"Bilginin en büyük düşmanı cehalet değil, bildiğini zannetmektir."
-Stephen Hawking
Kurumsal Kapsülden Kurtularak Kendi İşinizi Kurmak
Ömer K.
Ömer K. 25 Takipçi

Kurumsal Kapsülden Kurtularak Kendi İşinizi Kurmak

  • 3 DK
  • 09-04-2018
  • 0 yorum
  • 726
Sabah yine kalkıp işe gitmek ne kadar da zor. Hele İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız. Aslında kafanızda gerçekten işe yarayacak ve büyük ses getirecek bir fikir var. Ama bu fikri uygulamak için kurumsal kapsülden size kalan zaman yok. Bir de işin araştırma boyutu var. Fikrinizi geliştirmek adına sürekli farklı kaynakları tarıyorsunuz. Ve araştırma aşaması da çok fazla vaktinizi alıyor.

Tüm bunlar aslında kendinize yarattığınız bahaneler. Girişimci olmak ve kendi fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız sızlanmaları ve bahaneleri arkanızda bırakın. Kendi yolculuğunuza çıkmak için neler yapabileceğinizi inceleyin ve kurumsal kapsülden kurtulun.

Kurumsal Kapsülden Kurtularak Kendi İşinizi Kurmak 1

Harekete Geçin


Kendi fikirleriniz üzerinde çalışma hiç de kolay olmayacak. Bu yolda ilerlerken birçok zorlukla karşılaşacaksınız. Ama harekete geçmezseniz ve kolay yolu seçerseniz kendinize ait fikirleri uygulayamazsınız. Zorlu bir yoldan geçeceğiniz için kendinizi motive edecek yöntemler bulun. Örneğin belirli mihenk taşları belirlemek, işlerin daha planlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca her bir aşamayı geçtikten sonra kendinize ödül de verebilirsiniz. Bu süreci oyunlaştırma süreci olarak düşünebilirsiniz.

Kendinizi Tanıtın


Kurumsal şirketinizde başarılı olsanız da siz orada sadece bir çalışansınız. Yani sektördeki önemli şirketlerin ve kişilerin sizin tanıma olasılığı pek de yok gibi. Kendi girişiminizi yaptığınızda ilk olarak kendinizi ve markanızı tanıtmaya odaklanmalısınız. Geleneksel reklamcılık yöntemleri yerine kullanıcı tarafından üretilen içerikler ya da sosyal medya reklamları, ilk aşamada markanız adına doğru bir yatırım olacaktır.

Müşterilere Erişin


Kendinizi tanıtma sürecinin devamı olarak hedef kitle belirlemeniz ve bu hedef kitleye ulaşmanız gerekir. Eğer potansiyel müşterilerinizin sizin varlığınızdan haberdar değilse satış yapma olasılığınız yoktur. Elinizde dünyanın en parlak fikri ve çığır açıcı bir ürün olsa bile.

Müşteriler size kendiliğinden gelmeyecektir. Müşteri kazanmak için çabalamanız gerekir. Bunun için sektörle ilgili tüm önemli etkinlikleri takip edin ve bu etkinliklere katılmaya çalışın. Ağ kurma yöntemleri üzerinde uzmanlaşın. Ayrıca dijital ortamın sunduğu tüm olanaklardan yararlanın. Kısa süre içerisinde sıkı çalışarak ve kendinizi adayarak sağlam bir müşteri kitlesi edinebilirsiniz.
"Kurumsal Kapsülden Kurtularak Kendi İşinizi Kurmak" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et