"bir miktar eğlence olmadıkça; hiçbir şeyi başaramazsınız."
-Anonim
Kriz mi? Fırsat mı?

Kriz mi? Fırsat mı?

Macit
Macit 1 Takipçi
  • 3 DK
  • 05-07-2020
  • 0 yorum
  • 882

Kriz mi? Fırsat mı?

Başarısızlık=Başarı

Covid-19 Virüsünün Hayatımıza Etkileri Ve Bu Etkileri Fırsata Çevirme

İşte Böyle Başladı

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıktığı bilinen Covid-19 virüsü çok kısa zamanda dünya geneline yayılarak bir kriz başlatmıştır. Virüsün ortaya çıkış nedeni hakkında birçok iddia bulunsa da ortaya çıkış nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte herhangi bir aşı üretilememiştir. Bu salgına hazırlıksız yakalanan Çin ve Fransa gibi birçok ülke ağır kayıplar vermiştir.

Ülkemizde Etkileri

Virüs ülkemize ulaşmadan önlemler alınmış olsa da maalesef ki virüs ülkemizde de bir krize sebep olmuştur. Ağır kayıpların beraberinde getirdiği evde kalma zorunluluğuyla ekonomik krizin gerçekleşmesi kaçınılmaz görünmektedir. Fabrikaların durması veya durma noktasına yakın oluşu, işverenlerin işçileri çıkarması ; mağazaların ,kafelerin ,restoranların ve bir bu kadar daha iş yerinin kapanması ülkemizi ve vatandaşımızı çok zor durumda bırakmış olsa dahi ülkemizin ileri gelenlerinin krize karşı gösterdiği strateji sayesinde krizden en az zararla kurtulmayı hedeflemesi ve bu hedefi gerçekleştirmesi olası görünüyor. İhtiyaç sahiplerine her türlü yardımın yapılması aynı zamanda sağlık alanında da bir bu kadar titizlikle çalışılması gösteriyor ki kısa zamanda eski yaşantımıza kavuşmamıza sayılı günler kaldı.
Virüs Bize Ne Öğretti ?

Bu salgının hayatımıza ve ülkemize çok büyük zararlar verdiğini biliyoruz peki ya virüsün bize öğrettikleri! Evde kaldığımız sürede ailemizle uzunca bir süre geçirdik kimileri bunu fırsat bilip ailecek çok iyi vakit geçirdi kimileri ise pes ederek depresyona veya bunalıma girdi. Yine kimileri evde ki bol vaktini bir fırsat olarak gördü ve kendini geliştirmeye çalıştı belki yeni bir dile öğrendi belki kodlamayı öğrendi ama vaktini boşa harcamayarak kendi geleceğine yatırım yaptı. Evde kaldığımız sürede bolca kendimizle vakit geçirdik bazıları kendini daha çok tanıma fırsatı buldu bazılarıysa yeni yeteneklerini keşfetti. Anlayacağınız üzere bu salgın herkesi değiştirdi bazıları televizyon izleyerek bazıları oyun oynayarak vaktini boşa harcadı ama bazılarıysa krizi fırsata çevirerek kendini keşfetti ve geliştirdi. Kesin olan bir şey varsa o da eski hayatımızın artık eskisi gibi olmayacağıdır.

Heraclitus’unda dediği gibi “değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir”

"Kriz mi? Fırsat mı?" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et