"i̇şini sevmeden ve sadece para kazanmak için yapan kişinin, para kazanması da hayattan zevk alması da çok zordur."
-Charles M. Schwab

Mohab Ayoub | Başarıya Giden Yol

  • 3 DK
  • 27-12-2019
  • 0 yorum
  • 794
Mohab Ayoub | Başarıya Giden Yol Mohab Ayoub | Başarıya Giden Yol

Mohab Ayoub... Orta Doğu coğrafyasında verdiği ilham ile, girişimleriyle ünlü bir deha. Sosyal medyada paylaştığı motivasyon ve başarı videolarıyla bir fenomene dönüşen, gençlere ilham olan bir lider. Peki kimdir bu Mohab Ayoub diye merak ediyorsanız size biraz anlatalım. 


Ürdün, Filistin asıllı olan Mohab Ayoub 2011 yılında marketing alanında eğitimini tamamladı ve kendisi için çalışmaya karar verdi. Böylelikle hayatını tamamen değiştirebileceğine inanıyordu.


 


Bazılarımız kendimiz için çalışmanın hayalini kurarken o bu hayalini gerçeğe dönüştürdü. Korkmadan, yılmadan, büyük bir cesaretle hayalinin peşinden gitti ve iç tasarım alanında bir şirket açtı: ALGEDRA Interior Design .


Şu an Dubai, İstanbul, New York ve Londra'da ofisleri bulunan ALGEDRA İç Mimarlık büyük bir atılım yaparak çok büyük projelere ev sahipliği yapıyor. Bunun tek bir nedeni var: Mohab Ayoub. Büyük bir aşkla başlattığı girişiminde iç mimarlığın farklı yönlerini müşterilerine sunuyor, onlar için eklektik bir iç tasarım yanı sıra müşterilerinin isteği doğrultusunda değişen dönüşen bir proje hayata geçiriyor ve aşkla yaptığı bu işi çalışanlarına da empoze ediyor. 


Başarıya Giden Yol Kolay Değildir


Yakın bir zamanda Mohab Ayoub, Ürdün'de girişimciliği ve inovasyonu desteklemek için “Birlikte” inisiyatifini başlattıktan sonra başarı ve mücadeleler hakkında konuşmak için İstanbul'da bir seminerde yer aldı.


''Günümüzdeki pazar anlayışı içerisinde sınıfta kazanılmış eğitim ve bilgi artık yeterli değildir. Sosyal beceriler çok daha önemlidir ve çoğu zaman önemsenmemiştir. İletişim, azim, motivasyon, esneklik ve güven günümüzde en önemli sosyal becerilerden biridir. 


Başarıya giden yol kolay değildir ve başarı yolunda ilerleyen bir kişi bile engellerle karşılaştığında umut ve motivasyonunu kaybedebilir. Bize öncü olan birinden ilham almak ilerlememizde hızlandırıcı bir rol alabilir. Böyle bir olay, bir şeyi başarmak ve insanların gelişimi için onları etkilemek ve tutkulu olan gençlik çemberine yararlı düşünceleri aktarmakla ilerlemelerini sağlayabiliriz.'' şeklinde konuşan Mohab Ayoub aslında kendi hayat görüşü, başarı yolunda ilerlemenin zorluklarını bu etkinlikte aktarıyor. 


Bir şeyleri başarmak asla kolay değildir. Çevrenizde size inanmayan, yapamazsınız diyen birçok insan olacaktır. Tek yapmanız gereken ayağınız taşa takıldığında pes etmemek, hayallerinizin peşinden gitmek. Bir çok insan hayalini kurduğu şeylerin yokluğu ile hayata veda ediyor. Siz hayalinizin peşinden büyük bir tutkuyla giden mutlu ve huzurlu bir hayatın anahtarını elinize alın. Size asla kolay olacak demiyoruz ama 

her fikir, her hayal peşinden gidecek kadar önemli. Sadece isteyin ve cesur olun. 

"Mohab Ayoub | Başarıya Giden Yol" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et