"eskileri iyi dinle, tecrübe en iyi servettir."
-Anonim
Mastermind Grupları Nedir? Nasıl Seçilir?

Mastermind Grupları Nedir? Nasıl Seçilir?

 • 4 DK
 • 13-11-2018
 • 0 yorum
 • 3K

Mastermind Grupları Nedir? Nasıl Seçilir?

Başarısızlık=Başarı

Mastermind grupları, işinizi dönüştürebilecek öneriler, bağlantılar ve destekler sağlar. Ancak yenileri, her hafta genellikle yüksek fiyat etiketleri ile ortaya çıkıyor. Bu grupların sizin zamanınıza ve yatırımınıza değip değişmeyeceğini ve katıldığınız yatırım getirinizi nasıl en üst düzeye çıkacağınıza ayırt etmektedir.

 • Kendinizi Altın Madenci Olarak Düşünmelisiniz

Paranızın karşılığını alacağınız veya bunun karşılaştığınız her engeli çözeceğini düşünerek endişelenmeyin. Bunun yerine, tüm bilgileri gözden geçiren altın madenci olarak düşünün hayatınızı ve işinizi değiştirebilecek tek bir altın külçeye bakmalısınız.

 • Olayların Ardındaki Değeri Arayın

Fiyata değil değere daha fazla dikkat edin. Aşırı büyük konferanslardan ve sadece açılış konuşmaları veya yeni ürünler göstermeye odaklananlardan kaçının. Amaç işinizi bir sonraki seviyeye taşımak ve yani zorluklardan kurtulabilir hale gelmektir.

 • Gündeminizi Kapıda Bırakın

Mastermind gruplarında, değerlerinizi ve hedeflerinizi paylaşan başkalarıyla derinden bağlantı kuruyorsunuz. Bunun için herkes açık fikirli olmalı ve de egolarını kapıda bırakmalıdır. Gruplar birbirine yardım etmek için orada olduğunda en değerlidir. Hiçbir ego ve beklenti olmadan başkalarına yardım edebilirsiniz.

 • Plan Yapın Ve Sınırları Belirleyin

Öncelikle, mastermind grubunun veya özel bir koçun sizin için en iyisi olup olmadığını düşünün. Mastermind gruplarındaki insanlar farklı nedenlerle oradadır. Kimi yalnızdır ve yapacak başka bir şeyi yoktur. Kimi diğerlerinin bakış açılarından ve tavsiyelerinden yararlanmak ister. Kimi kim olduğunu ve işinin gerçekten ne olduğunu bilmek için gider. Buna benzer nedenleriniz yoksa zaman kaybından başka bir şey değildir.

Bu gruplara katılmak için önce nedeninizi bilmelisiniz. Zaman en kıymetli maldır. Bu yüzden minimum sürede maksimum sonuç almak için planlar belirleyin.

 • Katılmadan Önce Grubu Gözlemleyin

İlk olarak, gruba katılmadan önce bir deneyin. İkincisi ise hedeflerinizi açıkça grup liderine açıklamalısınız. Eğer hedeflerinize uygunlarsa hemen gülü bir bağlantı kurabilirler. Her olaydan sonra öğrenmenizi yansıtacak ve uygulayacağınız birkaç günü engelleyin.

 • Yaşam Boyu Değerine Odaklanın

Deneyimden ne istediğinizi tanımlayın sonra o bölgede olağanüstü başarılı bir topluluk bulun. Öğrenilecek becerilerin yaşam boyu değerine odaklanmalısınız.

 • Başarı Sırlarını Paylaşanları Bulun

En iyi topluluklar başarılı oldukları sırları saklamazlar. İş stratejilerinizi özel olarak paylaşan ve karşılaştıran bir grup bulun. Mastermind üyeleri ile doldurulmuş özel Facebook grupları en hızlı destek kanalıdır. Basitçe bir soru sorun ve birkaç dakika sonra yanıt ve kaynakların akmasını bekleyin. Bu bilgi, güç ve beceriler, işinizi büyütmek için sizleri harekete geçirecektir.

"Mastermind Grupları Nedir? Nasıl Seçilir?" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et