"bugünlerde dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan amazon, ilk 7 yılında kar elde edememişti."
-Anonim
Kaan Gülten'in Girişimcilik Hayatı

Kaan Gülten'in Girişimcilik Hayatı

tolgahannoz
tolgahannoz 10 Takipçi
  • 4 DK
  • 09-12-2020
  • 1 yorum
  • 7K

Kaan Gülten'in Girişimcilik Hayatı

Başarısızlık=Başarı

Kaan Gülten Kimdir?

Girişimcilik, SEO ve Pazarlama üzerine yüzlerce vermiş olduğu konferanslardan ve desteklerden tanıdığımız Kaan Gülten'in girişimcilik hayatını size özetlemeye çalışacağız.


1985 yılında Tokat ilinde doğan Kaan, bu yıllarda olduğu gibi okul hayatı boyunca insan ilişkilerine önem vermiştir. Yüz yüze tanışmalarınızda veya sosyal medyada konuştuğunuz zaman hemen sıcak kanlılığını ve enerjisini anlayacaksınız:)


Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Aktüerya bölümünde okumuştur. Nedir bu aktüerya bölümü demeden açıklayayım; Aktüerya bölümü gerçek iş sorunlarını çözmeye yardımcı olmak için finansal ve istatistiksel teorilerin uygulanmasını amaçlayan akademik bir disiplindir. Bunun ne anlamı var diyebilirsiniz Kaan Gülten’de ilk dönemde yanlış bir tercih yaptığının sonucuna vardığını dile getiriyor.


Teknoloji ve bilgisayara olan aşırı merakı ve sevgisi ile daha Türkiye’de pek yaygın olmayan dönemde AutoCAD çizim programını öğrenmeye başladı. Mühendis ve teknikerlerin içinde satın aldığı kursta büyük bir azim ile harika çizimler çıkardığını dile getiriyor. Bunun üzerine satın aldığı kursta başarının büyüsü ile eğitmen olarak ders vermeye başlamış. Burada elde ettiği başarı ile İstanbul'daki 8'den fazla kursta eğitmenlik yapmaya başlamış.


Dedik ya sıcakkanlı diye edindiği tecrübeleri, bilgileri daha fazla kişiye aktarması gerekiyordu bunun üzerine hemen AutoCADhocasi sitesini kurdu. İşini sevmesi ve başarının üstüne sürekli koyması üzerine AutoCAD, AutoCAD Dersleri, eğitimi, kursu gibi onlarca kelimede 1. sıraya gelerek tamamen deneme yanılma ve strateji ile SEO öğrenme sürecine girişmiş. Burada da yüzlerce tecrübeyi edindikten sonra “Hoca” bilinirliği ile kendisini rekabetin ortasına atmış bulundu. Evet doğru bildiniz o artık SEO Hocası’ydı.


SEO Hocası sitesi ile zirveye oynayan Kaan kısa sürede zirveye tırmandı. Artık ‘SEO’ kelimesinde 1. Sıradaydı. Ya her yaptığı da tutmuş diyebilirsiniz ancak konuşmuş olduğu konferans veya Podcast serisinde bu süreçlerin zorluklarına, başarısızlıklarını dinleyebilirsiniz. Daha sonrasında hemen Uzmanından SEO kitabı ile bilişim kategorisinde en çok satılan kitap olarak başarı merdivenlerine bir yenisini daha ekledi.


Bunca başarı sonrasında gelen iş teklifleri ve işlerin umduğundan hızlı olmasıyla Webtures şirketini kurmuştur. 2011 yılının Haziran ayında 1 kişi ve 7 bin liralık öz sermayesi ile kurulan şirketi, birkaç yılda 35 kişilik alanında en iyiler diyebileceğimiz 10 milyon dolarlık bir şirkete dönüştü.


Her zaman benimsemiş olduğu “Paylaşmak kazanmanın en hızlı yoludur.” Sözü ile birçok girişimcinin yanında olan Kaan, Dijital Melek Yatırımcılık, Bilgi verici yol gösterici sosyal medya paylaşımları ve mentorluk gibi etkinlikleri ile devam etmektedir.


Bilgi ve deneyim paylaşımlarına devam eden Kaan Gülten’in Kendimden kendime nasihatler kısmına kesinlikle bakmalısınız burada anlattıklarımızdan daha fazlası var :) Dikkat samimiyet içerir!

https://www.kaangulten.com.tr/


Kaan Gülten Kitapları

- Uzmanından SEO


- Sorularla SEO


Kaan Gülten - Girişimci Kafası ile Kafa Sohbetler Podcast Serisi

Hayatı tiye işi ciddiye alan programı dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://open.spotify.com/show/2zKkSwmo7G9ICGwwB0Fd1k?si=r7gcAnWMTk6ZNdMnWSjaag

Ayrıca karikatür paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

Instagram: ​https://www.instagram.com/kaangulten/​​​


Yazımı Kaan Gülten’den bir alıntı ile bitirmek istiyorum;

Girişimcilik kendini fark etmeyle başlar, daha sonra kendi farkını çıkardığın ürün veya hizmetin farkıyla insanlara yansıtırsın. En iyi yatırım, şirketin hisse satışı değildir. Aksine yaşadıkların, öğrendiklerin, geliştirdiklerin, her sattığın ürün yatırımdır aslında ürününe değer veren tüketiciden gelen. Sen girişimini kimseyle paylaşamayacak gibi sahiplen, zaten bunu gören herkes sahiplenmek isteyecek.

"Kaan Gülten'in Girişimcilik Hayatı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Vay be şahane anladım olmuş Kaan Gülten bey in hayatını çok merak ediyordum
epix12 epix12 2 yıl önce
Yanıtla
Instagram
Takip et