1. Linkedin'de Takip Etmeniz Gereken 5 Düşünce Lideri
Linkedin'de Takip Etmeniz Gereken 5 Düşünce Lideri

Linkedin'de Takip Etmeniz Gereken 5 Düşünce Lideri

  • 25-07-2017
  • 0 Yorum
Linkedin’de günün büyük bir bölümünü geçirmek ve ‘’Ben işimde kanaat önderiyim.’’ demek girişimciliğin yazılı olmaya kurallarının başında gelir. Yapılan işler, gelecek planları ve şu an üzerinde olunan projeler… Hepsi mutlaka Linkedin’de paylaşılır ve eşe dosta, eski müşterilere, potansiyel müşterilere hep bir göz kırpılır. Oysa self promotion’ın ötesinde Linkedin girişimcilerin kendilerine yeni vizyonlar çizebileceği ve trendleri yakalayabileceği son derece işlevsel bir mecra.  Üstelik birçok CEO, CTO, girişimci ve endüstri lideri yalnızca vizyonlarını değil, deneyimlerini de tamamen karşılıksız olarak takipçilerine aktarıyor.

Yemedik, içmedik; bu isimleri kendimize saklayalım demeden sizler için Linkedin’de takip edilmesi gereken düşünce liderlerini araştırdık, kısa ama öz bir liste hazırladık.

Siz de takip ettiğiniz ve düşüncelerine önem verdiğiniz isimleri yorum olarak bizimle paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz!

Betty Liu — Radiate


Linkedin'de Takip Etmeniz Gereken

Elon Musk gibi başarılı liderlerin kaleminden ve röportajlarından aldığınız para ve kariyer yönetimi tavsiyeleri yeterli gelmiyor ve yüzeysel olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde Bloomberg TV sunucu Betty Liu’nun paylaşımları sizi oldukça mutlu edebilir.

Jeff Selingo — Yazar
There Is Life After College ve College (Un)bound gibi kitapları ile ABD’de çok satanlar listelerine giren Jeff Selingo, Linkedin’de gerçekleştirdiği paylaşımlarında geleceğin çalışma modellerine ve genç girişimcilerin izleyebileceği yenilikçi yollara odaklanıyor.

Ian Bremmer — Eurasia Group
Ekonomik ve politik düşünce lideri Ian Bremmer, özellikle hükümetlerle yapılacak işbirlikleri ve global pazar hakkındaki paylaşımları ile Linkedin’de paylaşım gerçekleştiren en değerli isimlerden biri.

Jill Schlesinger — CBS
CBS sunucusu olan Jill Schlesinger, iş ve para haberlerini daha anlaşılabilir sunabilme kabiliyeti ile ünlü bir isim. Eğer İngilizce’nin iyi bir seviyede değilse bile Schlesinger’in paylaşımlarını bağlamından kopukluk yaşamadan kolayca anlayabilirsiniz.

Mohamed El-Erian — Allianz
Çok satan kitapları ve yaptığı sözleşmeler ile gündemden düşmeyen iş adamı Mohamed El-Erian, hükümetler ile yapılan işbirlikleri ve global pazar hakkında yaptığı paylaşımlar ile herkesin görmediği noktaları çekinmeden paylaşıyor. Özellikle petrol piyasasının stabilizasyon hakkında yazdığı makalelerini mutlaka okumanızı öneriyoruz.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
Girişimimizi hayata geçirdik ve girişimimiz için çalışacak küçük ya da büyük bir ekip kurduk. Öncelikli olarak unutulmaması gereken ...
Girişimcilik
Eğer daha önceden duymadıysanız, Victoria’s Secret markasının hikâyesi sizi şaşırtabilir. Victoria's Secret hayatımıza nasıl girdi? Bu ...
Girişimcilik
Chobani markasının kurucusu Hamdi Ulukaya’nın 2017 yılında, 5 yıl için toplam 5 milyon dolarlık bütçeyle ...
Girişimcilik
Girişimcilik, büyük özveri, cesaret ve aynı zamanda vizyon isteyen bir alan. Bu sıfatı taşımak için bazı özellikleri taşımanız ...
Girişimcilik
Başarı yolunda attıkları adımlarla tarihe adını kazımış bazı girişimciler vardır. Bu girişimciler, aradan yıllar geçmesine rağmen ...
Girişimcilik
Cebindeki 80 lira ile Suriye’den kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriyeli girişimci milyoner oldu. Yaser Haddad, İstanbul’da kurduğu ...
home search notifications 1 person