Kadın Girişimcilere Ve Adaylarına Fırsat  ( Girişimcilik Programı )

Kadın Girişimcilere Ve Adaylarına Fırsat ( Girişimcilik Programı )

  • 3 DK
  • 13-09-2018
  • 0 yorum

“Birlikte. Daha Güçlü” sloganıyla kadınları istihdam ve girişimcilik alanında desteklemek amacıyla koçluk, mentorluk, danışmanlık, eğitim desteği içeren kapsamlı programlar düzenleyen BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, 2018 Sonbahar Girişimcilik Programı başvurularını almaya başladı. Kadın girişimciler ve girişimci adayları, tamamen ücretsiz olan programa katılarak, yeni başarı hikayelerini yazabilecekler.

BizBizze 2018 Sonbahar Girişimcilik programı kendi işini kurmak ya da kurmuş olduğu işi güçlendirmek isteyen kadın girişimcilerin başvurularını almaya başladı.

2017’nin son aylarında kurulan BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, kadınları hem sosyal alanda hem de istihdam ve girişimcilik alanında desteklemek amacıyla çok yönlü programlar düzenlemeye ve kadın girişimcileri buluşturan etkinlikler yapmaya devam ediyor.

BizBizze 2017 yılında Girişimcilik programıyla işini kurmak isteyen 103 kadının, istihdam programıyla ise iş arayışındaki 100 kadının hayatına dokundu. Bu programlar kapsamında girişimci adayları 86 saat eğitim alırken istihdam programı katılımcıları da 56 saat eğitim aldı. BizBizze programının özgün yanlarından birisi sadece eğitimle sınırlı olmaması. Programla, eğitimlerin yanı sıra rehberlik, koçluk, mentorluk danışmanlık hizmetleriyle kadınların kapsamlı bir desteğe erişmesi ve kişisel olarak da güçlendirilmesi hedefleniyor. 2017’de yolu BizBizze’den geçen 37 kadın kendi işini kurarken 48 kadın ise iş bularak ekonomik hayata katıldı. Üstelik bu başarı BizBizze’nin “Birlikte. Daha güçlü” çağrısına kulak veren alanında profesyonel eğitmenlerin, koç ve mentorlerin gönüllü çabasının bir sonucu.

BizBizze Girişimcilik programıyla bu dönem de kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına sıkı bir girişimcilik eğitimi sunarken, bu eğitimi rehberlik, danışmanlık, koçluk ve mentorluk ile destekleyecek. Yaklaşık 6 hafta haftada iki gün sürmesi planlanan 112 saatlik bir eğitim programı, 6’şar seanslık koçluk ve mentorluk hizmetini de kapsıyor. Kadın girişimci ve girişimci adaylarına ihtiyaç duydukları konularda danışmanlık hizmeti de verilecek. 

Tamamen ücretsiz olan, 1 Ekim-30 Kasım tarihleri arasındaki programa İstanbul’da yaşayan, en az lise mezunu, 18 yaş üstü girişimci ya da girişimci adayı kadınlar başvurabilecek.

Başvuru rehberi ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için info@bizbizze.com mail adresine yazabilirsiniz.

YORUMLAR