1. Kendine İnanırsan Neleri Başarabilirsin?
Kendine İnanırsan Neleri Başarabilirsin?
Ömer K.
3 takipçi, omer.kacar

Kendine İnanırsan Neleri Başarabilirsin?

  • 20-09-2017, 16:06
  • 0 Yorum
  • 1 yıl önce
Her şey, kendine inanmakla başlıyor. Kendi kişisel gelişimine önem verenler, bu inancı sürdürüyorlar. Kendine inanmayanlarsa her zaman kaybediyor.

Her ne kadar olağanüstü yaratılışa ve karmaşık bir yapıya sahip olsak da, olağan bir yaşam sürüyoruz. Bu en çok da kendimizi keşfedemediğimiz için böyle. Hangi birimiz sorunlardan kaçmayı bırakıp onlarla yüzleşmeyi ve kendimizi bulmayı başarabildik?

Başarı da başarısızlık da insanın içinden gelir. Kendine inanmaya başladığında pozitif sonuçlar katlanarak artar. Sadece bir işi başarabilmek için değil, mutlu yaşayabilmek için kendine güven!
1. Kendini Daha Az Yargılarsın
Kendimize olan inancın temelinde, yüzde yüz kendimize inanmak yatıyor. Kendine inanan, kendine güvenir. Kendine güvenen bir insan da kendini daha az yargılar. Negatif enerji, kişiye hiçbir şey kazandırmaz. Başkalarını yargılayıp duran insanlar, konu kendileri olduğunda hiçbir şey yapmazlar. Eğer enerjinizi kendi kararlarınız üzerine yoğunlaştırırsanız, başkalarına odaklanmaya son verirsiniz.

2. Daha Fazlasını Başarabilirsin
İmkânsız olduğunu düşündüğünüz bir işi başarmak, onun imkânsız olmadığına inanmanızla başlar. Kendi kendinizi ateşleyen biri olursanız, hiçbir şeyin sizi durduramayacağına da otomatik olarak inanırsınız. Genelde istediğiniz şeyleri başaramamanızın mazereti zaman sıkıntısı olmasın. Zaman, herkes için aynıdır. Eğer kendinize inanırsanız, zaman gibi hiçbir şey önünüze geçemez. Bu yüzden kendinize zihinsel ve fiziksel olarak yatırım yapın.

3. Başkalarının İnancını Kazanırsın
Kendimize ne kadar inanırsak, çevremizdeki insanlara olan inancımız ve başkalarının bize olan inancı hayatımızı şekillendirir. Ancak burada anahtar yine kendimiz oluyoruz. En güçlü halka biziz. Eğer kendimize inanmazsak, başkaları da bize inanmaz ve bize inanmayan biriyle asla bir iş yapamayız. Başkalarının inancını kazanmak, kişiye ilham verir. Hele bir işi büyütüyor ya da desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, bu nokta çok önemli.

4. Eleştirilere Objektif Yaklaşırsın
Kimse yaptığı iş hakkında olumsuz bir eleştiri duymak istemez. Tahammül sınırımız zorlandıkça, daha iyisini yapmak için çabalamaya başlarız. Bizim yapımız böyle. Başarılı insanlar, başka insanlardan geri dönüşler alabilir ve işine yarayacak geri dönüşleri daha iyiye ulaşmak için kullanabilirler. İnsanın kendine inancı, daha güçlü bir duygusal temel oluşturur. Artık olumlu ya da olumsuz bütün eleştirilere objektif yaklaşmaya başlarsınız.

5. Problemlerle Başa Çıkabilirsin
İnançlarımız beynimizi yönetir, neye inanırsak o oluruz. Korkak olduğunuzu düşünürseniz, korkarsınız. Problemlerle başa çıkabilmek için kendinize inancınız tam olmalı. Herkes zor süreçlerden geçer ancak bazı insanlar yola devam edebilmek adına kişisel beceri ve yeteneklerine güvenir. Kendinize gerçekten inanıyorsanız, yolunuza çıkan bütün engellerin öğretici olduğunu bilirsiniz.

6. Hedeflerine Daha Kolay Ulaşırsın
Kendine inanç, pozitif bir enerji oluşturur. Enerji de enerjiyi çeker. Doğanın işleyişi böyledir. Eğer hedeflerinize doğru hareket ederseniz, onlar da size doğru hareket eder. Kendi isteklerinizle en iyisini hedeflemek, aynı çizgidedir. Ne kadar büyük hedefleriniz olursa, bir şeyleri başarabilmek için o kadar nedeniniz olur. Hedeflerinizi küçültmeyin. Onlara daha kolay ulaşmanın yollarını arayın.

7. Daha Disiplinli Olursun
Son olarak kendine inanç, daha iyi alışkanlıklar edinmenize yol açar. Kendinize inanırsanız, hayal kırıklığı yaşamak istemezsiniz. Müthiş bir enerji, karşısında ciddi sorumluluklar doğurur. Eskisine göre artık daha disiplinli olur, dış etkenlerin birdenbire oluşmasını beklemezsiniz.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim

Bir girişimci için yatırım almak, çölde vaha bulmak gibi bir şeydir. Ekosistemde özellikle yenilikçi fikirlere sahip olan girişimciler, ...

Kişisel Gelişim

Bazı yöneticiler, çalışanlarını daha iyi işler yapmaya zorlarken, bazıları da işten soğuturlar. Nice iyi çalışan, yöneticileri ...

Motivasyon

Başarılı girişimcileri diğerlerinden farklı kılan bazı özellikler vardır. Her girişimcinin de sahip olduğu özellikler birbirinden ...

Kişisel Gelişim

İnsanların ruh hali zaman zaman istenilen seviyede olmayabilir. Bu kötü ruh hali insanları belirli işleri yapabilme yeteneğinden de ...

Kişisel Gelişim

Girişimcilik konusunda başarı kazanmış insanların hikayelerini hep okuruz. Başarılarını imrenerek takip ederiz. Aynı girişimcilik ruhuna ...

Kişisel Gelişim

Kriz dönemleri her şirket için en zor dönemlerdir. Bu dönemlerde çoğu şirket maliyetleri karşılayamaması ve yeni ...

home search notifications 1 person