"hayatınızın hikayesini yazarken, kalemi başkasının tutmasına izin vermeyin."
-Harley Davidson
Kendin İçin Zor Ol!

Kendin İçin Zor Ol!

  • 3 DK
  • 13-03-2019
  • 0 yorum
  • 12K

Kendin İçin Zor Ol!

Başarısızlık=Başarı

Doğru olan şeyler genellikle yapılması zor olan şeylerdir. Doğru olanı yapmalı ve kendimizi zorlamalıyız. Kendimize, olaylara nasıl davrandığımıza ve nasıl karar verdiğimize bakmalıyız. Çok fazla kez yanılabilir ve kolay yolu seçebiliriz.

Dürüst ve zor olmalısınız, kendinize doğruyu söylemelisiniz. Gerçeği sormalı ve gerçeği dinlemelisiniz. Kendinizi bazı durumlarda sorgulamalı ve zor olsa da doğrunun yolundan gitmelisiniz. Eğer böyle devam ederseniz kazanan siz olursunuz.

Kendinize karşı sert olduğunuzda etrafınızdakilerden de aynı şeyi talep edersiniz. İnsanlara meydan okuyun. İnsanlara meydan okunduğunda dikkat ederler. İnsanlar yumuşak olduğunuz için sizi takdir etmezler. Sağlam olduğunuz ve karşılanmasını beklediğiniz standartlara sahip olduğunuz için takdir ederler.

Yumuşak olduğunuz ve zor olduğunuz yerlerin bir listesini yapın. Yumuşak bölgelerinizin yani kendinizi zorlamadığınız rahat olduğunuz yerler, zor yerlere göre daha ağır basacaktır. Bu değerlendirme ile kendinizi düzeltmeye çalışabilirsiniz. Bu da kararlarınızda etkili olur.

Bazen de zor bir karar vermeniz gerektiğinde kendinizi durdurabilirsiniz. Bu durumlar;

  1. Bilgi eksikliği; bilgi eksikliği olduğunda karar vermeniz zorlaşır. Araştırma yaparak ihtiyacınız olan bilgiye ulaşmaya çalışın.
  2. Korku; bir şeylerin olup olmayacağına karşı olan korkudur. Bu korku ile yaşanmaz. Bu yüzden gerçekleştiğini düşünmelisiniz ve en iyi bildiğiniz şeyi yapmalısınız.
  3. Geçmiş hatalara karşı endişe; bugün bugündür. Geçmişi arkada bırakıp bugün için çalışmalısınız. Bugünün koşullarını da geçmişten başka bir durumla karıştırmamalısınız.

Sebeplerinizi tanımlamalısınız ve zor şeylerin üstesinden de bu sayede gelebilmek için mücadele etmelisiniz. Karar vermek cesur olmayı gerektirir ve bu da gerçek bir liderlik işaretidir. Zor kararlar vermek ve zor olmak da büyümenin bir işaretidir. Bu, sizin için önemli olan öncelikleri ve hedefleri belirleyerek, uzun vadeli kazanım ve başarı için önemli bir adım anlamına gelir.

Zoru Başardıkça Hem Mutlu Olursunuz Hem De İşiniz Mükemmelleşir

Zor, başlangıçta sizin için rahatsız edici olabilir ama her şeyde olduğu gibi uygulama sonucunda mükemmellik sağlar. Hareket halindeyken haklı olduğunuzu bilerek kararlarınızda daha rahat olursunuz.

Muhtemelen bazı insanlar sizi mantıksız olarak nitelendirecektir. Aslında mantıksız olmak bir iltifattır. Bu, pes etmeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Hedeflerinize ulaşmada zor ve değişmez olun. Hedeflerinize ulaşmak, nihayetinde sizi finansal özgürlüğe götürecek olan şeydir.

Zor bir insan olmak, üzgün ya da mutsuz olduğunuz anlamına gelmez. Bu, daha iyi geliştiğiniz anlamına ve kararlı olduğunuz anlamına gelir. 

İstediğiniz Her Şey Olabilirsiniz

"Kendin İçin Zor Ol!" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et