"Çalışmamak için hiçbir bahanen yok!"
-Anonim
Mutlaka Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

Mutlaka Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

  • 4 DK
  • 24-10-2017
  • 0 yorum
  • 5K
Hepimiz çok kere kişisel gelişim kitapları ile karşılaşmış ve okumuşuzdur. Kendini geliştirmek, sosyal olma yolunda ilerletmek ve insan ilişkilerinde daha iyi olabilmek adına okunması gereken, hatta okunmadığında çok şey kaçıracağınız 5  kişisel gelişim kitabından bahsedeceğiz.

1 - HER ŞEY SENİNLE BAŞLARYazar: Mümin SEKMAN

Yayınevi: Alfa yayıncılık

Çaresizlik öğrenilmiştir.

Başarılı olmak da öğrenilebilir .

Sende sandığından fazlası var ! 

Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.

Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.

Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.

Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren.

Seyirci koltuğundan sıkıldıysan sahneye çık.

Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.

Başkaları yapabildiyse sen de yaparsın.

Her şey seninle başlar! 

Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. 

Seçim senin!

Tanıtım bülteninde okuyuculara moral aşılayan, bir şeylere teşvik eden yapabileceğinin daha da fazlasının yapılabileceğini anlatan bir yazı. Kesinlikle okunulması gereken kitaplardan biri.

2- ANNE BEYNİM AÇ Yazar: Bahar ERİŞ

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Ülkemizin geleceği kuşkusuz çocuklardır. Çocuklar üzerinde en büyük etki ise anne babalardadır. Çocuk, anne ve baba ilişkisi çok güçlü bağlardan oluşur. Çocuklar olabildiğince, gerek ahlaken gerekse de eğitim olarak kültürle iyi bir donanıma sahip çocuklar yetiştirilmelidir. Girişimciliği baz alırsak bu saydığım kriterlerin olması gerekir.

Bu kitap, çocuğuyla sağlam ve derin düşünce bağları kurmak isteyenler için yazıldı. Kendi kendine yetebilen, karakterli ve kabiliyetli, ailesine bağlı olan ama bağımlı olmayan çocuklar yetiştirmeyi ele alıyor. Bir çocuğun karnını doyurmanın ötesine geçip, beyninin nasıl besleneceğini bilimsel verilerle anlatıyor.

3- ÜŞENME, ERTELEME, VAZGEÇMEYazar: Ahmet YILDIZ

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Öğrenci odaklı başarıyı ele alan bir kitaptır. Öğrencinin ruh halini yansıtır. Eğlenceli bir dille öğrencinin durumlarını anlatan ve sonunda başarılı olmanın yöntemlerini açıklayan bu kitabı tüm öğrenci ve  girişimci adaylarının okuması gerekiyor.

4- İNSAN MÜHENDİSLİĞİİnsan Mühendisliği kitabı Nüvit OSMAY'ın telif ve tercüme makalelerinden oluşmaktadır. Türkçenin en çok alıntı yapılan eserlerinden biri olmuştur. Bunu zengin içeriğine borçludur. Bu kitabın bir başka önemi ise modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim öğretisini Türkçeye kazandıran ilk eserlerden olmasıdır.

Hıncal ULUÇ bu kitap hakkında şöyle diyor:

“Uzanıp rastgele bir sayfa açmak ve okumak, insana öyle keyif veriyor; hem öyle şeyler kazandırıyor ki… Bu kitabı anlattım size uzun uzun. Alıntılar yaparak tanıttım… Yatağınızın başucunda bu kitap yoksa eğer, inanın çok şey kaybediyorsunuz. Gidin bir alın, karıştırın sayfalarını, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu kitap her evde olmalı…”

Sabah Gazetesi

5- GÜÇLÜ BEYİN Yazar : Ahmet YILDIZ

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Beyin hakkında her gün yeni bilgiler, yeni araştırmalar, yeni makaleler karşımıza çıkıyor. Gerek doktorlar gerekse bilim adamlarının yaptığı tezler halen daha beyin hakkındaki tüm bilgileri aktaramamıştır. Beyin herkeste var olan ama etkili kullanılamayan organımızdır. Beyin hakkında bildiklerimiz acaba fındık kabuğunu doldurur mu? Bence doldurmaz.

Güç senin içinde saklı

Beynin içinde gezelim: Beynin biyolojisi

Büyük bir şehir: Beynin öğrenme bölümleri

Beynini rahat bırak: Beyni öğrenmeye hazırlama

Her beyin kendine özgüdür

Duygusal öğrenme

Beyin nasıl bir şey

Her beyin kendine özgüdür

Beynimizi anlatan ve bizi sorgulamaya iten Güçlü Beyin kitabı mutlaka okunulması gereken kitaplardan biridir.

Girişimcilik dünyasında, gereken motivasyonun yanı sıra yaratıcı fikirleri de kapsayan bu kitapların girişimciler ve girişimci adayları tarafından okunması onlara çok şey katacaktır. Sadece girişimcilerin değil diğer meslek gruplarından insanların ve öğrencilerin de bu kitaplara ulaşması bir hayli yararlı olacaktır..

 
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın