1. Milyarder Girişimciler Nasıl Evlerde Yaşıyorlar?
Milyarder Girişimciler Nasıl Evlerde Yaşıyorlar?
Ömer K.

omer.kacar

Milyarder Girişimciler Nasıl Evlerde Yaşıyorlar?

  • 19-09-2017, 16:28
  • 0 Yorum
  • 10 ay önce
Dünyanın en başarılı girişimcileri, genellikle zorlu yollardan geçerek bugünlere kadar geldiler. Bazıları daha çok küçük yaşta, bazıları ise üniversiteden mezun olduktan sonra fikirlerini ve cesaretlerini toplayarak yeni bir serüvene adım attı. Biz de şimdi bu girişimcileri konuşup duruyor, onlardan ilham alıyoruz.

Hiç yoktan var ettikleri girişimleri ile milyarder girişimciler, dikkat çeken ve hayranlık uyandıran başarı hikâyelerine sahipler. Artık yaşamları belki de eskiden hiç hayal edemeyecekleri kadar değişti. Bu girişimcilerin çoğu içerisinde bahçesi, havuzu, özel deniz kıyısı olan evlerde yaşıyorlar. Evlerinin değerleri ve metrekareleri dudak uçuklatacak cinsten. Bakalım, hangi büyük girişimci nasıl bir evde yaşıyor?
Mark Zuckerberg
Facebook’un yaratıcısı Zuckerberg’in Kaliforniya’daki bu küçük sarayı, son teknolojiyle donatılmış. Mütevazı bir yaşam sürdüğünü bildiğimiz Zuckerberg, 7 milyon dolar değerinde bir evde oturuyor. Bu evde tam 5 adet yatak odası ve 5 banyo var. Milyarder girişimci, geçtiğimiz sene komşusu olan 4 evi ‘gizlilik’ nedeniyle 30 milyon dolara satın almasıyla hepimizi şaşırtmıştı.

Elon Musk
Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, günümüzde en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Musk’ın Los Angeles’ın Bel Air bölgesindeki malikânesi 17 milyon dolar değerinde.

Bill Gates
Microsoft’un kurucusu Gates, dünyanın en zengin insanlarından biri. Gates’in yaşadığı ev, herhalde kimseyi şaşırtmamıştır. Xanadu 2.0 adlı ev 123 milyon dolar değerinde ve yaklaşık 6 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Evin 17 yılda inşa edildiği biliniyor.

Jeff Bezos
Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un 4 yatak odası ve 6 banyosu olan evinde kaybolmamak mümkün değil. Evin değeri tam 13 milyon dolar.

Michael Dell
Hawaii adasında devasa bir evde yaşayan Michael Dell, listedeki evlerin arasındaki en büyük eve sahip. Kendisinin daha çok yazlık olarak kullandığı bu ev, 7 yatak odası ve 9 banyoya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Larry Page
Larry Page’in 2005 yılında satın aldığı Palo Alto’da yer alan bu ev, yaklaşık 8 milyon dolar değerinde. Evde 6 oda ve 6 banyo var.

Evan Spiegel
Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel, Los Angeles’taki evini 12 milyon dolara satın almış. Evde bir adet yüzme havuzu ve spor salonu da var.

Eric Schmidt
Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Eric Schmidt, 2007 yılında satın aldığı yazlığı için 20 milyon doları gözden çıkardı.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan yatırım, hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunun en iyi örneğini Bitcoin’de gördük. Bitcoin, ...

Başarı Hikayeleri

Günümüzün en fazla tercih edilen yemek restoranlarından biri olan "Subway” markası 17 yaşındaki bir gencin eğitim masraflarını ...

Girişimcilik

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok ...

Başarı Hikayeleri

Dennis Hope, akıllara zarar bir dolandırıcılık hikâyesine imza attı. Hepimizin tanıdığı Jet Fadıl’dan bile daha cin fikirli. ABD’nin ...

Girişimcilik

Amazon, Uber, Google ya da Nike gibi şirketleri hepimiz biliyoruz. Dünyanın en uzak köşesinde yaşayan bir kişi bile eminim bu şirketlerden en ...

Girişimcilik

Erken dönem girişimlerin kaynak ihtiyacı için sıkça başvurdukları kitlesel fonlama (crowdfunding) yöntemi, bu kez de bir ...

home search notifications 1 person