"Kalbi eğitmeden, aklı eğitmek eğitim değildir. Vicdan olmadan bilgi sahibi olmak tehlikelidir."
-Aristoteles
Milyarder Girişimciler Nasıl Evlerde Yaşıyorlar?
Ömer K.
Ömer K. 21 Takipçi

Milyarder Girişimciler Nasıl Evlerde Yaşıyorlar?

  • 3 DK
  • 19-09-2017
  • 0 yorum
  • 1K
Dünyanın en başarılı girişimcileri, genellikle zorlu yollardan geçerek bugünlere kadar geldiler. Bazıları daha çok küçük yaşta, bazıları ise üniversiteden mezun olduktan sonra fikirlerini ve cesaretlerini toplayarak yeni bir serüvene adım attı. Biz de şimdi bu girişimcileri konuşup duruyor, onlardan ilham alıyoruz.

Hiç yoktan var ettikleri girişimleri ile milyarder girişimciler, dikkat çeken ve hayranlık uyandıran başarı hikâyelerine sahipler. Artık yaşamları belki de eskiden hiç hayal edemeyecekleri kadar değişti. Bu girişimcilerin çoğu içerisinde bahçesi, havuzu, özel deniz kıyısı olan evlerde yaşıyorlar. Evlerinin değerleri ve metrekareleri dudak uçuklatacak cinsten. Bakalım, hangi büyük girişimci nasıl bir evde yaşıyor?
Mark Zuckerberg
Facebook’un yaratıcısı Zuckerberg’in Kaliforniya’daki bu küçük sarayı, son teknolojiyle donatılmış. Mütevazı bir yaşam sürdüğünü bildiğimiz Zuckerberg, 7 milyon dolar değerinde bir evde oturuyor. Bu evde tam 5 adet yatak odası ve 5 banyo var. Milyarder girişimci, geçtiğimiz sene komşusu olan 4 evi ‘gizlilik’ nedeniyle 30 milyon dolara satın almasıyla hepimizi şaşırtmıştı.

Elon Musk
Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, günümüzde en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Musk’ın Los Angeles’ın Bel Air bölgesindeki malikânesi 17 milyon dolar değerinde.

Bill Gates
Microsoft’un kurucusu Gates, dünyanın en zengin insanlarından biri. Gates’in yaşadığı ev, herhalde kimseyi şaşırtmamıştır. Xanadu 2.0 adlı ev 123 milyon dolar değerinde ve yaklaşık 6 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Evin 17 yılda inşa edildiği biliniyor.

Jeff Bezos
Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un 4 yatak odası ve 6 banyosu olan evinde kaybolmamak mümkün değil. Evin değeri tam 13 milyon dolar.

Michael Dell
Hawaii adasında devasa bir evde yaşayan Michael Dell, listedeki evlerin arasındaki en büyük eve sahip. Kendisinin daha çok yazlık olarak kullandığı bu ev, 7 yatak odası ve 9 banyoya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Larry Page
Larry Page’in 2005 yılında satın aldığı Palo Alto’da yer alan bu ev, yaklaşık 8 milyon dolar değerinde. Evde 6 oda ve 6 banyo var.

Evan Spiegel
Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel, Los Angeles’taki evini 12 milyon dolara satın almış. Evde bir adet yüzme havuzu ve spor salonu da var.

Eric Schmidt
Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Eric Schmidt, 2007 yılında satın aldığı yazlığı için 20 milyon doları gözden çıkardı.

Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın