""nasıl'ı bilenin daima bir işi olur. niçin'i bilen, daima kendi işinin patronu olur."
-R.W.Emerson
Karantina Zamanı İngilizcemi Nasıl Geliştirdim? 7 Uygulama Önerisi

Karantina Zamanı İngilizcemi Nasıl Geliştirdim? 7 Uygulama Önerisi

tolgahannoz
tolgahannoz 9 Takipçi
  • 3 DK
  • 08-01-2021
  • 1 yorum
  • 1K

Karantina Zamanı İngilizcemi Nasıl Geliştirdim? 7 Uygulama Önerisi

Başarısızlık=Başarı

Uzun süredir kendimi İngilizce konusunda baya bir eksik hissediyordum bunun ile ilgili bir şeyler yapmam gerektiğinin farkındaydım ama sürekli bahanelerin arkasına sığınıyordum. Pandeminin getirmiş olduğu yasaklar ile evde kaldığım süre boyunca dışarıda gezmiş olduğum vaktimi bu alana ayırmaya karar verdim. Udemy vb. gibi birçok platformdan ders satın aldım ancak sizlere bugün önereceklerimin hepsini denemiş ve faydalı bulmuş olduğum ingilizce öğrenme uygulamaları.

İngilizce öğrenmek isteyenler için 7 uygulama tavsiyesi;

1- Voscreen

En sık ve severek kullandığım uygulamalar biri kendisi videolar ile İngilizce öğrenmemizi sağlıyor. Kısa İngilizce video kesitleri izledikten sonra ne dediğini tahmin ederek ilerliyorsunuz. Alt yazılı ve altyazısız birçok özelliği bulunuyor. Kendi içinde çeşit çeşit challengelar mevcut ve sevdiğiniz film, dizi karakterleri gelince istemsizce mutlu oluyorsunuz :) Kesinlikle kullanmanızı öneririm.

2- Musixmatch

Şarkı söylemeyi seviyorsanız bu uygulama tam sizlere göre şarkı söyleyerek İngilizce öğrenmeyi sağlıyor özellikle listening gelişiminde size çok yardımcı oluyor. Şarkı sözleri ve çevirilerde uygulamanın içinde mevcut.

3- Vocab Builder

Kelime öğrenmek isteyenlerin kesinlikle kullanması gereken bir uygulama paket paket kelime seçenekleri sunuyorlar ve İngilizce kelime öğrenimi inanılmaz kolaylıyor. Kelime eksiği olanlar aşama aşama buradan tamamlayabilir.

4- Blarma

Kelime öğrenmek isteyenler için yine mükemmel bir uygulama. Kelimeleri size sorarak çeşitli egzersizler ile size öğrenme imkanı sağlıyorlar.

5- Beelinguapp

En çok kullandığım uygulamalar biri 2 alanda size oldukça fayda sağlıyor. Reading ve listening için öğrenmek için muazzam istediğiniz bir konuda metini dinlerken hem İngilizce olarak hem de Türkçe olarak takip etme imkânı sunuyor. Bu sayede direk olarak görebiliyorsunuz. Kalıpları ve kelime anlamlarını hızlı bir şekilde size aktarıyor eksiklerinizi hızlı tamamlıyorsunuz. En faydalı bulduğum uygulamalardan birisidir.

6- LDOCE (Longman Dictionary English)

Aslında bir sözlük uygulaması daha öncede sıklıkla kullanıyordum İngilizce kelimeleri çok detaylı bir şekilde açıklıyor size kullanım örnekleri gösteriyor. Yine kelime öğrenimi, cümle içinde kullanım ve pekiştirme yapmak için güzel bir İngilizce öğrenme uygulaması.

7- VOA Learning English

Seviyelere göre İngilizce öğrenme uygulaması içinde çok fazla güncel konularda metinler bulunduruyor. Listening ve reading bir arada olan uygulamalardan biri. Günlük haberler, makaleler okuyup dinleyebilirsiniz.

Bonus:

İnstagram da gezinirken reels videolarında bazı kelime öğretmeye ve telaffuz geliştirmeye yönelik hesaplar denk geliyor onları da takip edebilirsiniz ortalama 10. saniyede güzel bilgi aktarımı oluyor :) 
"Karantina Zamanı İngilizcemi Nasıl Geliştirdim? 7 Uygulama Önerisi" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Mükemmel tavsiyeler gerçekten bende özellikle birkaçını mutlaka kullanıyorum diğer tavsiyelere de baktım onları da indirdim şu an :)
epix12 epix12 3 ay önce
Yanıtla
Instagram
Takip et