1. Minimalizm: Trend mi yoksa bir yaşam tarzı mı?
Minimalizm: Trend mi yoksa bir yaşam tarzı mı?
harun.guven
0 takipçi,

Minimalizm: Trend mi yoksa bir yaşam tarzı mı?

  • 26-07-2017, 14:53
  • 0 Yorum
  • 1 yıl önce
Beyaz çarşaflar, Macbook Air’ler ve tek renk tişörtler… Eğer sıkı bir Instagram kullanıcısıysanız minimalizmi üç kelime ile böyle anlatırdınız. Eğer alacağınız beğeni sayısını bir köşeye bırakacak olursak bu yazımızda sizleri gerçek minimalizm ile tanıştırmak ve hayatınızı değiştirmek istiyoruz.

Hiç yeni birkaç çift ayakkabı, belki hiç kapağı bile açılmayacak yeni kitaplar, sadece bir iki kez giyip atacağınız tişörtler aldığınızı ve kendinize artık dur demeniz gerektiğini düşündünüz mü? Söylemeseniz bile şu an kendinize ‘’Benim gerçekten neye ve nelere ihtiyacım var?’’ diye sorarak hayatınızda gereksiz olan her şeye veda etmeye başlayabilirsiniz. Daha fazla eşya sizi gerçekten mutlu mu ediyor yoksa hayatınızda daha fazla karışıklığına mı sebep oluyor? Çok büyük ihtimal ile şu anda tam olarak neye sahip olduğunuzu, kaç adet eşyanız olduğunu bilmiyorsunuzdur. İşte biz buna karışıklık diyoruz!

Elbette bu karışıklıklardan büyük olanı ise zihninizde olan. Çalışma hayatınızda daha sakin, daha pozitif ve daha geniş bakabilen bir insan olmak sizlere de minimalist yaşam tarzını seçmenizi öneriyoruz.

Aşağıda sizlere hayatınızı kolaylaştıracak, minimalist yaşam tavsiyelerinde bulunacağız. Unutmayın, hayatınızı daha keyifli hale getirmek sizin elinizde.

1. Çok değil, akıllıca çalışın.
Çok çalışmak hiçbir şeyin çözümü değil, aksine çok çalıştıkça hem daha fazla soruna karşı mücadele etmek zorunda kalacak hem de daha çok yorulacaksınız. Akıllıca çalışırak iş yönetimini 8 saatlik mesai saatleri içerisine kanalize edebilirsiniz.

2. Kağıtsız yaşama alışın.
Bir düşünsenize ‘’Okurum.’’ diye aldığınız ve henüz olmadığınız kaç kitap var kütüphanenizde? Ya da sırf beğendiğiniz için alıp bir köşeye attığınız not defterleri… Radikal bir karar alın ve kağıt kullanımınızı önce minimuma indirin sonra da tamamen bitirin.

3. Kullanmadığınız eşyalardan kurtulun.
Önce kararsız kalacak sonra da aylardır belki yıllardır kullanmadığınız her kıyafetinizi, eşyanızı bulunduğu yerden çıkararak satmayı ya da atmayı düşüneceksiniz. İyisi mi siz giymediğiniz kıyafetlerinizi belediyelerin kıyafet kutularına bırakın ve dolaplarınızı rahatlatın.

4. Sizi geren insanları hayatınızdan çıkarın.
Bazı insanların sadece varlığı bile sizi huzursuz etmeye yetiyor olabilir. Size gerginlik veren ve sinirlenmenize neden olan herkesi hayatınızdan çıkarın. Her ne kadar çok söz edilmese de minimalizm içsel huzuru aramaktır.

5. Daha fazla beyaz alan yaratın.
Salonunuzda, mutfağınızda ya da balkonunuzda daha fazla beyaz alan yaratarak yaşama daha pozitif bakmaya başlayabilir ve bilinç altınıza mesaj göndermeye başlayabilirsiniz.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim

Gerek günlük yaşantınızda gerekse çalışma hayatında yeniliklere açık olmak son derece güçlü ve ...

Kişisel Gelişim

Bir girişimin geleceğe taşınması ve istenilen hedeflere ulaşmasının en önemli yollarından biri de pazarlama stratejinizin mutlaka ...

Motivasyon

Yoluna çıkan tüm engellere rağmen asla yılmayan karakterlerin hikâyeleri herkesin dikkatini çeker. Bu karakterler, başarı için her türlü ...

Motivasyon

Yeni bir iş kurmak istiyorsunuz. Ya da kendi sektörünüz dışında başka bir sektöre yatırım yapacaksınız. En büyük korkunuz ne? Yeni bir ...

Kişisel Gelişim

Birinin girişimci olup olamayacağını değerlendirirken genellikle aynı soruları sorarız: “Ne kadar deneyimlisin?”, “Bulduğun fikir ...

Kişisel Gelişim

İçinde bulunduğumuz çağda hemen hemen her birey, son derece güçlü kalmak ve motivasyonunu asla kaybetmemek ...

home search notifications 1 person