"Eğer pes etmek üzereysen... "neden" başladığını düşün..."
-Anonim
Karşınızda Dünyanın En İyi Ofisleri
Ömer K.
Ömer K. 21 Takipçi

Karşınızda Dünyanın En İyi Ofisleri

  • 3 DK
  • 23-02-2018
  • 0 yorum
  • 1K
Ofis ortamları her sektörden şirket için büyük bir öneme sahip. Çünkü iyi bir ofis ortamına sahip olmak, tahmin edilemeyecek kadar büyük avantajları beraberinde getirebiliyor. Bunu bilen işletmeler de en iyi ofisleri ortaya koymak adına birbirleriyle yarış içinde. İşte, sizler için derlediğimiz dünyadaki en iyi 10 ofis…
1. Google Ofisi – Zürih
Eğlenceli bir ofis ortamına sahip olan Google, aynı zamanda dünyanın en iyi ofislerinden birine ev sahipliği yapıyor. Ofiste herkesin yaratıcılığını kullanabilecekleri için özel alanlar var.

2. Parliament – Portland, Oregon
Rahat ve mutlu bir çalışma ortamı yaratmak isteyen şirket, geri dönüştürülmüş materyaller ile en iyi ofisler listesine girmeye hak kazanıyor.

3. Facebook – Palo Alto, Kaliforniya
Ofis geliştirilmeden önce çalışanlar ile yapılan anketlerin ardından asıl istenen şeyin geniş alanlar olduğu ortaya çıkmış. Böyle olunca da ofis içinde akla gelen gelmeyen her şey oldukça geniş bir alanda kendine yer buluyor.

4. Big In Japan – Dallas, Texas
Modern tarzda hazırlanmış açık bölmeli ofiste yer alan büyük deri koltuklar, çalışanların molalarda rahatlamasını amaçlıyor.

5. ThinkGarden – Milano, İtalya
Kapalı alanda doğa ile iç içe olmak isteyen şirket, bunun için sıra dışı masa düzeninin yanı sıra ofisin her bir yanına ağaçlar yerleştirmiş. Mobilyalar ile yeşilliklerin oluşturduğu kontrast ise ofise oldukça modern bir hava katıyor.

6. Corus Quay – Toronto, Kanada
Şirketin ofisi bir yandan dünyanın en iyi ofisleri arasında yer alırken, diğer yandan da büyük ofisler arasında alıyor. 1.100 çalışanın yer aldığı bu ofis, eskiden 11 ayrı bina halindeyken şimdilerde tek bir ofis haline getirilmiş.

7. Red Bull – Soho, Londra
5 tane eski barın birleştirilmesi ile ortaya çıkan ofis, oldukça geniş alana sahip. Genç çalışanların yaratıcılıklarını sonuna kadar kullanmasını isteyen şirket, böylece en iyi ofisler listesine girmeyi de hak ediyor.

8. Youtube – San Bruno, Kaliforniya
Google’ın çalışanlarına mümkün olan en rahat ortamı sunmayı hedeflediğini biliyoruz. Burada da çok farklı bir şey yok. Oldukça büyük bir alana sahip olan ofiste, spor salonu başta olmak üzere iş ve eğlencenin birleşimi için gerekli olan her şey bulunuyor.

9. Lego – Danimarka
Ürün geliştirmenin yanı sıra enerjinin de yüksek olmasını hedefleyen marka, bunun için geniş alanlara sahip bir ofis ortaya koymuş. Odaların her biri ışık alıyor. Çalışanlar geniş alanlarda vakit geçiriyorlar.

10. LivingSocial – Washington, D.C.
Çalışanların birbiriyle etkileşime geçebilmesi ve şirketin vizyonunu en iyi şekilde ortaya koyabilmesi için özenle dekore edilmiş bir ofisle karşı karşıyayız. Eski duvarların bazı kısımları boyanmadığı için modern parçalar ile kontrast etkileyici bir şekilde ortaya konmuş.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın