Linkedin Influencer Marketing

Girişimci Kafası: LinkedIn Influencer Marketing Üzerindeki Uzmanınız

LinkedIn Influencer Marketing

B2B'nin Yeni Yolu

LinkedIn, 20 yıldan fazla bir süredir dünyasını bir araya getiriyor. İlk başta iş ağı ve iş arama platformu olarak bilinse de, LinkedIn artık işletmelere ve markalara büyümelerine yardımcı olacak yeni bir strateji sunuyor: LinkedIn influencer marketing. Özellikle B2B markaları için son derece yararlı olan bu strateji, sosyal medya pazarlamasının yeni yüzü oluyor.

LinkedIn Influencer Marketing Nedir?

LinkedIn, influencer marketing dünyasında özellikle B2B pazarında çokça konuşulan bir konu haline geldi. İş dünyasının sosyal medya platformu, geleneksel işe alım odaklı modelinden sıyrılarak B2B markalarının kendilerini tanıtmaları için özellikler sunuyor. Aslında, profesyonel ağ sitesi tarafından yayınlanan istatistiklere göre, sosyal medya üzerinden gelen B2B pazarlama liderlerinin %80'i şu anda LinkedIn üzerinden elde ediliyor.

LinkedIn, B2B Markalara Nasıl Avantaj Sağlıyor?

LinkedIn, iş dünyası için özel olarak tasarlandı. Bu, diğer sosyal medya sitelerine kıyasla B2B pazarlaması için çok daha etkili kılıyor. Site şimdi B2B markalarına influencer pazarlama kampanyalarını başlatmalarına yardımcı olacak giderek artan sayıda araç ve özellik sunuyor. LinkedIn ayrıca birçok önemli B2B endüstri liderine de ev sahipliği yapıyor ve bu uzmanlar, belirli markalara yönlendirmek için ürün incelemeleri, sponsorlu B2B içerik veya kısa video yoluyla itibarlarını kullanıyorlar. LinkedIn influencer marketing hâlâ görece kullanılmayan bir pazar olduğundan, markaların influencer kampanyalarıyla öne çıkmaları çok daha kolay.

Kampanya Başlatmadan Önce

Düşünülmesi Gereken Sorular

Eğer bir B2B markasıysanız ve LinkedIn influencer marketing dünyasına atlamaya karar verdiyseniz, kampanya başlatmadan önce düşünmeniz gereken birkaç soru var:

Hedef kitleniz kim? Demografilerini ve ana ilgi alanlarını anlıyor musunuz?

Kampanya hedefleriniz neler?

Ne tanıtmak istiyorsunuz? Belirli ürünler veya hizmetler mi yoksa genel B2B markanız mı?

Kampanyanızı nasıl takip edebilirsiniz? Kampanya metriklerinizi izlemek için doğru yazılım ve araçları kullandığınızdan emin olun.

Girişimci Kafası İle LinkedIn'de Başarıya Ulaşın

LinkedIn, B2B influencer pazarlaması için mükemmel bir platformdur. Girişimci Kafası olarak, sizi 800.000+ profesyonel ağ gücüyle büyütmenize yardımcı oluyoruz. Markanızın LinkedIn üzerindeki hedeflerine uygun stratejiler geliştiriyor, kampanyalar yürütüyor ve en etkili influencer'ları buluyoruz.

Nasıl Çalışır? İşte Adımlar
  1. Kampanya Türünü Belirleyin: Ekibiniz kampanyanın ne olacağını belirler.

  2. Hedeflerinizi Belirleyin: Kampanya için net hedefler ve kriterler belirleyin.

  3. İçeriği Sağlayın: Maruz bırakılacak içerik ekibiniz tarafından sağlanır.

  4. Kampanyayı Başlatın: Girişimci Kafası, kampanyayı başlatır ve influencer’ları etkinleştirir.
DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

İşletmeniz İçin Neler Yapabiliriz

Hizmetlerimizin kapsamını daha yakından tanıyın.

Girişimci Kafası, sizi ve markanızı ileriye taşımak için benzersiz ve etkileyici bir içerik stratejisi sunar. Sosyal medya hesaplarınızda markanızın görünürlüğünü ve etkisini artırırken, değerli hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Kültürle bütünleşen ve tüketici-merkezli yaklaşımımız, sosyal medya hesaplarınızda etkileyici ve ilgi çekici bir etki yaratır. Büyüme odaklı stratejimiz, markanızın dönüşümünü ve sizi sektördeki lider konuma taşıyacak olan itibarınızı geliştirir.

Ekip

Harika takım

Kaan Gülten

CEO

Efe Kayfeci

Social Media Intern

Enes Sipahi

Graphic Designer

Tolgahan Öz

Social Media Manager

Markalarınızın kimliklerini ve iş yaklaşımlarınızı yeniden düşünüyoruz.
[borgholm_core_section_title tagline="oh hello you" title="Award-winning creative agency." subtitle="Delivering high-quality projects for international clients. Ask us about digital, branding and storytelling." line_break_positions="1" disable_title_break_words="no" special_style_positions="2" title_tag="span" subtitle_margin_top="29px" enable_text_custom_styles="yes" text_color="#000000" _element_width="initial"]

GENERAL INQUIRIES
borgholm@qodeinteractive.com

SOCIAL MEDIA