"Sen korkusuz olursan hayat sınırsız olur."
-Anonim
Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor

Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor

  • 2 DK
  • 23-08-2017
  • 0 yorum
  • 2K
Workinton ile işbirliği yapan Kuveyt Türk, Workinton’ın güçlü lokasyon ağı ile kuluçka ve hızlandırma programı Lonca Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçiriyor. Fikir ve projelerini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimciler için eğitimden mentorluğa, danışmanlıktan yatırıma kadar pek çok imkan ve destek sunuyor olacak.  

Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor 1

İlk aşamada 10 girişimci ekibin 6 ay boyunca destekleneceği projeye www.loncagirisim.com adresinden 31 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurulabilecek. Genel başvuru kapsamında "teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir bir iş fikrine sahip, kendisi veya ekibiyle birlikte geliştirmeye başlamış ya da geliştirebilecek tüm girişimciler"in yanı sıra, FinTech kapsamında kendisi ve ekibiyle birlikte finansal teknolojiler üzerine projeye sahip bütün girişimciler" başvurabilecek.

Lonca Girişim Merkezi ile Yeni Fikirler Hayat Bulacak


Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor 2

Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, “Kuveyt Türk olarak Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesini ve gelişimini destekliyoruz. Uzun süredir yeni girişimcilere sermaye, eğitim, destek ve mentorluk gibi hizmetler sunmayı istiyorduk. Hatta bu nedenle bu yıl ilk defa gençlerimizin fikirlerini projelere dönüştürmelerine aracılık eden Hackathon’u düzenledik. Şimdi de Workinton’la birlikte yeni fikirlerin hayat bulmasına katkı sağlayacak Lonca Girişimcilik Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Hackathon ile attığımız tohumlar Lonca Girişimcilik Merkezi’yle hayat buluyor” dedi.

“Girişimcilik ekosisteminde sermaye sadece paradan ibaret değil.”


Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor 3
Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz Girişimcilik ekosisteminde sermayenin sadece paradan ibaret olmadığını belirterek “Mentorluk, networking gibi parametreler girişimcilikte en az sermaye kadar değerli. Biz de mentorluğa çok önem veriyoruz. Adını, Selçuklu döneminde Anadolu’da esnaf ve zanaatkârların buluştuğu lonca teşkilatından alan girişimcilik merkezimizde usta-çırak ilişkisini mentorlar vasıtasıyla yaşatacağız. Uzman danışmanlardan akademisyenlere, yatırımcılardan eski girişimcilere kadar girişimcilerin gelişimlerini destekleyecek tüm tarafları girişimcilerimizle buluşturacağız” dedi.

Startup ve Teknoloji Girişimcilerine Özel Yatırım Fonu


Türkiye'de bankalar arasında bir ilk olan, Kuveyt Türk’ün Eylül ayında kurulması beklenen start-up ve teknoloji girişimcilerine özel ilk girişim sermayesi yatırım fonunda Lonca Girişim Merkezi tarafından desteklenen projelere öncelik hakkı tanınacak.

 
"Kuveyt Türk Girişimcilere Destek Oluyor" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et