattan korkunç derecede izole olabilirler. Zihinsel ve duygusal durumlarını büyük ölçüde etkileyebilecek tahmin edilemez bir roller coaster yolculuğunu seçebilirler. Bu nedenle, kurulan şirket son derece özel olmalı, verilen enerjinin miktarı ve kalitesi kontrol edilmelidir.

Motivasyonunuzu bozan enerji ve ilişkiler, önemsenmeyecek bir lüks değildir. Her ilişkiyi gözden geçirmelisiniz ve değişimin kalitesini, miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu size yardımcı mı? Sizi engelliyor mu? İlham verici ve destekleyici mi? Size iyi anlamda meydan okuyor mu? Kendinize bu soruları sorun ve bu süreçte iç çevrenize yeni bireyler bulmak için yatırım yapmış olabilirsiniz.

Bir ‘Mastermind’ Grubu Oluşturun


Napolean Hill, 1937 yılında Think and Grow Rich’i yayınladığında dünyaya mastermind (beyin) gruplarını tanıttı. İlginçtir ki, böyle bir ağda olmanın yoğun değeri sadece yakın zamanda benimsenmeye başlandı.

Tepede yalnız kalmaz zorunda değilsiniz. Hangi seviyede olursanız olun aynı görevde olmayı garantileyen başkaları da vardır. Sadece onları bulmalısınız.

Genç Başkanlar Kurulu ve benzeri üyelikler dünya genelinde genç yöneticilere çeşitli düzeylerde destek sağlamaktadır. Birçok ülkeden birçok üyesi bulunuyor ve üyelerine destek sağlıyor. Liderlik, ofisten ayrıldığınızda çıkardığınız bir şapka değildir. Hayatın her alanına yayılan bir yaşam felsefesi ve tavrıdır. Bunu barındıran bir yönetici grubunu aramalısınız.

Sizin için uygun olan doğru grubu bulmak önemlidir. Kendi grubunuzu oluşturmanız gerekse bile, üyelerinizi akıllıca seçin. İşbirliği yapmak, sorunları çözmek, ağ kurmak ve yeni şeyler öğrenmek için diğerlerinin ortak dehasıyla motivasyonunuzu artırın. Motivasyonunuzun düşük olduğu günlerde grubunuza bağlanın.

Devam Eden Kişisel Gelişime Akıllıca Ve Stratejik Olarak Yatırım Yapın


İnançlarınız, fikirleriniz, delege etme yetenekleriniz ve becerileriniz ilişkilerinizi, işinizin ilerleyişini ve sonuçlarınızı etkiler. Psikolojik ve duygusal yapınızın nasıl çalıştığınızı etkilemediğini fark etmelisiniz. Hangi kalıpların, inançların ve alışkanlıkların sizi tuttuğunu fark etmeye başlamalısınız. Nereden başlayacağını bilmek hızlı ve kolay bir süreç olabilir.

Öncelikle yaşamınızdaki her alanı memnuniyet düzeyinize göre 0 veya 10 arasında derecelendirerek gözden geçirin. Geçirmeniz gerekenler; para ve maliye, fiziksel ve ruhsal sağlık, boş zaman, aile, samimi ilişkiler, maneviyat ve din, kariyer peşinde olmak, arkadaşlar ve sosyal ilişkilerdir.

İkincisi, kendinize bu alanların her birinde ne düzeyde bir tatmin istediğinizi sorun. Kendinize ikinci bir derece verin. Mevcut ve istediğiniz derecelendirmeler arasındaki farkın büyüklüğüne bir göz atın. Bu memnuniyetsizliğinizin altında yatan nedenleri ele almak nereden başlayacağınıza dair ipuçları verecek ve ardından bunu nasıl değiştireceğiniz konusunda çalışmalısınız.

"Mutluluğunuza Yatırım Yapmanın Başarıya Etkisi Nasıldır?" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et